EDF murr Schunk

Misan a Iscar - seminář pokročilého obrábění představí práci s těžko obrobitelnými materiály

Společnost Misan pořádá ve svém předváděcím středisku v Lysé nad Labem ve spolupráci s firmou Iscar odborný seminář „Efektivní obrábění těžko obrobitelných materiálů“. Jak už napovídá název, je akce ve dnech 6. a 7. 11. 2013 zaměřena především na specialisty zabývající se obráběním legovaných ocelí, Inconelu, kalených materiálů, žáruvzdorných a žáropevných materiálů a dalších, většinou těžkoobrobitelných materiálů jako je např. nyní často používaný titan. 

 

Možné strategie obrábění a vhodné stroje a nástroje pro dosažení vysoké efektivity obrábění budou představeny jednak formou prezentací, jednak praktickými ukázkami obrábění.
V první části každého seminárního dne je zařazena série přednášek věnovaných obráběcím centrům z portfolia firmy Misan a seznámení s produktovými novinkami Iscar (rotační nástroje, soustružnické nástroje, nerotační nástroje), odpolední část je pak tradičně věnována praktickým ukázkám obrábění na strojích Okuma a Brother osazených nástroji Iscar High Qline.
V rámci doprovodných ukázek je navíc připraveno pro účastníky semináře představení velice pokrokové technologie laserového spékání práškových kovů na stroji Concept Laser M2. Právě za toto zařízení, prezentované letos v expozici Misanu na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, získala firma jednu ze Zlatých medailí MSV 2013. Stranou nezůstanou ani ukázky automatizace výroby, dokončovacích operací či systémů pro odměřování nástrojů a ustavení obrobku.

 

 
Publikováno: 29. 10. 2013 | Počet přečtení: 3305