EDF murr Schunk

Nejstarší česká strojní průmyslovka láká mladé talenty

Zájemci o středoškolské studium technických oborů, zejména ti pražští, by si neměli nechat ujít možnost podívat se, jaké šance se jim v tomto směru nabízejí. Nejbližší příležitost k tomu se jim naskýtá hned o tomto víkendu. A navíc zároveň i poslední možnost zhlédnout unikátní výstavu ikony českého designu Václava Krále.

 
SPŠS Betlémská v Praze pořádá v sobotu 3. prosince Den otevřených dveří. Zájemci o studium na nejstarší technické vzdělávací instituci u nás ji mohou navštívit od 10:00 do 13:00 hodin a seznámit se jak s moderními učebnami, tak se studijními obory a možnostmi, které škola, jež patří mezi nejmoderněji vybavené “průmyslovky” nejen v Praze, nabízí. Za zdmi historické budovy se v jejích prostorách se nacházejí učebny výpočetní techniky, programování CNC strojů, pro výuku CAD/CAM, automatizace, robotiky, 3D tisku a reverzního inženýrství, specializované učebny IKT, kontroly a měření, techniky administrativy a dílen s produkčními CNC stroji, ale i moderní učebny jazyků, tělocvičny či posilovna s lezeckou stěnou.

Návštěvníci Dne otevřených dveří mají zároveň šanci zhlédnout poslední den výstavy renomovaného českého designéra Václava Krále a vidět tak mnohé z jeho prací včetně designérského skvostu v podobě prvního českého supersportu a nejrychlejšího českého auta všech dob, vozu Tatra MTX, který patří k legendám české karosářské historie.

Další příležitost k návštěvě a prohlídce školy pro zájemce o studium bude ještě ve čtvrtek 5. ledna a ve středu 1. února příštího roku
 
Publikováno: 2. 12. 2016 | Počet přečtení: 2826