Pozvánka na seminář

Již 27. seminář pořádají společnosti Kleentek a Intribo na téma Zvyšování zisku precizní péčí o oleje v průmyslu a energetice. Seminář se bude konat ve dnech 24. a 25. května tradičně v hotelu Akademie Naháč v Choceradech.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 4386
 

Strojaři z ČVUT zvou zájemce o studium

Fakulta strojní ČVUT pořádá 1. a 2. února 2017 další kolo Dnů otevřených dveří, kdy mohou zájemci o studium navštívit prostory této technické univerzity, setkat se s jejími představiteli a studenty a zjistit, jaké jsou podmínky studia na nejlepší strojní fakultě v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2017 | Počet zobrazení: 2875
 

Nejstarší česká strojní průmyslovka láká mladé talenty

Zájemci o středoškolské studium technických oborů, zejména ti pražští, by si neměli nechat ujít možnost podívat se, jaké šance se jim v tomto směru nabízejí. Nejbližší příležitost k tomu se jim naskýtá hned o tomto víkendu. A navíc zároveň i poslední možnost zhlédnout unikátní výstavu ikony českého designu Václava Krále.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2016 | Počet zobrazení: 2947
 

Advent trochu jinak: pohled do hvězdného zákulisí

Ve čtvrtek 17. listopadu vynesla raketa Ariane 5 další čtyři družice satelitního systému Galileo, čímž se počet satelitů zvýšil na 18 a přiblížilo se tak spuštění prvotních služeb systému. Zájemci o to, jak Galileo funguje, a jak se Češi podílejí na evropských kosmických a dalších programech, mají unikátní možnost nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanou. Tento týden proběhne druhý ročník Dní otevřených dveří GSA, který nabídne prohlídku jinak přísně střežených prostor.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2016 | Počet zobrazení: 2778
 

ČVUT nabídne program pro studenty i pedagogy

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádá v pátek 25. listopadu od 8.30 h Den otevřených dveří. Během akce, která se již tradičně koná jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí, budou představeny nejen možnosti studia, ale i špičkové laboratoře a projekty. Tentokráte není akce určena jen pro zájemce o studium: Pro středoškolské učitele je připraven seminář o výukové platformě Nucleo.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2016 | Počet zobrazení: 2855
 

Týden ve znamení francouzské trikolóry

Druhý červnový týden od 8. do 16. 6. bude Praha hostit významnou událost: Týden France 2016, v jehož průběhu se koná řada zajímavých akcí, určených zájemcům z řad odborníků i veřejnosti, které přiblíží Čechům ducha Francie, její ekonomiku, kulturu i inovace, charakteristické pro zemi galského kohouta.  

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2016 | Počet zobrazení: 3230
 

Festo představí novinky průmyslové automatizace

Pokud jste se nedostali na letošní Hannover Messe, můžete část novinek, které se na největším světovém průmyslovém veletrhu představily v oblasti průmyslové automatizace vidět i v Praze. Konkrétně na Dnech otevřených dveří společnosti Festo, pořádaných pod mottem „Festo a Průmysl 4.0“.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2016 | Počet zobrazení: 2995
 

Jaderné dny 2016 v plzeňské Techmanii

Jaký je příběeh energie? Co víme o energii jaderné? Je bezpečná? Ekologická? Užitečná? Pro ty, kdo budou v době mezi 13. květnem a 15. červnem letošního roku v Plzni, se nabízí možnost odpovědi na tyto otázky. Škoda JS společně s Techmanií a s CENEN (Czech Nuclear Educaton Network) zve zájemce do plzeňského Techmania Science Center k návštěvě expozice a cyklu přednášek věnovaným jaderné energetice.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2016 | Počet zobrazení: 3005
 

Odstartoval nový ročník vědecké soutěže

Pro podporu českých vědeckých talentů a pedagogů odstartoval již 19. ročník vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Soutěž pořádaná českým Siemensem společně s představiteli vysokých škol a Akademii věd ČR má vyzdvihnout význam vědy a výzkumu pro společnost.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2016 | Počet zobrazení: 2872
 

„Ukaž, co umíš“

Slova, která provází nejeden studentský život. Není tedy náhodou, že právě takhle zní slogan jedné z největších soutěží na evropských technických univerzitách. EBEC, neboli European BEST Engineering Competition, je soutěž, která začíná nenápadně u předkol na jednotlivých fakultách, zdánlivě pasivně za monitory notebooků, ale končí až u celoevropského finále.   

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 3. 2016 | Počet zobrazení: 2682
 

Přijďte na AMPER Motion - největší přehlídka elektrických a hybridních modelů na jednom místě

Elektromobilita a veletrh AMPER patří bezpochyby k sobě. Od 15. do 18. března si na Výstavišti v Brně můžete v rámci AMPER Motion prohlédnout a otestovat jízdní vlastnosti nejnovějších plně elektrických, či hybridních vozů značek BMW, Kia, Nissan, Peugeot, Škoda, Tesla, Toyota, Lexus a Volkswagen. Aktuální seznam jednotlivých modelů níže...  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2016 | Počet zobrazení: 2989
 

Pozvání na třetí ročník Strojírenského fóra

Přesně 22. a 23. března přivítá Obecní dům v Praze opět po roce účastníky Strojírenského fóra, jehož mottem bude letos best practice, jak v oblasti získávání nových zahraničních trhů, tak v inovacích či průmyslovém designu nebo odborném školství. Odbornou záštitu převzal Svaz průmyslu a dopravy ČR a Svaz strojírenské technologie. Konferenci oficiálně zahájí ministr průmyslu a dopravy Jan Mládek.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2016 | Počet zobrazení: 2926
 

Misan a Tungaloy lákají na rychlost

Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem... napovídá lidová pranostika pro toto jarní období, což však rozhodně neplatí pro strojaře, kteří mohou ve zmíněném čase vyrazit do Lysé nad Labem za novinkami v obrábění. Firma Misan pokračuje i letos ve své tradici odborných seminářů zaměřených na moderní metody obrábění a první jarní část letošní série se bude konat ve dnech 6. a 7. dubna 2016 v prostorách jejího technologického centra. Odborný technický seminář bude pořádaný ve spolupráci s japonským výrobcem nástrojů Tungaloy.  

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2016 | Počet zobrazení: 2929
 

„Human meets Robotics“ 9. ročník International Expert Days on Service Robotics

Podle odhadu mezinárodní robotické asociace IFR bude celosvětové množství soukromě používaných servisních robotů do roku 2018 až 35 milionů ks. Současně probíhá boom trhu pro profesionální aplikace.  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2016 | Počet zobrazení: 3124
 

ČVUT bude lákat středoškoláky ke studiu

Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze pořádá 26. ledna od 8.30 hodin tradiční Den otevřených dveří. Na akci určené zejména středoškolským studentům, budou představeny nejen možnosti studia, ale i špičkové laboratoře a projekty. Akce bude probíhat jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak v budově FEL na Karlově náměstí. Obě lokality jsou snadno dostupné prostřednictvím pražského metra.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2016 | Počet zobrazení: 3160
 

Murrelektronik na výstavě SPS IPC Drives

V německém Norimberku proběhne příští týden od 24. do až 26. listopadu největší evropský veletrh automatizační techniky SPS IPC Drives, kde společnost Murrelektronik, specialista na automatizační techniku, představí nejen novinky, ale i přínosná řešení, která zvýší konkurenceschopnost firem. Na co konkrétně se můžete těšit?

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2015 | Počet zobrazení: 2916
 

Začal Týden vědy a techniky AV ČR

Od začátku do poloviny listopadu probíhá tradiční Týden vědy a techniky AV ČR. V rámci již 15. ročníků největšího vědeckého festivalu v ČR je letos připraveno v Praze, Brně, Ostravě a na dalších místech po celé ČR více než půl tisícovky akcí zaměřených na popularizaci vědy - přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, workshopy a experimenty a nejrůznější další akce napříč všemi vědeckými obory. Vstup na celý festival je bezplatný.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2015 | Počet zobrazení: 3120
 

Svět rychlých kol se představí na ČVUT

I v Česku se vyrábějí závodní vozy, a příležitost seznámit se blíže se světem kolem nich se nabízí v Praze v pondělí 12. října. Konstruktérské studentské týmy eForce Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT a CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT spojily své síly a společně se představí v pondělí 12. 10. 2015 na akci „Den s formulemi ČVUT 2015“. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2015 | Počet zobrazení: 2910
 

Studenti mohou pomoci řešit budoucnost měst a získat 25 tisíc eur

Společnost Ericsson otevřela registraci do celosvětové mezinárodní soutěže Ericsson Innovation Awards 2016 (EIA), do níž se mohou zapojit i studenti z ČR, a která jim umožňuje rozvíjet ve spolupráci s experty firmy nápady na zajímavé kreativní projekty. Tématem letošního ročníku je „Budoucnost městského života“.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2015 | Počet zobrazení: 3482
 

Parovůz Josefa Božka po 200 letech opět v pohybu – u NTM v Praze o tomto víkendu

Pražské Národní technické muzeum připravilo (nejen) na víkend speciální třídenní program, kterým od 11. do 13. září 2015 připomíná dvousté výročí ukázkové jízdy parovozu Josefa Božka. Ten svůj samohyb předvedl pražské veřejnosti 24. září roku 1815 v Královské oboře, dnešní Stromovce.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2015 | Počet zobrazení: 3246
 

Cena Wernera von Siemense zahajuje svůj 18. ročník

Český Siemens odstartoval další, v celkovém pořad již 18. ročník prestižní soutěže pro studenty, vědce a pedagogy technických a přírodovědných oborů. O Cenu Wernera von Siemense se letos zájemci mohou ucházet v pěti kategoriích a dvou zvláštních oceněních, přičemž autoři nejlepších prací získají finanční odměny v celkové výši přes 1 milion korun. 

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2015 | Počet zobrazení: 3029
 

Tip na víkend: sobota v barvě khaki

V sobotu 29. srpna se ve Vojenském technickém muzeu Lešany uskuteční v pořadí již 13. Tankový den, pořádaný Vojenským historickým ústavem Praha. Výjimečným bodem bude vůbec první představení vojenské historické techniky, kterou letos v červenci získal Vojenský historický ústav Praha výměnou ze Švédska. Své brány otevře lešanské muzeum v 9.30 h, program začíná v 10.30 h. Vstup na tuto akci je tradičně zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2015 | Počet zobrazení: 4443
 

Den otevřených dveří v Železničním depozitáři NTM nabídne unikátní pohled do historie

Přátelé a fandové železnic a vlaků budou mít o posledním prázdninovém víkendu unikátní příležitost nahlédnout do historie železniční dopravy u nás. Ve dnech 28. až 30. srpna Národní technické muzeum (NTM – www.ntm.cz), které spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky, pro veřejnost opět otevře svůj Železniční depozitář v Chomutově, kde jsou umístěny lokomotivy a železniční technika ze sbírek NTM. Jde o skvosty, které z nejrůznějších (obvykle prostorových) důvodů nebylo možné představit ve stálých či příležitostných expozicích pražské budovy muzea.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2015 | Počet zobrazení: 3224
 

Projekt Nejlepší spolupráce roku získá ocenění 100 000 Kč

Americká obchodní komora v ČR (AmCham) a Sdružení pro zahraniční investice – AFI za podpory Agentury CzechInvest vyhlašují další, již 5. ročník soutěže Nejlepší spolupráce roku. Ta každoročně oceňuje projekty, které zahrnují spolupráci mezi výzkumnou a aplikační sférou a vedou k inovacím, a také úspěšné transfery technologií a znalostí. Celkový vítěz získá finanční prémii ve výši 100 000 Kč. 

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2015 | Počet zobrazení: 3054
 

Možná přijde i kouzelník... láká Sonepar

Z malého setkání dodavatelů v jednom ze skladů až po výstavu zabírající plochu celého zimního stadionu s tisícovkami návštěvníků se za uplynulých 23 let vyvinula výstava firmy Sonepar, bez níž si lidé pracující v oboru elektro již nedokážou představit konec léta. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2015 | Počet zobrazení: 3096
 

Dassault spustil program pro podnikatele na podporu inovací

Společnost Dassault Systèmes odstartovala koncem července svůj nový program Solidworks pro podnikatele (Solidworks for Entrepreneurs Program). Jeho cílem je umožnit zejména menším začínajícím podnikům bezplatný přístup ke kompletním licencím výkonných 3D návrhových aplikací, které pomáhají inženýrům a návrhářům uspět prostřednictvím inovací.   

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet zobrazení: 2967
 

Startuje nový ročník soutěže Cisco o nejlepší závěrečnou práci

Společnost Cisco vyhlásila další ročník svého programu Outstanding Thesis Award 2015, v jehož rámci bude mezi autory tří oceněných nejlepších absolventských prací spadajících do okruhu počítačových věd, zejména strojového učení a kybernetické bezpečnosti, rozděleno celkem 70 000 korun. Dobrá diplomka tak může svému tvůrci kromě úspěšného zakončení studia vynést třeba i 25 000 Kč, doktorandská práce dokonce ještě o 10 000 více. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2015 | Počet zobrazení: 3287
 

Pozvání na konferenci: Efektivní informační systém jako klíč k úspěchu firmy

Využívání informačních systémů v cloudu, mobilní přístup k firemním datům nebo bezpapírová firma – to je jen několik z řady aktuálních trendů v oblasti podnikových informačních systémů, kterým se bude věnovat 21. května v Praze konference Firemní informační systémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2015 | Počet zobrazení: 3205
 

SMED seminář pro plastikářské firmy, aneb jak dosáhnout vyšší produktivity výroby

Konektorová divize Stäubli si Vás dovoluje pozvat na seminář zaměřený na možnosti dosažení vyšší efektivity výroby pomocí moderních technologií. Seminář je určený zejména pro výrobní firmy v oblasti plastikařiny. Jeho cílem je představit metodiku SMED analýzy, kdy na základě detailního rozboru stávajících výrobních postupů lze identifikovat procesy, kde je možné dosáhnout časové úspory a navýšení produktivity určitou modernizací.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 3132
 

Umění a atomová technika se představují na ČVUT

Jak spolu souvisejí vitráže Milánského chrámu, mozaika starého Řecka, pyramida pařížské galerie Louvre, skicy Leonarda da Vinciho, ruská matrjoška a další díla s výrobou paliva pro jaderné elektrárny? Odpověď na to se můžete dozvědět na unikátní výstavě instalované v aule Strojní fakulty ČVUT na adrese Karlovo náměstí 13, Praha 1. Šance navštívit tuto pozoruhodnou akci se nabízí do 30. dubna letošního roku.   

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2015 | Počet zobrazení: 3170
 

Roboti všech zemí – hlaste se! Výzva k euRathlon 2015 je otevřena…

Projekt s názvem euRathlon je nová outdoorová soutěž robotiky typu air/land/sea, neboli  vzduch - země - moře, která vyzývá týmy zabývající se vývojem robotů, aby si otestovali inteligenci a autonomii svých výtvorů v realistických modelových scénářích pro nouzové reakce inspirovaných havárii ve Fukušimě v roce 2011. EuRathlon 2015 The Grand Challenge bude vyžadovat spolupráci týmů pozemních, námořních a leteckých robotů při průzkumu lokality, sběr dat v oblasti životního prostředí, a identifikaci kritických rizik. Letošní ročník soutěže se koná v italském Piombinu od 17. do 25. září 2015.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2015 | Počet zobrazení: 3032
 

Výstava v NTM láká na dobrodružství vědy a techniky

V lednu 2015 uplynulo 125 let od založení České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. Toto významné jubileum, kdy byl vznik akademie povolen panovníkem a byly schváleny její stanovy, připomíná dnešní Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími institucemi cyklem výstav a mezinárodní konferencí. První ze série těchto akcí je výstava v Národním technickém muzeu v Praze s názvem „Věda a technika. Dobrodružství, které vás bude bavit!“, na níž se lze až do 19. července 2015 seznámit s významnými milníky historie vědy a vývoje techniky v českých zemích. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2015 | Počet zobrazení: 3381
 

VUT na Manhattanu

Moderní architektura a špičkové technologie. V takovém spojení se nese projekt VUT na Manhattanu aneb Mobilita, vývoj a vzdělávání pro budoucnost, v rámci něhož se bude Vysoké učení technické v Brně prezentovat v prostorách nejvyšší budovy v tuzemsku, AZ Tower (Pražákova 69), který je součástí tzv. brněnského Manhattanu. Akce, která se uskuteční od 6. do 8. března vždy od 10 do 18 hodin, je součástí Roku průmyslu a vzdělávání. Vstup je zdarma. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2015 | Počet zobrazení: 2985
 

Studenti ČVUT pořádají Veletrh iKariéra pro 130 firem

Dne 4. března 2015 pořádá studentská organizace IAESTE ČVUT Praha 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Akce se bude konat na fakultách v dejvickém kampusu Českého vysokého učení technického v Praze a Národní technické knihovně.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2015 | Počet zobrazení: 4581
 

Blíží se další ročník Strojírenského fóra

Zkušenosti z praxe se státní podporou exportu, krize technického školství, hledání efektivních nástrojů, jak čelit rostoucí asijské konkurenci nebo jak v podnicích dynamizovat inovační procesy. Právě o těchto tématech, která rezonují mezi českými podnikateli, budou diskutovat lídři českého průmyslu s představiteli profesních svazů, resortních ministerstev i Technologické agentury ČR na druhém ročníku Strojírenského fóra 11. a 12. března v Obecním domě v Praze. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 3312
 

Liberecký seminář představí nejnovější trendy v českém strojírenství

Pondělí 23. března 2015 bude v liberecké průmyslové zóně patřit semináři „Kam kráčí výzkum a vývoj ve strojírenství?“ V prostorách společnosti VÚTS a.s. proběhne workshop, v jehož rámci budou moci odborníci hovořit o aktuálních trendech, problémech a celkové situaci v oblasti českého strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 3490
 

Ukaž, co umíš! Inženýrská soutěž studentů EBEC Brno

Po roce opět přichází největší celoevropská inženýrská soutěž pro studenty technických vysokých škol EBEC 2015. Do lokálního kola v Brně se mají možnost přihlásit studenti ze všech fakult a všech ročníků v rámci VUT. 

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2015 | Počet zobrazení: 3048
 

Britská rada pro českou vědu: jak učinit vědu populární?

British Council a Univerzita Karlova v Praze pořádají ve dnech 6. až 7. února v Praze mezioborovou konferenci SCI COMM, která do ČR přináší aktuální informace o zahraničních trendech popularizace vědy a představí praktické ukázky včetně konkrétních příkladů hodných následování. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2015 | Počet zobrazení: 3204
 

MasterCard nabízí šanci pro evropské startupy

Až do 19. Února se mohou hlásit inovativní startupy z celé Evropy, aby se přihlásily do dalšího ročníku programu MasterCard Start Path Europe který tradičně vyhlašuje společnost Master Card, a vyzývá perspektivní začínající firmy k účasti v tomto projektu. Cílem programu je poskytnout nadějným startupům podporu a mentoring potřebné k úspěšnému překonání klíčových výzev a rozšíření obchodních aktivit.  

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2015 | Počet zobrazení: 3099
 

Začala kampaň na podporu technických oborů

Slavnostním zahájením v Národním technickém muzeu v Praze a představením oficiálního loga odstartoval ve čtvrtek 15. ledna projekt Roku průmyslu a technického vzdělávání 2015.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2015 | Počet zobrazení: 3168
 

Týden výzkumu, vývoje a inovací

První prosincový týden proběhl v ČR tradiční Týden výzkumu, vývoje a inovací. Akce, jejímž vyhlašovatelem je Asociace inovačního podnikání ČR (AIP ČR) ve spolupráci se svými členy a partnery, je zaměřena na inovační aktivity českých i v Česku působících zahraničních firem a rozvoj vědeckých a technických programů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2014 | Počet zobrazení: 3249
 

Den iKariéra v režii studentů ČVUT

Rok se s rokem sešel a datum 26.11.2014 se blíží. Čím že je výjimečné? Na Českém vysokém učení technickém, konkrétně na Fakultě elektrotechnické a Fakultě strojní, se bude konat 4. ročník Dne iKariéra. Zajímavé na tom je, že jej pořádají studenti dobrovolníci z mezinárodní organizace IAESTE.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2014 | Počet zobrazení: 3257
 

Listopad zasvěcený vědě a poznání

V sobotu 1. listopadu odstartoval již počtrnácté Týden vědy a techniky Akademie věd ČR – největší vědecký festival v České republice. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR a přes 50 partnerských organizací, včetně např. Kriminalistického ústavu Praha či libereckého vzdělávacího centra iQLandia. Obsáhlý program letošního ročníku nabídne více než půl tisícovky akcí, které probíhají v každém krajském městě a na mnoha dalších místech po celé ČR. 

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2014 | Počet zobrazení: 3338
 

Týden Facility managementu

Jménem asociace IFMA CZ (České pobočky mezinárodní profesní asociace facility managerů) Vás zveme na tradiční akci, která se koná ve dnech 10. - 14. listopadu 2014 v Praze pod mottem „Nové příležitosti“.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2014 | Počet zobrazení: 3311
 

Železný oř v Čechách - historie na vlastní oči

Ve dnech 24. až 28. října 2014 se v Národním technickém muzeu představí veřejnosti první parní lokomotiva vyrobená v České republice. Jde o repliku lokomotivy Orenstein & Koppel na rozchodu 600 mm, která byla společností První kolínská lokomotivní, s.r.o. postavena podle originálních výkresů a fotografií.  

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2014 | Počet zobrazení: 3333
 

Pragodent představí hi-tech ve stomatologii, pomohou i moderní strojírenské technologie

Na Výstavišti v pražských Holešovicích se ve dnech 9. - 11. října představí na 22. ročníku stomatologického veletrhu PRAGODENT nejnovější technologie nejen v této oblasti. Veletrhu se každoročně účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím svých českých zastoupení i světová špička.  

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2014 | Počet zobrazení: 3272
 

Bezpečnost a efektivita ve skladech s Linde

Společnost Linde Material Handling (Linde MH, www.linde-mh.cz) připravila na čtvrtek 9. října 2014 „Den pro bezpečnost a efektivitu skladování“. Akce, která proběhne od 10 h v pražském sídle společnosti, nabízí účastníkům možnost nezávazně se zeptat na vše, co je zajímá v souvislosti s bezpečností provozu a efektivitou při skladování a zúčastnit se odborné diskuze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2014 | Počet zobrazení: 3187
 

Svět nedestruktivního testování se schází poprvé v Česku

Praha je ve dnech 6. - 10. října letošního roku dějištěm unikátní mezinárodní akce v oboru nedestruktivního testování - 11th European Conference on NDT, neboli 11. Evropská konference o nedestruktivním zkoušení, která hostí - poprvé v ČR - světovou vědeckou špičku v tomto oboru. Kromě seznámení s posledními technickými novinkami v oblasti NDT přináší mj. jedinečnou šanci k setkání s objevitelem Higgsova bosonu, či memristoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2014 | Počet zobrazení: 3463
 

Pozvání na jedinečnou výstavu NDT techniky

V rámci 11. Evropské konference o nedestruktivním zkoušení, která se koná poprvé v České republice, je pořádaná prestižní celosvětová výstava NDT techniky. Na této výstavě nejmodernější techniky a služeb pro nedestruktivní zkoušení a diagnostiku se bude prezentovat více než 150 vystavovatelů z celého světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2014 | Počet zobrazení: 3237
 

Ahlborn zve na termografii do NTM

Pod názvem TERMOGRAFIE - neviditelný svět kolem nás pořádá firma AHLBORN spol. s r.o. společně s firmou FLUKE EUROPE B.V. (www.termokamery.cz a www.fluke.cz.) dvě unikátní akce zaměřené na praktické využití moderních technologií v průmyslové diagnostice.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2014 | Počet zobrazení: 3079
 

Elektrotechnická výstava v Hradci Králové

Již  22. ročník odborné Elektrotechnické výstavy 2014 se uskuteční ve dnech 3. a 4. září 2014 na zimním stadionu v Hradci Králové. Na této dvoudenní akci bude vystavovat více než stovka tuzemských a zahraničních vystavovatelů. Zimní stadion v Hradci Králové poskytuje komfort pro vystavovatele i pro návštěvníky na ploše téměř 3200 m2. To vyhovuje rostoucím požadavkům ze strany nových, ale i stávajících vystavovatelů na výstavní prostory.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2014 | Počet zobrazení: 3481
 

IT FORUM 2014 bude zaměřeno hlavně na plasty

Ve dnech 14. a 15. října 2014 pořádá společnost TD-IS další ročník tradiční konference IT Forum věnující se zejména podnikovým aplikacím pro výrobní firmy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 3411
 

Janez Puhar - jako první na světě vytvořil fotografii na skle

Národní technické muzeum (NTM) společně s Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze zvou na výstavu, připomínající nedoceněnou osobnost slovinského vynálezce Janeze Puhara, od jehož narození 26. srpna letošního roku uplyne 200 let. Výstava bude otevřena od 5. září do 17. listopadu 2014. 

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2014 | Počet zobrazení: 3337
 

50 let automobilu Škoda 1000 MB v NTM

Až do konce září bude návštěvníkům Národního technického muzea v expozici dějin dopravy přístupná malá výstava, připomínající půlstoletí let od zahájení výroby automobilu Škoda 1000 MB.  

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2014 | Počet zobrazení: 3571
 

„Nukleární děti“ se představí v unikátním muzikálu

Čeští pamětníci éry hippies si možná vzpomenou na skupinu Golden Kids, kterou tvořily tehdejší začínající hvězdy Helena Vondráčková, Marta Kubišová a Václav Neckář. V dnešní době technologické nastupují po „zlatých dětech“ dítka atomová – v rámci mezinárodního uměleckého projektu Nuckids 2014 představí unikátní dětský muzikál „Labyrinty dětství“.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2014 | Počet zobrazení: 3322
 

Moskva hostí šestý ročník ATOMEXPO 2014

Moskva se stala od 9. června dějištěm další z významných událostí v oboru jaderné energetiky - koná se zde 6. Mezinárodní fórum ATOMEXPO 2014, kterého se účastní řada významných osobností jaderného průmyslu.- mj. náměstek generálního ředitele pro rozvoj a mezinárodní obchod státní korporace pro jadernou energii Rosatom Kirill Komarov, generální ředitelka Světové jaderné asociace (WNA) Agneta Rising a prezident Japonského atomového průmyslového fóra (JAIF) Takuya Hattori. 

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2014 | Počet zobrazení: 3231
 

Nový projekt na podporu strojírenského průmyslu v zahraničí

Svaz strojírenské technologie společně s partnery pořádá 10. a 11. června 2014 v Praze konferenci s názvem Strojírenské fórum. Poprvé bude na tomto fóru představen unikátní katalog svazů a výrobců ze všech odvětví strojírenství „Made in CZ Industry“. Bude sloužit jako oficiální tiskovina pro prezentaci českých strojírenských firem v zahraničí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2014 | Počet zobrazení: 3305
 

Pozvání na Tribotechnický seminář

V hotelu Akademie Naháč, v Choceradech pořádají ve dnech 11. – 12. června společnosti KLEENTEK a ALS Czech Republic již tradiční 22. seminář z cyklu “Strategie nulových poruch - cesta k úsporám”.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2014 | Počet zobrazení: 3692
 

Canon poradí jak ušetřit při správě dokumentů

Společnost Canon CZ připravila pro zájemce o efektivní správu dokumentů sérii bezplatných odborných seminářů s názvem - Služby nutné pro úsporu nákladů při práci s dokumenty a záznamy, které pořádá v průběhu června v týdenních odstupech v Praze, Brně a Českých Budějovicích. První seminář proběhne 4. června na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, další následuje 10. června v Praze v prostorách společnosti Skanska, a poslední se bude konat 18. června na Mendelově univerzitě v Brně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2014 | Počet zobrazení: 3394
 

Muzejní armádní technika ve znamení NATO

V sobotu, 24. května zahajuje svou již 19. muzejní sezónu Vojenské technické muzeum Lešany. Otevírací den se ponese ve znamení 15. výročí vstupu České republiky do NATO. Své brány otevře muzeum Lešany v 9.30, program začíná v 10.30. Vstup je zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2014 | Počet zobrazení: 3587
 

Konference European Space Solutions 2014 v Praze

Ve dnech 11. – 13. června bude Ministerstvo dopravy a Magistrát hlavního města Prahy hostit v Kongresovém centru mezinárodní konferenci European Space Solutions 2014, která je vrcholnou platformou pro setkání zástupců všech zainteresovaných subjektů v oblasti aplikací evropských kosmických programů Galileo, EGNOS a Copernicus.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2014 | Počet zobrazení: 3769
 

Absolventi a studenti Ph.D. programů mohou soutěžit o 100 tisíc korun

Sdružení tuzemských vysokých škol a akademie věd CESNET, které buduje národní e-infrastrukturu, díky níž jsou naši odborníci v kontaktu s vrcholovou evropskou i světovou vědeckou komunitou, a mohou se tak podílet na klíčových výzkumných projektech, chce zvýšit povědomí o jejích službách a možnostech v širší akademické obci - především mezi vysokoškolskými studenty a mladými vědci. 

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2014 | Počet zobrazení: 3324
 

Misan & Sandvik: seminář Bezpečně, Efektivně, Jedinečně

Společnost Misan, ve spolupráci s renomovaným dodavatelem obráběcích nástrojů firmou Sandvik, pořádá ve svém předváděcím středisku v Lysé nad Labem ve dnech 2. a 3. dubna 2014 specializovaný seminář „Bezpečně, Efektivně, Jedinečně“. Seminář je zaměřený, jak už napovídá název, na témata související se zajištěním stabilní a produktivní výroby jakožto komplexního procesu včetně aplikace posledních novinek v oboru technologie obrábění, jež umožňují zvýšit efektivitu výroby. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 3513
 

Pozvání na seminář

Společnost Kleentek s firmou ALS Czech Republic, pořádají 27. března již tradiční seminář z cyklu „Strategie nulových poruch - cesta k úsporám“. Témata akce, která se letos koná v Seminárním Centru Akademie v Ostravě, jsou zaměřena na správné využívání maziv v průmyslových aplikacích a související technologie a řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2014 | Počet zobrazení: 3636
 

Na vzniku olympijské pochodně se podílely české obráběcí stroje

V průběhu zimních Olympijských her v Soči 2014 mají návštěvníci Národního technického muzea v Praze unikátní možnost prohlédnout si na vlastní oči a tak zblízka, jak to zatím mohli jen olympionici, originál jedné ze 14 oficiálních olympijských pochodní. Ta je vystavena ve vestibulu Národního technického muzea v Praze na Letné. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2014 | Počet zobrazení: 3774
 

Dny otevřených dveří Festo

Pod mottem „Pomůžeme Vám s automatizací“ pořádá společnost Festo ve svém sídle v pražských Modřanech další z tradičních Dnů otevřených dveří. Během dvou dnů, v termínu 20. a 21. listopadu, se tak mohou zájemci o nejmodernější automatizační techniku od 8 do 17 hod seznámit „naživo“ s posledními novinkami jednoho z jejích předních světových výrobců a vyzkoušet jejich funkce, a možnosti využití pro různé aplikace. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2013 | Počet zobrazení: 3577
 

Digitalizace skutečně pro každého

Software602 vyvinula unikátní komcept elektronizace dokumentů a řízení souvisejících procesů. S nedávno představenými inovativními produkty nově uvedenými na trh umožňuje i běžným uživatelům jednoduše mít pod kontrolou nejrůznější aktivity a procesy jako např. prodej, skladové hospodářství, sběr a zpracování dat apod. ze svého počítače nebo tabletu pomocí dynamických formulářových aplikaci, které si mohou pomocí sady intuitivě ovládaných nástrojů i sami vytvářet. Významnou roli v tomto konceptu hraje i využití mobilních zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2013 | Počet zobrazení: 3661
 

International Career Day v Brně

Jihomoravské Brno přivítá 200 studentů z 95 technických evropských univerzit, kteří se zde zúčastní mezinárodního setkání zástupců studentské organizace BEST. Ve dnech 7. – 13. listopadu budou diskutovat o budoucnosti jejich organizace, a také evropském technickém vzdělávání obecně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2013 | Počet zobrazení: 4041
 

Misan a Iscar - seminář pokročilého obrábění představí práci s těžko obrobitelnými materiály

Společnost Misan pořádá ve svém předváděcím středisku v Lysé nad Labem ve spolupráci s firmou Iscar odborný seminář „Efektivní obrábění těžko obrobitelných materiálů“. Jak už napovídá název, je akce ve dnech 6. a 7. 11. 2013 zaměřena především na specialisty zabývající se obráběním legovaných ocelí, Inconelu, kalených materiálů, žáruvzdorných a žáropevných materiálů a dalších, většinou těžkoobrobitelných materiálů jako je např. nyní často používaný titan. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2013 | Počet zobrazení: 3390
 

Termografie v praxi

Unikátní Road Show, jejíž druhý ročník volně navazuje na předchozí odborné přednášky, se tentokrát pod názvem TERMOGRAFIE V PRAXI uskuteční ve dnech 11. - 15. 11. 2013 postupně v Praze, Plzni, Kopřivnici a Bratislavě. Zájemci se dozvědí od základů a principů až po poslední novinky z oboru termografie, které představí přední světový termodiagnostik Vicente Sequeira Ribeiro, M.Sc. ze Švédska.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2013 | Počet zobrazení: 3844
 

Výstava Elektřina a její přístroje

Od 2. září 2013 probíhá v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze v dejvickém vysokoškolském areálu výstava Elektřina a její přístroje. Malá výstava vznikla ve spolupráci s Národním technickým muzeem a připomíná stěžejní technické momenty, které zásadním způsobem ovlivnily další široký a rychlý rozvoj elektrotechnických oborů a jejich směřování k současnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 3757
 

Noc vědců

Technické muzeum v Brně a Vysoké učení technické v Brně – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií uspořádali již 9. ročník akce pod názvem Noc vědců.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 3626
 

IT Forum 2013 není jen pro „ajťáky“

Ve dnech 17. a 18. září proběhne v hotelu Legner ve Zvánovicích u Ondřejova tradiční konference IT Forum s řadou bezplatných přednášek a seminářů věnovaných problematice nasazování a využívání podnikových informačních systémů ve firmách různého zaměření, orientovaný především na podnikové aplikace pro výrobní firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 3566
 

Věda není nuda - „Zlepši si techniku“ a „Svět vědy“

Věda a technika patří u žáků základních a středních škol mezi oblíbené obory jen málokdy. Proto se Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava rozhodla připravit kampaň „Zlepši si techniku“, která potrvá do května 2014.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2013 | Počet zobrazení: 3868
 

Na podzim volá nejen škola, ale i muzea

Na další sezónu se s koncem léta připravují nejen školáci a studenti, ale i muzea. Národní technické muzeum v Praze připravilo pro zájemce kromě svých stálých expozic hned několik zajímavých akcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 3914
 

Pojízdný předválečný tank bude v Lešanech největší chloubou

Jediný pojízdný tank z předválečné doby LT 35 bude představen veřejnosti ve Vojenském technickém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou. Mimořádná premiéra se odehraje v rámci 11. Tankového dnu, který se uskuteční 1. září.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 3837
 

Walter a Mazak představí obrábění hliníkových slitin

Pod mottem „spojení japonské a německé preciznosti na jednom místě je zárukou kvalitního zdroje nových informací a příležitostí z oboru obrábění hliníku“ pořádají společnosti Walter CZ a Mazak specializovaný seminář nazvaný “Nejnovější trendy v obrábění hliníkových slitin”. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2013 | Počet zobrazení: 3668
 

Pozvání na jubilejní 20. seminář

Ve dnech 13. a 14. 6. 2013 se v příjemném prostředí Hotelu Akademie Naháč v Choceradech uskuteční jubilejní 20. seminář na téma: Strategie nulových poruch - cesta k úsporám a předcházení vzniku odpadů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2013 | Počet zobrazení: 3758
 

Pozvánka na seminář.

Společnost Misan pořádá ve dnech 10. - 11. dubna 2013 ve svém sídle v Lysé nad Labem seminář s názvem Green Light Machining - pomůžeme Vám zvýšit využitelnost strojů a efektivitu výroby. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2013 | Počet zobrazení: 4045
 

Technologické dny firmy Arburg

Tradiční Technologické dny, které pořádá firma Arburg na jaře ve svém výrobním závodě v německém Lossburgu, se letos konají od 13. do 16. března. V minulých letech přilákala tato prezentační akce přes 5000 návštěvníků z oboru z více než 50 zemí, a i letošní ročník slibuje zajímavý obsah bohatý na užitečné informace. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2013 | Počet zobrazení: 3856
 

SolidVision se zaměřuje na práci s mladou generací techniků

Začátek letošního roku probíhá u českého zastoupení programu SolidWorks, firmy SolidVision ve znamení vzdělávacích aktivit zaměřených na nejmladší generaci techniků - studenty středních škol.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 4. 2013 | Počet zobrazení: 4380
 

Dny otevřených dveří DMG / MORI SEIKI Czech

Ve dnech 8. až 12. dubna 2013 se v sídle českého zastoupení DMG / Mori Seiki na Kaštanové ulici v Brně představí i v ČR „naživo“ v provozu 7 hightech exponátů, které měli možnost vidět účastníci firemního Open House v německém Pfrontenu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2013 | Počet zobrazení: 4677
 

Praha je opět místem setkání jaderných expertů

S Českou republikou na špici hledá nyní Východní Evropa cesty jak získávat energii pro svůj další rozvoj s nízkými náklady, intenzivně modernizuje síť existujících elektrátren a připravuje nové projekty v oblasti jaderných elektráren, s cílem snížit náklady na energii a zajistit energetickou bezpečnost. To je i tématem prestižní mezinárodní konference EEU Nuclear Energy Summit 2012, která se bude ve dnech 14. a 15. listopadu v Praze zabývat těmito otázkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2012 | Počet zobrazení: 3654
 

Týden vědy a techniky představí vědu v různých podobách

Tradiční listopadový Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice. Letošní ročník je už 12. v pořadí a nabídne dokonce dva týdny vědecky zaměřených programů. Ve dnech 1.–15. listopadu je připraveno přes 400 akcí po celé ČR – v každém krajském městě a na mnoha dalších místech. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2012 | Počet zobrazení: 3669
 

Podpořte svého kocoura!

Zvířata a technika - jak to spolu souvisí? V některých případech ano, i když zrovna v tomto konkrétním případě nejde o hi-tech doplňky a zařízení pro čtyřnohé miláčky, které nabízejí specializované prodejny a pet-servery. O uživatele těchto vymožeností je zpravidla velmi dobře postaráno. Máme na mysli nyní spíše „ty na druhé straně“ –zvířecí bezdomovce, ať už jde o profesionální tuláky, nebo opuštěné mazlíčky, kteří už své majitele omrzeli. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 3865
 

IT FORUM 2012 představí podnikové aplikace pro výrobu

Další ročník konference IT Fórum, který se uskuteční ve dnech 9. - 10.10.2012, bude zaměřen především na podnikové aplikace pro výrobní firmy. Hlavním tématem bude správa výrobkových dat, obecné i technické dokumentace, vizualizace a další řešení, bez kterých se dnes moderní továrna neobejde.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2012 | Počet zobrazení: 3874
 

Stratégia nulových porúch alebo ako sa starať o oleje

Kleentek Slovakia, s.r.o. a ALS Czech Republic, s.r.o. si dovoľujú pozvať pracovníkov výroby, kvality a údržby na 2. odborný seminár zameraný na tému: Stratégia nulových porúch – cesta k úsporám

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2012 | Počet zobrazení: 3984
 

EDU konference pro školy - „SolidWorks a SolidCAM hrou“

Podnikatelské centrum v Hradci Králové bude ve dnech 16. a 17. října 2012 dějištěm EDU konference pro školy, kterou pořádá firma SolidVision. Na konferenci budou prezentovány programy pro strojírenství: 3D CAD SolidWorks, SolidWorks Flow Simulation, SolidWorks Electrical, SolidCAM, iMachining a 3DVIA Composer – určený pro tvorbu interaktivních 3D animací a videí. Kromě představení těchto výkonných softwarových nástrojů a jejich možností budou představeny také zrealizované studentské projekty v SolidWorks z celého světa, např. školní projekt SPŠ VELO z České republiky. Se svými příspěvky a náměty vystoupí zástupci firem a ředitelé technických škol V rámci odborného vzdělávání bude udělen Certifikát vyučujícím SolidCAM, včetně prezentace modelové výukové hodiny, a vyhodnocena celoroční soutěž 2011 – 2012. Pro účastníky konference budou výukové materiály k dispozici na CD.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2012 | Počet zobrazení: 4360
 

Unikátní historické jízdy v NTM představují nejstarší evropské automobily

V rámci 2. ročníku Dnů otevřených kapot budou 6. a 7. října 2012 poprvé v Národním technickém muzeu v Praze k vidění nejstarší vozy Evropy: parní automobil dle projektu Louise Baffreye, replika automobilu NW President, vozu vyrobeného v dnešní továrně Tatra v Kopřivnici, a replika historického vozu Siegfrieda Marcuse, považovaného za první skutečný automobil, jež má kořeny vAdamově u Brna. Kromě těchto technických unikátů budou moci návštěvníci nahlédnout pod kapotu dalším vybraným automobilům, např. Bugatti 13, Tatra 11, SS Jaguar, ale třeba také letounu Supermarine Spitfire.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2012 | Počet zobrazení: 4367
 

V Praze se sejde elita jaderného průmyslu

Ve dnech 9. A 10. října proběhne v Praze prestižní Mezinárodní konference a výstava. ATOMEX - Evropa 2012 - Středoevropské fórum jaderného průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 3886
 

Výstava Jaderné dny v Techmanii aneb Mýty a fakta o jádru představuje v Plzni svět jaderné energetiky

Od 1. října 2012 je v prostorách Techmania Science Centra v Plzni zpřístupněna hlavní část letošního ročníku populárně vzdělávacího projektu „Jaderné dny v Techmanii aneb Mýty a fakta o jádru“.  Cílem akce je představit široké veřejnosti jadernou energetiku jako bezpečný zdroj energie a rovněž prezentovat jaderné inženýrství jako atraktivní obor pro talentované studenty.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 3819
 

Konference Machines Communicate a Vize v automatizaci opět na MSV v Brně

Časopis Sdělovací technika pořádá jako součást oficiálního doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV 2012) na výstavišti v Brně tradičně odborné konference věnované trendům a rozvoji moderní průmyslové techniky a technologií. V zahajovací den veletrhu 10. září je připravena konference Machines Communicate, zaměřená na  problematikou komunikace M2M, tj. komunikace mezi člověkem, stroji a systémy, sběrem dat a jejich dalším zpracováním. Zabývá se hlavními aspekty propojení výrobků a zařízení v průmyslu, energetice, dopravě, logistice a dalších oblastech, kterým budou věnovány prezentace předních odborníků z oboru. Z programu lze uvést např.:   - Prognóza technologického vývoje do roku 2040 – RNDr. Bohumír Štědroň, Ph.D., ČVUT FEL Praha - Řešení Moxa pro M2M komunikaci – Ing. Michal Kahánek, ELVAC IPC s. r. o. - Funkční bezpečnost v datové síti – open SAFETY – Ing. Zdeněk Švihálek, B+R          automatizace,spol. s r. o.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2012 | Počet zobrazení: 4151
 

V Brně se sejde špička vývojářů moderních baterií

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií ve spolupráci s americkou společností Eletrochemical Society (ECS) pořádají ve dnech 26. - 30. srpna pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva životního prostředí ČR 13. mezinárodní konferenci „Moderní baterie, akumulátory a palivové články“ (ABAF 13th). Prestižní konference se bude konat v budově rektorátu VUT Brno v areálu Vysokého učení technického v Brně, Antonínská 1. Registraci na akci lze provést na webových stránkách http://www.aba-brno.cz

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2012 | Počet zobrazení: 4480
 

V soutěži VMware lze získat virtualizační software za 2 tisíc dolarů

Společnost VMware, pořádá soutěž pro celý region Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA). Malé a střední firmy z tohoto regionu mají příležitost splnit si své velké plány, pokud se jim podaří v pouhých 200 slovech vysvětlit, jak by využili virtualizační a cloudovou technologii VMware k proměně svého podnikání, a zaujmout odbornou porotu natolik, aby je vybrala jako vítěze mezinárodní soutěže s názvem „Odvážný plán – cesta k úspěchu“.   

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2012 | Počet zobrazení: 3978
 

Technologie zítřka v sériové výrobě

Společnost Misan ve spolupráci s firmou t-support a TaeguTec pořádá ve dnech 11. a 12. dubna 2012 odborný seminář v předváděcím středisku Misan v Lysé nad Labem.   

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2012 | Počet zobrazení: 4279
 

Pozvánka do světa obráběcích strojů: Zákaznické dny Kovosvit MAS

Ve dnech17.-18. 4. 2012 pořádá přední český výrobce obráběcích strojů, společnost Kovosvit MAS své tradiční Zákaznické dny. Akce se koná v sídle a výrobním areálu firmy v Sezimově Ústí, náměstí Tomáše Bati 419. Registrace účastníků proběhne od 8.00 – 9.00 hod., začátek: 9.00 hod.   

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2012 | Počet zobrazení: 5712
 

Celostátní soutěž pro středoškoláky: Vyrob si Stirlingův motor

Nejstarší česká střední průmyslová škola strojnická v Betlémské ulici v Praze  pořádá již 6. ročník celostátní soutěže pro žáky středních škol. Studenti předvedou své funkční modely Stirlingových motorů, na nichž od podzimu pracují. Tyto pozoruhodné tepelné motory jsou čas od času přednětem zájmu vědců, kteří pro ně hledají různé možnosti využití, a inspirací jim mohou být právě nápady studentů.  

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2012 | Počet zobrazení: 4308
 

Startuje další ročník Energy Efficiency Best of Awards

Divize Isover Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ v rámci svých aktivit na podporu výstavby a rekonstrukce staveb v nízkoenergetickém a pasivním standardu vyhlásila 4. ročník mezinárodní přehlídky Energy Efficiency Best of Awards 2013. Tato mezinárodní přehlídka energeticky úsporných projektů je určena pro architekty a projektanty či realizační firmy, podílející se na vytvoření originálního projektu z oblasti nové výstavby či rekonstrukce, a to jak v rámci bytové, tak nebytové výstavby. Cílem přehlídky, v níž soutěží z patnácti evropských zemí, je odměnit nejúspěšnější projekty v Evropě s důrazem na tvůrčí a inovativní způsoby, prostřednictvím kterých bylo dosaženo požadované energetické úspornosti stavby.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 1. 2012 | Počet zobrazení: 4179
 

webdomena

webdomena test

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2012 | Počet zobrazení: 4656
 

Čtvrt milionu Kč čeká na vývojáře za aplikace pro datové schránky

Do konce ledna mají vývojáři možnost posílat přihlášky do grantového řízení zaměřené na tvorbu aplikací a programů pro využití datových schránek, které vyhlásila společnost Telefónica Czech Republic, dodavatel Informačního systému datových schránek. O grant může pomocí jednoduché přihlášky zažádat jakákoliv fyzická či právnická osoba. Jedinou podmínkou je, aby navrhovaná aplikace souvisela s datovými schránkami. Mezi vybrané účastníky bude v grantovém programu rozděleno až 250 tisíc Kč. Aplikace a programy, u kterých grant plně pokryje náklady na jejich vytvoření, budou po svém dokončení k dispozici zdarma na webových stránkách www.vasedatovka.cz, kde jsou k dispozici detaily akce i přihláška.  

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2012 | Počet zobrazení: 3929
 

Konference Milníky digitalizace–Smart Life

Nakladatelství Sdělovací technika navazuje na úspěšný cyklus odborných konferencí Milníky digitalizace s novou koncepcí, která odráží aktuální technologický vývoj.  Na leden je připravena  další konference z tohoto cyklu pod názvem SmartLife, která se bude konat 24.1. v Praze  

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2012 | Počet zobrazení: 4147
 

Dny otevřených dveří na dopravní škole

Zatímco veřejnost je bombardována více či méně katastrofickými scénáři a diskusemi kolem školného, zájemci o technické obory stále mají možnost vybrat si školu, které se tento problém netýká a vystudovat zdarma některý z perspektivních oborů, po jehož úspěšném absolvování mají i vysokou pravděpodobnost, že najdou pracovní uplatnění. K nim patří i zaměstnání související s dopravou a dopravními prostředky, na které připravuje studenty Střední průmyslová škola dopravní v Praze.    

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2011 | Počet zobrazení: 3992
 

Seminář „Víceosé obrábění“

Ve dnech 30.11. - 01.12.2011 se ve školicím a předváděcím středisku společnosti Misan v Lysé nad Labem koná specializovaný seminář zaměřený na technologie víceosého obrábění. Hlavní náplní semináře je představení současných technologických možností v oblasti víceosého obrábění nejen ze strany CNC obráběcích strojů, ale i z pohledu CAM podpory programování + optimalizace řezného procesu a v neposlední řadě otázky vhodné volby řezných nástrojů pro maximální produktivitu výroby.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 11. 2011 | Počet zobrazení: 4359
 

Česko-polská soutěž vybízí středoškoláky k zájmu o vědu a techniku

Český svaz vědeckotechnických společností,  Pražská vědeckotechnická společnost Praha, ve spolupráci s Wroclawskou Radou Federace Vědeckotechnických společností NOT Wroclaw vyhlašují Česko-polskou soutěž „CO VÍTE O NÁS?“  

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2011 | Počet zobrazení: 4129
 

Konference Moderní elektronické součástky

Ve čtvrtek 24. listopadu se od 10 hod v přednáškovém sále Národního stavebního centra v Brně koná tradiční odborná konference Konference Moderní elektronické součástky, která každoročně mapuje pestrý svět elektronických konstrukčních prvků a jejich aplikací. Formou odborných přednášek, produktových prezentací a doprovodných výstavek se zde účastníci z oblasti aplikovaného výzkumu, komerčních univerzitních vývojových center a průmyslu pravidelně seznamují s aktuálními technologickými trendy a novinkami uváděnými na trh.  

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2011 | Počet zobrazení: 4196
 

Šance pro vývojáře: 100 tisíc dolarů za mobilní aplikace pro OS Bada

Samsung vyhlašuje celosvětovou soutěž pro vývojáře mobilních aplikací Bada 2.0 Power App Race, která probíhá na internetových stránkách developer.bada.com. Druhý ročník Bada 2.0 Power App Race si klade za cíl oficiálně představit vývojářům mobilní platformu Bada 2.0 a motivovat je k vytvoření inovativních aplikací využívajících Bada 2.0 SDK. Deset aplikací bude vybráno a oceněno celkem 1 milionem dolarů, takže úspěšní soutěžící mají šanci vyhrát až 100 000 dolarů. Vítězné aplikace kromě toho získají také označení „Power App“ na Samsung  Apps, a tím i exkluzivní marketingové a propagační výhody.  

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2011 | Počet zobrazení: 3992
 

Výzva pro studenty: soutěž REVIT OPEN 2011 zahájena

  Autodesk ve spolupráci s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB) vyhlašuje již 5. ročník anonymní veřejné soutěže REVIT OPEN. REVIT OPEN 2011 je veřejná, ideová, jednokolová soutěž určena jednotlivcům či vícečlenným týmům - studentům a čerstvým absolventům vysokých škol (do 3 let po absolutoriu) stavebního a architektonického zaměření v České a Slovenské republice a zahraničním studentům studujícím v ČR na stipendiu. Jde o jedinečnou soutěž v ČR a na Slovensku, v níž se návrhy rovnoměrně posuzují z více odlišných hledisek, a které se již pravidelně účastní studenti fakult architektury i fakult pozemního stavitelství. Letošním tématem je vytvoření návrhu příležitostného víceúčelového sálu se servisním příslušenstvím v areálu bývalého depa a bývalé točny na nádraží v Kořenově. Velká část této horské obce mezi Harrachovem a Desnou na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš leží v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Kořenov má mnoho zajímavostí - jednou z nich je unikátní ozubnicová dráha zvaná zubačka. V areálu tamního nádraží se nachází dnes již nefunkční, značně poškozená, ale architektonicky velmi zajímavá stavba železničního depa, v prostoru před depem je torzo drážní točny a zničená výtopna. Předmětem návrhu je obnova, nový život pro tento chátrající kout nádraží.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2011 | Počet zobrazení: 4504
 

Stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov

Nitriansky medzinárodný strojársky veľtrh, ktorý privítá návštevníkov od 24. do 27. 5. 2011 na výstavisku Agrokomplex patrí k najvýznamnejším nielen v SR, ale aj v rámci strednej a východnej Európy. Podujatie, ktoré je jarnou „protiváhou“ jesenného MSV Brno sa počas svojej takmer 18ročnej historie postupne vyprofilovalo na jednu z najvýznamnejších udalostí v svojom obore.    

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2011 | Počet zobrazení: 4356
 

Mobilita zítřka - optické technologie se podílejí na výrobě auta budoucnosti

Auta se stejným výkonem nabízející větší bezpečnost, komfort a minimální spotřebu – to jsou auta budoucnosti, které si ve světě průmyslu a vědy kladou opravdu vysoké nároky.    

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2011 | Počet zobrazení: 4514
 

Vše, co jste chtěli vědět o skenování…

Clarion Congress Hotel Prague (Galerie Fenix) bude 26.5.2011 dějištěm odborné konference věnované problematice skenování a digitalizace dokumnetů „scan2011 - digitalizace nové generace“. Konference poskytne ucelený přehled z této oblasti a umožní setkání se špičkovými odborníky.Na akci budou představena a předvedena rovněž nejmodernější řešení týkající se této oblasti jako je např. unikátní robotický skener 4DigitalBooks, nejnovější dokumentové skenery a SW řešení KODAK, nejnovější technologie pro automatizované třídění dokumentů a zpracování faktur  firmy TiS, správa a ukládání digitálních dokumentů „pro zítřek i pro věčnost“ kterou představí firma GORDIC, řešení pro odchozí elektronickou komunikaci firmy (prezentovanou BSC Praha), metodika digitalizace dokumentů ve státní správě apod. Pořadatelem akce je společnost Scanservice, hlavním partnerem konference je společnost GORDIC. Podrobnějí informace lze získat na tel.: 267009967, případně kontaktovat pořadatele na: info@scanservice.cz. Registrace na konferenci: www.scanservice.cz/scan2011

 
Publikováno: 20. 5. 2011 | Počet zobrazení: 4743
 

GE Aviation Czech otevírá dveře studentům technických vysokých škol

Společnost GE Aviation Czech, která navazuje na téměř 100letou českou tradici výroby turbovrtulových motorů pro segment osobní a business přepravy, pořádá 31. března den otevřených dveří pro studenty technických vysokých škol. Kromě manažerů firmy budou studenti moci položit své dotazy Janu Urbanovi, náměstkovi generálního ředitele pro vnitřní záležitosti CzechInvestu, a Janu Koutskému, náměstkovi ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Na programu budou kromě prohlídky výrobních hal, přednášek o budoucnosti letectví a panelové diskuse s hosty také workshopy pro studenty. Během nich budou společně s manažery z GE řešit praktické úkoly z oblasti výzkumu a vývoje, „štíhlé“ výroby i z oblasti financí leteckého byznysu. Českému vysokému učení technickému bude při této příležitosti pro účely výuky a výzkumu předán nový motor M601. „Dlouhodobé spolupráce s GE Aviation Czech si velmi vážíme. Úzká vazba firem na naši Univerzitu má pro kvalitu výuky velký význam. Studenti mohou být lépe připraveni na realitu pracovního trhu a získané zkušenosti motivují studenty k zintenzivnění studia a jeho řádnému dokončení,” říká Prof. Ing. Tomáš Zelinka, CSc., proděkan Dopravní fakulty ČVUT v Praze. „S ČVUT a studentskou organizací IAESTE spolupracujeme i na dalších projektech. Od léta u nás budeme mít tři zahraniční studenty na stáž, což naopak umožnilo třem studentům ČVUT vycestovat na zkušenou do zahraničí. Již delší dobu u nás běží úspěšný mentoring program. Pět našich manažerů je k dispozici studentům pro odborné konzultace ohledně jejich budoucí kariéry. Každoročně mají studenti technických vysokých škol v ČR také možnost přihlásit se do stipendijního programu GE Foundation Scholar Leaders. Momentálně je u nás zaměstnáno 25 studentů vysokých škol, z toho 12 je právě z ČVUT. Zajímavá je pro nás i vazba pedagogů z ČVUT na konkrétní oddělení výzkumu a vývoje. Připravují pro naše nové zaměstnance a stážisty odborná školení. Do budoucna zvažujeme i další možnosti spolupráce, mj. bychom rádi darovali ještě jeden z našich motorů tentokrát Fakultě strojní,“ zdůrazňuje Luboš Tejkl, HR ředitel společnosti.    

 
Publikováno: 27. 3. 2011 | Počet zobrazení: 4708
 

Registrace na pražské Dassault Systèmes PLM Forum je pro studenty zdarma

Vstup na Dassault Systèmes PLM Forum 2011 je pro zájemce z řad studentů a pro zástupce akademické sféry zdarma. Setkání proběhne ve dnech 31. 3. a 1. 4. v hotelu Corinthia Towers v Praze. S ohledem na omezenou kapacitu prosím svoji účast potvrďte nejpozději do středy 30. 3. na stepan.kacena@grayling.com. Program konference nabídne aktuální informace o využití 3D a PLM technologií nejen v průmyslu. Dassault Systèmes a partneři představí poslední softwarová řešení, mimo jiné i aktuální vývoj systému CATIA V6. Budete mít možnost shlédnout zajímavé prezentace případových studií a dozvědět se více o konceptu trojrozměrné „živé zkušenosti“ (lifelike experience). Nenechte si ujít jedinečnou příležitost setkat se s předními profesionály    

 
Publikováno: 27. 3. 2011 | Počet zobrazení: 5238
 

Přípravy jubilejního 10. strojírenského veletrhu vrcholí

Rok 2011 se rychle rozběhl a s ním i přípravy veletržních aktivit jednotlivých vystavovatelů FOR INDUSTRY, kteří nám prozradili, jaké chystají novinky do svých expozic.     

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2011 | Počet zobrazení: 4642
 

Myslíte na budoucnost? Nabízíme řešení...

akceVe dnech 3.-5. května 2011 pro váspřipravuje ABF tři souběžné veletrhy v Praze - tři dny prezentací aosobních kontaktů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 9. 2010 | Počet zobrazení: 4762