EDF murr Schunk

IT Forum 2013 není jen pro „ajťáky“

Ve dnech 17. a 18. září proběhne v hotelu Legner ve Zvánovicích u Ondřejova tradiční konference IT Forum s řadou bezplatných přednášek a seminářů věnovaných problematice nasazování a využívání podnikových informačních systémů ve firmách různého zaměření, orientovaný především na podnikové aplikace pro výrobní firmy.

 

Každoroční konference je určena všem pracovníkům, kteří se podílejí na předvýrobních a výrobních procesech, projektovým manažerům, vedoucím výroby, konstruktérům, technologům, manažerům kvality, technickým ředitelům, obchodníkům - a jak dodává Lenka Medková, obchodní manažerka pořadatelské firmy TD-IS, letos i milovníkům dobrého vína. K hlavním tématům bude patřit správa výrobkových dat, obecné i technické dokumentace, vizualizace a další řešení, bez kterých se dnes moderní továrna neobejde a řešení zaměřená na efektivitu. Neboli, jak lze díky vhodné koncepci a správné implementaci procesů a technologií pro správu informací a dokumentů dosáhnout významných úspor nákladů.

Už první den konference je věnován sérii inspirativních přednášek:
• QMS a jeho aplikace v IT. Co je to "Důvěryhodné Digitální Úložiště / Zabezpečený Elektronický Archiv" - Seznámení s certifikátem, který deklaruje, že dané řešení plně vyhovuje požadavkům pro důvěryhodné ukládání dat v souladu se standardy ČR i EU.
• Aplikace s vysokou mírou přidané hodnoty - Zabývá se třemi klíčovými oblastmi podnikových aplikací s vysokou mírou návratnosti: Value Chain Plannig, Value Chain Execution a PLM.
• Podpora managementu jakosti v EA Implementace IS, FMEA, ECO, ECN, ECR - Analýza možných vad a jejich důsledků …
• PLM Systém v Rubena a.s. - Komplexní správa dokumentace na bázi EasyPLM vč. integrace na CAD CATIA a PRO/E, projekt poptávkového a schvalovacího řízení dodavatele dílů pro automobilový průmysl.
• EasyTechnology zefektivňuje výrobu kartonážních strojů - Plánování a řízení výroby při výrobě kartonážních strojů ve firmě Ing. Josef Milík, Solarco
• Production Scheduling - Aplikace společnosti Oracle pro plánování a rozvrhování - kdy a u koho je vhodné nasazení.
• Produkujete při výrobě odpady? - Aktuální problematika odpadového hospodářství ve strojírenských a plastikářských výrobách – jak na hlášení a novinky v legislativě.

Kromě odborných prezentací je připravena i řadu workshopů, kde se účastníci s představenými produkty budou moci seznámit detailně. Účast na semináři je bezplatná, ale je vyžadována registrace (např. na www.td-is.cz), kde lze uvést i náměty na workshopy a témata, o která by měli účastníci konference konkrétní zájem.

 

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet přečtení: 3484