asseco Aimtec murr

Festo představí novinky průmyslové automatizace

Pokud jste se nedostali na letošní Hannover Messe, můžete část novinek, které se na největším světovém průmyslovém veletrhu představily v oblasti průmyslové automatizace vidět i v Praze. Konkrétně na Dnech otevřených dveří společnosti Festo, pořádaných pod mottem „Festo a Průmysl 4.0“.
 

 

Na nich se můžete dozvědět jak zvýšit produktivitu strojů a zařízení, snížit náklady na výrobu stlačeného vzduchu a také získat cenné rady, jak uspořit za použití nejnovějších technologií v oblasti automatizace.

Během dvoudenní akce, kterou firma připravila na úterý a středu 14. – 15. června 2016, od 8:00 do17:00 hodin ve svém sídle na adrese Modřanská 543/76, Praha 4, budou pro návštěvníky připraveny odborné přednášky o novinkách doplněné o praktická cvičení.

Mezi tématy, která Dny otevřených dveří Festo zahrnují, jsou například:

- CP Factory: praktická ukázka k tématu Průmysl 4.0, zahrnující mj. nejnovější aplikace využívající principu supravodivosti.

- Novinky v oblasti průmyslové automatizace a Průmysl 4.0:

Ventily a ventilové terminály (nové řady ventilů VUVS a VUVG vhodné i do extrémních podmínek), pneumatické válce, nové materiály použité u výrobků Festo, čidla, kamerové systémy.

- Nový obor OMS:

V sekci Elektrické polohovací systémy představí firma sestavy umožňující polohování snazší než kdykoliv předtím, jejichž součástmi jsou elektrická osa, motor, ovladač

a kabely. Sestavy elektrických pohonů EPCO, ELGR a ERMO za ceny, které překvapí, nabízejí nízké náklady na systém s optimálními vlastnostmi.

- Procesní technika:
Armatury s pneumatickými pohony, ovládací ventily a snímání polohy, solenoidové a tlakově ovládané ventily.

- Manipulační systémy HGO:
Nový způsob návrhu a realizace manipulačních systémů pomocí softwarového nástroje HGO (Handling Guide Online). Umožňuje sestavit si manipulátor za 20 minut, včetně objednávky (!) a okamžité vytvoření 3D CAD modelu pro použití ve

výkresové dokumentaci.

- Výukové systémy a vzdělávání (Didactic):

Pneumatika, elektropneumatika, hydraulické systémy, senzorika, programovatelné automaty (PLC), ale i Robotino - mobilní robot určený pro výukové účely, podporovaný dalšími softwarovými (FluidSIM, CIROS) a hardwarovými (MecLab, MPS) produkty.

K dispozici pro návštěvníky je připraveno samozřejmě rovněž osobní technické poradenství a specialisté, kteří zodpoví veškeré dotazy z oblasti průmyslové a procesní automatizace a pomohou s výběrem vhodného řešení pro konkrétní aplikace.

Bližší informace i detailní program Dnů otevřených dveří Festo lze najít na www.festo.cz/denpraha 

 
Publikováno: 12. 5. 2016 | Počet přečtení: 3011