EDF murr Schunk

Týden vědy a techniky představí vědu v různých podobách

Tradiční listopadový Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice. Letošní ročník je už 12. v pořadí a nabídne dokonce dva týdny vědecky zaměřených programů. Ve dnech 1.–15. listopadu je připraveno přes 400 akcí po celé ČR – v každém krajském městě a na mnoha dalších místech. 

 

Na setkání s vědou se podílejí Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Olomouc, Pardubice, Hradec Králové, Zlín, Jihlava, Plzeň, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec a mnoho dalších míst, kde jsou připraveny přednášky, výstavy, exkurze, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, možnost nahlédnout do vědeckých pracovišť, laboratoří a knihoven a poznat, jak se dělá věda. V dopoledních hodinách jsou přednášky a exkurze zaměřeny hlavně na středoškolskou mládež, odpolední a podvečerní přednášky a doprovodné akce jsou připraveny pro širokou veřejnost.
Mottem letošního ročníku Týdne vědy a techniky je „Energie vědy“:
„Hvězdy i planety, příliv i vítr, lidské bytosti i jednobuněčné organismy, nanočástice i atomy, vše je plné energie. Energie rozděluje i spojuje, energie je nezbytná k životu. Energie je také síla, vůle k činům. Poznejte energii vědy na Týdnu vědy a techniky.“
Na akci se podílejí všechna pracoviště Akademie věd ČR a přes 50 partnerských organizací. Dny otevřených dveří ústavů AV ČR jsou určeny všem návštěvníkům, kteří mají zájem dozvědět se více o nejnovějších trendech v oblasti vědy, o práci vědeckých pracovníků, výzkumných projektech AV ČR a nejmodernějších vědeckých přístrojích.
Vstup na většinu akcí je bezplatný, ale organizátoři doporučují rezervovat si na požadovanou akci místo, vzhledem k poměrně velkému zájmu, na část programu mají přístup jen registrovaní návštěvníci.
Podrobnější informace na: http://www.tydenvedy.cz

 

 
Publikováno: 12. 11. 2012 | Počet přečtení: 3573