EDF murr Schunk

Nový projekt na podporu strojírenského průmyslu v zahraničí

Svaz strojírenské technologie společně s partnery pořádá 10. a 11. června 2014 v Praze konferenci s názvem Strojírenské fórum. Poprvé bude na tomto fóru představen unikátní katalog svazů a výrobců ze všech odvětví strojírenství „Made in CZ Industry“. Bude sloužit jako oficiální tiskovina pro prezentaci českých strojírenských firem v zahraničí.

 

První ročník konference vznikl ve spolupráci s řadou odborných asociací. V pražském hotelu Andel’s budou s představiteli průmyslových firem hovořit zástupci svazů, ministerstev průmyslu a obchodu, financí i školství, České exportní banky, EGAPu a řada dalších.
„Díky prvnímu ročníku Strojírenského fóra, ve kterém chceme nadále pokračovat, se otevírá nový prostor pro jedinečné setkání zástupců napříč celým strojírenským oborem,“ říká Petr Zemánek, ředitel Svazu strojírenské technologie a dodává: „Chceme zde otevřeně diskutovat o možnostech a principech čerpání fondů EU a jejich vlivu na růst konkurenceschopnosti strojírenských firem.“ Závěry a doporučení konference budou prezentovány na zasedání Valného shromáždění Evropské asociace obráběcích strojů CECIMO v červnu 2014 v Praze.
Novým počinem na českém trhu je katalog „Made in CZ Industry“. Ten představí jak svazy, jejichž součástí jsou české strojírenské firmy, tak i samotné výrobce. Katalog bude distribuován jako oficiální tiskovina zapojených svazů a MPO na prezentacích České republiky v zahraničí. Bude také k dispozici účastníkům na červnovém zasedání Evropské asociace obráběcích strojů v anglické mutaci.
A na jaká témata se mohou účastníci dále těšit? Prezentace se budou týkat finanční problematiky, certifikace a licencování vývozu ve strojírenství, reálných možností zvýšení konkurenceschopnosti českých firem na zahraničním trhu i otázce, jak mohou inovace změnit strojírenství.
„Součástí fóra je také doprovodná výstava, která je příležitostí pro osobní setkání, diskuse a udržování kontaktů, které k podnikání neodmyslitelně patří. Proto se v našich přípravách soustředíme i na posílení společenské stránky akce,“ doplnil Aleš Pohl ze společnosti Exponex, spolupořadatel akce.
 

 
Publikováno: 4. 6. 2014 | Počet přečtení: 3216