EDF murr Schunk

V Praze se sejde elita jaderného průmyslu

Ve dnech 9. A 10. října proběhne v Praze prestižní Mezinárodní konference a výstava. ATOMEX - Evropa 2012 - Středoevropské fórum jaderného průmyslu.

 

Fóra, jehož tradičním organizátorem je společnost Rosatom, se účastní zástupci státních institucí a obchodních organizací, významní evropští výrobci a dodavatelé zařízení a služeb pro jadernou energii, a přední společnosti jaderný průmysl.

Cílem reprezentativní akce je výměna plánů, zkušeností a přístupů v oblasti rozvoje jaderné energetiky a průmyslu středoevropských zemí, představit ukázky z technologií, zkušeností a schopností profilových odvětvových evropských podniků, i na rozvoj jejich dialogu s potenciálními obchodními partnery. Fórum by mělo významnou měrou také přispět k rozšíření rozsahu dodavatelů produktů a služeb pro realizaci projektů v jaderném průmyslu.
V průběhu Fóra budou rovněž podepsány dohody mezi českými a ruskými firmami o spolupráci v jaderném průmyslu.

Hlavní témata, jimiž se konference bude zabývat jsou:
Národní politika rozvoje jaderné energetiky a průmyslu středoevropských zemí, sociální a ekonomické aspekty.

Investiční atraktivita regionu jaderný průmysl a vyhlídky na spolupráci Ruska a středoevropských zemí, včetně hodnocení investic, obchodní a projektové části spolupráce.

Dvoudenní program konference je rozčleněn do čtyř hlavních bloků:
Kulatý stůl: "Přezkoumání zkušenosti a mechanismy spolupráce mezi ruskými a zahraničními dodavateli“,
Pravidla a postupy integrace-  české strojírenské podniky v dodavatelském řetězci Rosatomu (např. E-katalog a způsoby, jak mají být zahrnuty v dodavatelském řetězci Rosatomu).
Národní politika v oblasti jaderné energie a rozvoj průmyslu jako základ pro udržitelnost regionu.
Investiční atraktivita regionu jaderného průmyslu a obchodní spolupráce ruských a středoevropských firem.

Online registraci na akci lze provést na internetové adrese: http://www.atomeks.ru/en/atomex-europe2012, kde lze rovněž získat podrobnější informace
 

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet přečtení: 3802