EDF murr Schunk

Cena Wernera von Siemense zahajuje svůj 18. ročník

Český Siemens odstartoval další, v celkovém pořad již 18. ročník prestižní soutěže pro studenty, vědce a pedagogy technických a přírodovědných oborů. O Cenu Wernera von Siemense se letos zájemci mohou ucházet v pěti kategoriích a dvou zvláštních oceněních, přičemž autoři nejlepších prací získají finanční odměny v celkové výši přes 1 milion korun. 
 
V předchozích sedmnácti ročnících soutěže bylo již oceněno 291 studentů, pedagogů a vědců. Formou finančních odměn Siemens podpořil české školství a vědu celkovou částkou dosahující 8 mil. Kč.
Pro letošní ročník Ceny Wernera von Siemense jsou vyhlášeny následující kategorie: Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu, Nejvýznamnější výsledek vývoje, Nejlepší pedagogický pracovník, Nejlepší diplomová práce, Nejlepší disertační práce, a také dvě Zvláštní ocenění: Nejlepší ženská absolventská práce a Ocenění za překonání překážek při studiu. Právě poslední zmíněné Ocenění za překonání překážek při studiu je novinkou letošního ročníku, a může jej získat student, jenž navzdory zdravotnímu postižení či znevýhodnění překoná řadu překážek a dosáhne mimořádných studijních nebo výzkumných výsledků. Na rozdíl od ostatních kategorií mohou tuto cenu získat jak studenti magisterských a doktorských, tak i bakalářských programů se zaměřením na technické obory. Adepty nominují vedoucí pracovníci univerzit a vítěze určí odborná porota ve spolupráci s ředitelkou Nadačního fondu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Hanou Potměšilovou. Poprvé je letos vypsána i finanční odměna 5000 Kč pro ty, kteří do soutěže doporučili budoucího vítěze v kategoriích o nejlepší diplomovou nebo disertační práci.
Do soutěže lze přihlásit práce, které jsou zpracovávány v technických a vybraných přírodovědných oborech, a to prostřednictvím microsite na webu Siemens: http://www.siemens.cz/cenasiemens. Termín uzavírky přihlášek je 10. listopadu 2015, slavnostní předávání cen vítězům jednotlivých kategorií proběhne 4. února 2016 v prostorách Betlémské kaple v Praze.
 
 
Publikováno: 10. 9. 2015 | Počet přečtení: 2932