asseco Aimtec murr

Mobilita zítřka - optické technologie se podílejí na výrobě auta budoucnosti

Auta se stejným výkonem nabízející větší bezpečnost, komfort a minimální spotřebu – to jsou auta budoucnosti, které si ve světě průmyslu a vědy kladou opravdu vysoké nároky.  

 

 

Aby mohly být splněny, vytváří věda a výzkum plnohodnotné, nadčasové a ekologické koncepty. Ať už jde o nová provedení, alternativní pohony, asistenční či inovativní světelné systémy – vždy se na tom vysoce podílejí optické technologie.

 
Blížící se veletrh LASER World of PHOTONICS 2011, který zanedlouho otevře brány mnichovského výstaviště, představí v oblastech „Laser a laserové systémy ve výrobě“ a „Zelená photonika“ výrobky a jejich využití v mobilní budoucnosti společnosti.
V dnešní době se optické systémy podílejí na automobilové výrobě, například při řezání a svařování plechů u výroby karosérií za pomoci CO2 a laseru v pevné fázi. V budoucnosti se ale budou tyto optické systémy využívat stále více. Především v oblasti lehkých staveb a zpracování plastů. Stále více se jejich využití objevuje také při výrobě vozidel, hlavně co se týče technologií světel, kde je při stále se zhoršujících povětrnostních podmínkách a dopravních situacích kladen větší důraz  na bezpečnost.
 
Laser a pohon
Efektivní spalovací motory a alternativní pohony jsou v dnešní době středem zájmu oblasti automobilového průmyslu. Právě zde mohou optické systémy nabídnout stále více možností, jak zlepšit stávající systémy. Využití laseru při výrobě komponentů pohonných jednotek napomáhá snižování ztráty vzniklé třením a umožňuje optimalizaci hmotnosti jednotlivých stavebních součástek. Výroba stavebních prvků pro pohonnou jednotku za pomocí laseru umožňuje jednak redukci emisí a taktéž lepší přenos točivého momentu jednotlivých dílů převodovky. 

Automobilová výroba ve světě kongresu photoniky
Nejžhavější aktuality z oblasti využití laseru při automobilové výrobě budou prezentovány nejenom v halách tomu určených - haly C1 a C2, pod názvem „Laser und Lasersysteme für die Fertigung“, ale také v tzv. kongresovém světě, World of Photonics Congress, kde budou mít návštěvníci možnost získat velmi užitečné informace. Společnost TRUMPF Laser - und Systemtechnik GmbH, Ditzingen und die Daimler AG ze Stuttgartu představí na svém stánku č. 569 v hale C2, druhý den veletrhu dne 24. května od 14:00 hod., přednáškou „Neueste Laseranwendungen im Automobilbau“ uplatnění efektivní výroby ve photonice.

V pondělí 23. května pořádá zastoupení mnichovských veletrhů v ČR, Expo–Consult+Service, jednodenní zájezd na veletrh LASER World of PHOTONICS 2011, pro zájemce za pouhých 1590 Kč. Pro individuální návštěvníky veletrhu zajistí vstupenky a také výhodné ubytování v okolí výstaviště. Bližší informace na www.expocs.cz.

 
Publikováno: 22. 5. 2011 | Počet přečtení: 4531