asseco Aimtec murr

Dassault spustil program pro podnikatele na podporu inovací

Společnost Dassault Systèmes odstartovala koncem července svůj nový program Solidworks pro podnikatele (Solidworks for Entrepreneurs Program). Jeho cílem je umožnit zejména menším začínajícím podnikům bezplatný přístup ke kompletním licencím výkonných 3D návrhových aplikací, které pomáhají inženýrům a návrhářům uspět prostřednictvím inovací. 

 

 

Aplikace Solidworks, běžící na platformě Dassault Systèmes 3DExperience, dodávají intuitivní zkušenosti z oblasti produktového designu, simulací, publikování, správy dat a posuzování vlivů na životní prostředí, které urychlují návrh a výrobní procesy, a zároveň šetří výrobní čas a náklady.
Prostřednictvím Solidworks pro svůj průmyslový design a výrobní procesy mají nyní podnikatelé a inkubátory přístup k nejkompletnějším 3D řešením, která jim umožní rychle inovovat. Mohou zkrátit dobu uvedení na trh a zároveň snadno spolupracovat s kolegy, dodavateli i zákazníky, za což vděčí celosvětové síti skládající se z milionů uživatelů. Začínající podniky tak mohou využívat stejné možnosti k urychlení procesu od nápadu k prototypu, jaké již použily firmy MakerBot a Grit. Kromě poskytování přístupu k softwarové licenci Solidworks, nabízí program také potenciální společné marketingové příležitosti.
Dassault Systèmes již delší dobu poskytuje aplikace Solidworks řadě začínajících firem a inkubátorů v Severní Americe, jako jsou např. MassChallenge, Diagnostics for All, Super Pedestrian a Design that Matters. Firma také nedávno poskytl aplikace několika podnikatelským společnostem, v jejichž vedení jsou ženy, aby podpořila roli žen v technických oborech. Nyní je program formalizován a umožňuje o software žádat podnikatelům z celého světa.
Zájemci o zapojení do tohoto programu a využití možností, které nabízí, mohou podat žádost na webových stránkách programu na webu Dassault Systèmes. Za podání žádosti je požadován poplatek 200 USD, který je z větší části určen na podporu technického vzdělávání mládeže - 80 % zmíněné sumy jde na podporu stipendijního programu pro rwandskou dívčí střední školu, který financuje vzdělávací iniciativy pro studentky na technické škole ETO Gitarama/Nyanza.

  

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet přečtení: 2987