EDF murr Schunk

Praha je opět místem setkání jaderných expertů

S Českou republikou na špici hledá nyní Východní Evropa cesty jak získávat energii pro svůj další rozvoj s nízkými náklady, intenzivně modernizuje síť existujících elektrátren a připravuje nové projekty v oblasti jaderných elektráren, s cílem snížit náklady na energii a zajistit energetickou bezpečnost. To je i tématem prestižní mezinárodní konference EEU Nuclear Energy Summit 2012, která se bude ve dnech 14. a 15. listopadu v Praze zabývat těmito otázkami.

 

Česká republika bude v rámci dvoudenního setkání hostit reprezentativní komunitu, která bude na společném fóru diskutovat o nových strategiích a technologiích, jež mohou pomoci k vybudování stabilní moderní jaderné infrastruktury schopné uspokojit požadavky domácích i zahraničních trhů na dodávky elektřiny.

Na konferenci vystoupí zástupci vedoucích průnyslových podniků a vládních organizací z mnoha zemí světa, kteří se budou zabývat problematikou zásobování energií ve Východní Evropě, jejími současnými potřebami a ambiciózní budoucností. Mezi klíčovými řečníky je řada významných představitelů energetických společností a organizací zabývajících se jadernou energetikou. Podrobnější informace lze najít na webových stránkách akce http://www.noppen.com.cn/upcoming/M1206/index.asp


 

 
Publikováno: 13. 11. 2012 | Počet přečtení: 3561