asseco Aimtec murr

Konference Milníky digitalizace–Smart Life

Nakladatelství Sdělovací technika navazuje na úspěšný cyklus odborných konferencí Milníky digitalizace s novou koncepcí, která odráží aktuální technologický vývoj.  Na leden je připravena  další konference z tohoto cyklu pod názvem SmartLife, která se bude konat 24.1. v Praze

 

 

Koncepce, která se skrývá pod titulem Smart Life, dává Internetu a energetické síti nové možnosti poskytovat rozličné inkrementální služby domácnostem v propojených chytrých (Smart) komunitách. Aby však  bylo možné koncepci Smart Life realizovat, je třeba pro energetické sítě zajistit schopnost zaznamenáváni a přenosu provozních informací interakce s dalšími systémy, kterou označujeme Smart Grid.
Splývání televize s Internetem představovalo v uplynulých dvou letech významný technologický trend a v letech následujících se stane ještě výraznějším. Jde však nejen o významný technologický trend, ale také o posun paradigmatu obchodního modelu v sektoru spotřební elektroniky. Televizor se stává ovládacím pultem každé energeticky úsporné digitální domácnosti, kde spotřebiče připojené do sítí Smart Grids mohou využívat energii efektivně i z hlediska provozních nákladů.
Na trhu se již objevují domácí spotřebiče připravené pro Smart Grid (SG Ready), které jsou schopny detekovat tarifní pásma a vyhodnotit, kdy je jejich provoz nejlevnější. Rostoucí počet energetických společností začíná nabízet příslušné rozvržené tarify. Současně státní energetické koncepce prosazují instalaci tzv. chytrých elektroměrů (Smart Meters), které jsou schopny tato data zpracovat a podle nich zpoplatňovat dodávky elektřiny.

Témata konference:
Perspektivy technologií Smart Life v rámci EU
Realizace koncepce sítí Smart Grid – Smart Regions a Smart Cities
Interoperabilita a strategie potřebné pro komunikaci ve Smart Grids
Standardy a zajištění spolehlivosti sítí
Problémy legislativy a regulace
Zavádění inteligentních elektroměrů a výhody pro odběratele, cloud services
Využití starého inventáře sítě ve spojení s novými technologiemi
Česká technologická platforma Smart Grid a pilotní projekty
České technické univerzity a Smart Grids
Hodnototvorný řetězec – instalace elektroměru, integrace elektroměru do komunikační infrastruktury, management elektroměrů, odečet, zákaznický servis
Obchodní modely služeb Smart Grids a Smart Life – nové obchodní příležitosti s již existujícími zákazníky
Podrobnější informací o konferenci Milníky digitalizace - Smart Life 2012, jejím programu a podmínkách účasti jsou k dispozici na www.stech.cz, kde se lze také na konferenci registrovat a zájemnci o možnosti partnerství zde najdou další potřebné info.
 

 

 
Publikováno: 8. 1. 2012 | Počet přečtení: 4151