asseco Aimtec murr

„Ukaž, co umíš“

Slova, která provází nejeden studentský život. Není tedy náhodou, že právě takhle zní slogan jedné z největších soutěží na evropských technických univerzitách. EBEC, neboli European BEST Engineering Competition, je soutěž, která začíná nenápadně u předkol na jednotlivých fakultách, zdánlivě pasivně za monitory notebooků, ale končí až u celoevropského finále.
  

 

O co že vlastně jde? Studenti soutěží ve čtyřčlenných týmech ve dvou kategoriích. První z nich je Case study, kde mají studenti za úkol zpracovat řešení hypotetického problému z technické praxe. Druhá kategorie, Team Design, staví týmy studentů před úkol sestrojit funkční zařízení, které má splňovat zadané požadavky. Obě kategorie prezentují svoje díla před odbornou porotou.

V minulých týdnech proběhla fakultní kola, z nichž postoupily nejlepší týmy z každé kategorie do celouniverzitního finále, které se uskutečnilo 9. března na Fakultě Podnikatelské.

Druhé kolo, nazvané EBEC Central, proti sobě nechá vystoupit studenty z České republiky, Slovenska a Maďarska. Kategorie zůstávají stejné, letos ale přibude i novinka do kategorie Team Design. Celá soutěž se na této úrovni již odehrává v anglickém jazyce. Vítězové EBECu Central postupují do celoevropského finále. Na EBECu Final v srbském Bělehradě se spolu utkají už jen ti nejvynalézavější, nejzapálenější a nejvytrvalejší studenti.

Centrální kolo soutěže se odehraje v prostorách Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií ve dnech 19. a 20. dubna. Den před zahájením soutěže chystají organizátoři EBECu Central další novinku. Nejen pro soutěžící, ale i pro studenty VUT budou připraveny workshopy známých firem. Přijďte se proto podívat, co umíme, 18. dubna na Fakultu strojního inženýrství.


Na shledanou na EBECu - organizátoři ze studentské organizace BEST Více na: ebeccentral.org 

 

 
Publikováno: 21. 3. 2016 | Počet přečtení: 2706