asseco Aimtec murr

International Career Day v Brně

Jihomoravské Brno přivítá 200 studentů z 95 technických evropských univerzit, kteří se zde zúčastní mezinárodního setkání zástupců studentské organizace BEST. Ve dnech 7. – 13. listopadu budou diskutovat o budoucnosti jejich organizace, a také evropském technickém vzdělávání obecně. 
 
Tito budoucí inženýři dostanou navíc možnost získat informace o práci a vzdělání v celé Evropě a rozšířit si své obzory při volbě a budování kariéry.
Akce bude zahájena v pátek 8. listopadu 2013 jako International Career Day na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně řadou významných osobností. Partnerské firmy a univerzity (např. Whirlpool, KTH, KIC InnoEnergy nebo Škoda Auto) dostanou prostor pro představení jejich činnosti a možností pro studenty na veletrhu pracovních a studijních příležitostí. Studenti se poté zúčastní jednoho z několika paralelně probíhajících workshopů např. na téma vypracování business plánu se Škodou Auto, využití matematických metod ve volebním systému s Karlem Janečkem nebo globální plán udržitelného rozvoje s OSN. Kromě studentů z mnoha evropských univerzit dostane příležitost navštívit International Career Day také necelá stovka studentů VUT v Brně.
Presidents’ Meeting je organizován studentskou organizací BEST Brno (Board of European Students of Technology), která pro studenty VUT v Brně zajišťuje také vzdělávací pobyty v zahraničí nebo inženýrskou soutěž EBEC Brno. 

 
Publikováno: 1. 11. 2013 | Počet přečtení: 4058