EDF murr Schunk

Termografie v praxi

Unikátní Road Show, jejíž druhý ročník volně navazuje na předchozí odborné přednášky, se tentokrát pod názvem TERMOGRAFIE V PRAXI uskuteční ve dnech 11. - 15. 11. 2013 postupně v Praze, Plzni, Kopřivnici a Bratislavě. Zájemci se dozvědí od základů a principů až po poslední novinky z oboru termografie, které představí přední světový termodiagnostik Vicente Sequeira Ribeiro, M.Sc. ze Švédska.

 

Termografie jako vědní obor, se zabývá analýzou rozložení teplotního pole na povrchu tělesa bezkontaktním způsobem. Jde o analýzu infračervené energie vyzařované tělesem. Měřicím systémem, tzv. termokamerou lze zobrazit teplotní pole měřeného objektu na jeho povrchu. Využívá se především pro hledání úniků tepla z budov, sledování elektrických vedení a jejich poškození, měření rozložení teploty na zařízení nebo např. na detekci pohybu osob v objektech.
V případě zájmu o získání nových znalostí nebo osvěžení základů termografie a dozvědět se o novinkách v tomto oboru, je možnost přihlásit se na tuto zajímavou Road Show. Speciální intenzivní kurz bude probíhat  v anglickém jazyce s tlumočením do českého jazyka. Každý účastník poté získá zdarma certifikát „practical thermography“ v hodnotě 8000 Kč.
V rámci akce si zájemci mohou fyzicky prohlédnout a vyzkoušet nejen nové modely termokamer, ale i kompletní sortiment měřicích přístrojů americké značky FLUKE.
V ceně vstupenky (600 Kč včetně DPH nebo 20 Eur) je zahrnut doprovodný program dle místa konání, např. v Praze je bezplatná návštěva Muzea socialistických vozů, v Plzni Techmánie, v Kopřivnici Muzeum Tatra Kopřivnice a v Bratislavě návštěva Bratislavského muzea dopravy. Na loňské Road Show se zúčastnilo přes 350 zájemců a jelikož je počet míst omezen, doporučujeme registrovat se co nejdříve. Registrace je možná na www.termokamery.cz
Bližší informace na www.termokamery.cz, www.ahlborn.cz nebo AHLBORN měřicí a regulační technika spol. s r.o., Dvorecká 359/4, 147 00 Praha 4. Tel.: 261 218 907, fax: 261 210 744, mobil: 603 432 916, e-mail: buril@ahlborn.cz

 

 
Publikováno: 7. 10. 2013 | Počet přečtení: 3755