asseco Aimtec murr

Pojízdný předválečný tank bude v Lešanech největší chloubou

Jediný pojízdný tank z předválečné doby LT 35 bude představen veřejnosti ve Vojenském technickém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou. Mimořádná premiéra se odehraje v rámci 11. Tankového dnu, který se uskuteční 1. září.

 

Nejmodernější tank své doby, LT 35, který bude předveden návštěvníkům Tankového dne, patřil do výzbroje československé armády od roku 1936 a dochoval se jen v několika exemplářích. Jediný pojízdný tank na světě, který se představí v Lešanech, pochází ze sbírek Vojenského historického ústavu Praha (VHÚ), kam se dostal v roce 2008 z vojenského muzeu v americkém Aberdeenu. Po převozu do ČR prošel tank náročnou renovací, která byla nejnáročnější v historii VHÚ Praha.
Tank LT 35, který bude veřejnosti představen za přítomnosti ministra obrany Vlastimila Picka a náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučíka Petra Pavla, se také představí v rozsáhlé bojové ukázce "Události v pohraničí v roce 1938".
Kromě představení tanku LT 35 nabídne Tankový den i množství další předválečné techniky, vedle ní se pak představí i technika současná.
Program 11. Tankového dne začne ve Vojenském technickém muzeu Lešany od 10.00. Vstup je zdarma.
 

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet přečtení: 3840