hnv murr

„Nukleární děti“ se představí v unikátním muzikálu

Čeští pamětníci éry hippies si možná vzpomenou na skupinu Golden Kids, kterou tvořily tehdejší začínající hvězdy Helena Vondráčková, Marta Kubišová a Václav Neckář. V dnešní době technologické nastupují po „zlatých dětech“ dítka atomová – v rámci mezinárodního uměleckého projektu Nuckids 2014 představí unikátní dětský muzikál „Labyrinty dětství“.

 

Charitativního projektu se účastní skoro osmdesát talentovaných dětí ve věku od 11 až 16 let z rodin zaměstnanců podniků a organizací ruské Státní korporace pro jadernou energii Rosatom a jejích zahraničních partnerů z osmi zemí světa - včetně ČR. Šanci zapojit se aktivně do představení dostanou i české a slovenské děti. Muzikál „Labyrinty dětství“ zavítá do Petrohradu, kde se koná slavnostní premiéra, Moskvy, Jekatěrinburgu, Čeljabinsku, a také do Čech a na Slovensko, kde se představí 8. srpna v Brně a 11. srpna v Bratislavě.
Během představení, které se pod vedením profesionálních pedagogů, choreografů a režisérů připravovalo po dobu tří týdnů, zazní vystoupení v různých jazycích, avšak díky vášni, ohromnému talentu a energii účastníků, nebude zapotřebí překladu, příběh je zřejmý i beze slov. Účastníci projektu museli absolvovat soutěž, během níž museli prokázat svůj talent, herecké nadání a schopnost uchvátit publikum.
„Jedná se o již šestý mezinárodní dětský projekt Nuclear Kids,“ říká jeho autor Sergej Novikov, šéf odboru komunikace Rosatomu. „Ukazuje, že děti, které se narodily a vyrůstaly v blízkosti jaderných elektráren či jiných objektů atomového průmyslu, jsou skvělé, zdravé a talentované a nebojí se čelit složitým uměleckým výzvám. Pomáhá dětem z různých zemí si najít přátele a objevit celý svět. A to hlavní: vybízíme je, aby se zdokonalovaly ve svém umění a věřily ve vlastní schopnosti a nadání.“

 

 
Publikováno: 29. 7. 2014 | Počet přečtení: 3323