asseco Aimtec murr

ČVUT bude lákat středoškoláky ke studiu

Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze pořádá 26. ledna od 8.30 hodin tradiční Den otevřených dveří. Na akci určené zejména středoškolským studentům, budou představeny nejen možnosti studia, ale i špičkové laboratoře a projekty. Akce bude probíhat jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak v budově FEL na Karlově náměstí. Obě lokality jsou snadno dostupné prostřednictvím pražského metra.
 

 

Děkan Fakulty elektrotechnické, prof. Pavel Ripka k akci říká: „Chápeme, jak je důležité vybrat si správnou vysokou školu. Proto chceme dát zájemcům o studium elektrotechniky a informatiky prostor pro to, aby si pohovořili s pedagogy i studenty, prohlédli si naše laboratoře a zjistili všechny potřebné informace, které ke svému rozhodování potřebují. Pevně věřím, že naši návštěvníci budou opět spokojeni s úrovní akce a že si domů odnesou i nové, zajímavé zážitky.“
Ty by jim měl nabídnout hlavně bohatý program, který organizátoři akce připravili, aby se zájemci o studium, kterých pravidelně na obě pracoviště fakulty dorazí více než 500, budou obeznámeni s náplní jednotlivých studijních programů. Potenciální posluchači si mohou prohlédnout moderně vybavené posluchárny, které na fakultě vznikly díky úzké spolupráci s průmyslovými partnery. Pro získání uceleného obrazu o možnostech uplatnění po absolvování fakulty budou po celý den probíhat prezentace jednotlivých výzkumných pracovišť. Po dobu trvání programu budou také přístupné špičkové laboratoře, jako jsou laboratoř leteckých systémů, měřicí techniky, elektrických obvodů, akustiky, mikroprocesorových aplikací a mnoho dalších.
V laboratořích FEL v hlavním areálu ČVUT v Dejvicích si budou moci prohlédnout studio a vyzkoušet audiovizuální techniku, letecké a kosmické systémy, navigační přístroje, halu vysokých napětí, fotovoltaiku, mikroskopii, elektrické stroje, světelný design, virtuální realitu, optické systémy, datové sítě, lékařské aplikace, senzory, zabezpečovací techniku, návrhy integrovaných obvodů, atd. V budově fakulty na Karlově náměstí v centru Prahy se představí zase agentní technologie, centrum strojového vnímání, technologie inspirované přírodou, inteligentní robotika, Mindstorms Lego roboty, řídicí systémy, ukázky výpočetní inteligence, sítě, ukázky virtuální reality, lability apod.
Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet software na detekci obličeje, navštívit audiovizuální studio s klíčovací plochou, nebo se seznámit s projektem studentské elektroformule. Podrobnější i informace o dni otevřených dveří jsou k dispozici na stránce: http://www.fel.cvut.cz/cz/prestudent/dod
 

 
Publikováno: 19. 1. 2016 | Počet přečtení: 3165