EDF murr Schunk

Misan a Tungaloy lákají na rychlost

Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem... napovídá lidová pranostika pro toto jarní období, což však rozhodně neplatí pro strojaře, kteří mohou ve zmíněném čase vyrazit do Lysé nad Labem za novinkami v obrábění. Firma Misan pokračuje i letos ve své tradici odborných seminářů zaměřených na moderní metody obrábění a první jarní část letošní série se bude konat ve dnech 6. a 7. dubna 2016 v prostorách jejího technologického centra. Odborný technický seminář bude pořádaný ve spolupráci s japonským výrobcem nástrojů Tungaloy.
 

 

Seminář pod názvem „Síla zrychlení“ představí, a v praktických ukázkách rovněž v akci předvede v řezu zcela novou generaci nástrojů Tungaloy, jejichž hlavním cílem je přinést zrychlení procesu obrábění u široké škály operací a obráběných materiálů. Nové nástroje budou nasazeny na japonských číslicově řízených obráběcích strojích Okuma a Brother. V české premiéře tak bude možné např. shlédnout v akci 5osé obráběcí centrum Okuma MU-6300V vybavené výkonným vřetenem s kuželem DIN50, nebo vysokorychlostní obráběcí centrum Brother R650X1 s dvoupaletovým výměníkem pro minimalizaci vedlejších časů. Stranou nezůstanou ani témata a ukázky automatizace obslužných operací i poslední vývoj v oblasti řídicích systémů strojů a podpůrných softwarových produktů.

Seminář je připraven jako dvoudenní, takže ti, kterým by z nějakých důvodů nevyhovoval termín 6. dubna, se mohou zúčastnit akce následující den 7. dubna. Program je shodný pro oba termíny. V první, dopolední části semináře budou představeny produktové novinky nástrojového portfolia Tungaloy - a novinky v nabídce obráběcích strojů Misan, následující část je věnována vývoji řídicích systémů a SW řešení. Po obědové pauze jsou v odpolední části semináře připraveny praktické ukázky obrábění, kde specialisté firmy Misan detailně seznámí účastníky s možnostmi prezentovaných obráběcích nástrojů v reálném nasazení.

Během ukázek strojů bude v rámci předváděcí části akce možné shlédnout i představitele přesných strojů pro dokončovací operace Okamoto (broušení a lapování), či „technologii budoucnosti“- vrstvené laserové spékání práškových kovů na strojích německého výrobce Concept Laser. Kromě nejmenšího stroje typu Mlab bude připravena i ukázka vysoce produktivního stroje M2, pracujícího simultánně se dvěma laserovými paprsky. Zájemci o seminář mají možnost se přihlásit do 1. 4. 2016 na www.misan.cz, kde je k dispozici registrační formulář na akci. Účast na semináři je bezplatná.

stravování je plně zajištěno a účastníci mají navíc možnost každý den vyhrát některou z hodnotných cen v rámci tomboly, v níž budou vylosováni z účastníků výherci.   

 
Publikováno: 3. 3. 2016 | Počet přečtení: 2840