murr

Studenti mohou pomoci řešit budoucnost měst a získat 25 tisíc eur

Společnost Ericsson otevřela registraci do celosvětové mezinárodní soutěže Ericsson Innovation Awards 2016 (EIA), do níž se mohou zapojit i studenti z ČR, a která jim umožňuje rozvíjet ve spolupráci s experty firmy nápady na zajímavé kreativní projekty. Tématem letošního ročníku je „Budoucnost městského života“.
 

 

Soutěž je zaměřena především na to, jak využít informačních a komunikačních technologií ke zlepšení kvality života ve městech, kde bude podle současných prognóz do roku 2050 žít na 70 % světové populace.
Soutěžní projekty by měly odpovědět na otázky jako např.: Jaké možnosti se objevují, když se více a více lidí stěhuje do městských oblastí? Jak vytvářet příležitosti pro lepší život miliard obyvatel žijících ve městech? Jak můžeme přetvářet města s využitím nových technologií?
Registrace, do EIA 2016, která probíhá do 30. listopadu 2015, je otevřena všem studentům ve dvou- až čtyřčlenných týmech, z nichž bude v první fázi 18. prosince vyhlášeno 10 semifinalistů (devět z nich bude vybráno zástupci Ericssonu, desátý veřejným hlasováním). Tyto semifinálové týmy budou pracovat na rozvoji svého nápadu a vytvoření byznys plánu a čtyři z nich poté postoupí do velkého finále, které se uskuteční ve švédském Stockholmu. Vítězný tým vybraný odbornou porotou, získá odměnu 25 000 eur – v loňském ročníku se to podařilo týmu z Ukrajiny, který přišel s nápadem znalostního výměnného programu pro studenty a seniory. Finanční ocenění však není jediným motivačním přínosem - studentům se účastí v EIA 2016 otevírají i atraktivní kariérní možnosti. Semifinalisté si budou moci vyzkoušet stáž nebo pracovní úvazek pro společnost Ericsson.
Detailní informace, stejně jako možnost registrace do soutěže je k dispozici na: www.ericsson.com/innovationawards, či www.ericsson.com/thecompany/events/eia-2016

 
Publikováno: 7. 10. 2015 | Počet přečtení: 3463