asseco Aimtec murr

Moskva hostí šestý ročník ATOMEXPO 2014

Moskva se stala od 9. června dějištěm další z významných událostí v oboru jaderné energetiky - koná se zde 6. Mezinárodní fórum ATOMEXPO 2014, kterého se účastní řada významných osobností jaderného průmyslu.- mj. náměstek generálního ředitele pro rozvoj a mezinárodní obchod státní korporace pro jadernou energii Rosatom Kirill Komarov, generální ředitelka Světové jaderné asociace (WNA) Agneta Rising a prezident Japonského atomového průmyslového fóra (JAIF) Takuya Hattori. 

 

„Je čas zaměřit pozornost na atomovou energii, je nezbytné začít měnit stárnoucí reaktory. Trh se za poslední dobu změnil a nároky v jaderné energetice jsou stále vyšší. Konkurence na tomto trhu roste,“ uvedla Agneta Rising.
ATOMEXPO 2014 je jednou z klíčových světových událostí atomového odvětví, které se věnuje nejaktuálnějším otázkám rozvoje jaderné energetiky. V rámci fóra probíhá výstava ruských a zahraničních společností z oblasti jaderného průmyslu. Heslem fóra pro tento rok je „Atomová kilowatthodina. Nový produkt na energetickém trhu.“ Cílem fóra, jehož organizátorem je ruská státní korporace Rosatom, je především formulovat význam jádra v energetickém mixu 21. století, analyzovat problémy a varianty rozvoje světového energetického trhu a prezentovat trendy jeho dalšího vývoje.
K hlavním bodům pracovního programu fóra patří plenární zasedání na téma: „Atomová energie – podmínka energetické stability.“ Jako hlavní řečník zde vystoupil bývalý generální ředitel Agentury pro jadernou energetiku při OECD Luis Echávarri, dalšími z významných osobností jadrného průmyslu jsou např. zástupce generálního ředitele Mezinárodní agentury pro atomovou energii Alexandr Byčkov, generální ředitel státní korporace Rosatom Sergej Kirijenko, výkonný ředitel společnosti Areva Luc Oursel, prezident JAIF Takua Hattori a další.
Na tomto významném setkání jaderné energetiky nechybí ani zástupci českého průmyslu, jehož možnosti na fóru reprezentují např. společnosti ARAKO, EGP Invest, Vítkovice Heavy Machinery a další.
 

 
Publikováno: 19. 6. 2014 | Počet přečtení: 3251