Dachser přepravoval největšími letadly

Mezinárodní týmy divize Dachser Air & Sea Logistics zorganizovaly přepravy největšími nákladními letadly na světě – Antonov AN-124 a Antonov AN-225. Letadla přepravují pro jejich zákazníka zdravotnický materiál z Číny do Rakouska. Poté Dachser rozdistribuuje zboží prostřednictvím své sítě pozemních přeprav.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2022 | Počet zobrazení: 613
 

Rozmach robotizace brzdí česká záliba v improvizaci

„Pokud něco kromě peněz brzdí rozvoj průmyslové automatizace, pak je to česká záliba v improvizaci a operativním zavádění „kreativních“ nesystémových řešení,“ říká Josef Sláma, šéf české pobočky společnosti Renishaw.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 645
 

Do ITERu dorazil prototyp divertoru

Na staveniště mezinárodního tokamaku ITER ve Francii dorazila v závěru minulého roku klíčová část jednoho z nejdůležitějších systémů tohoto ambiciózního projektu. Prototyp středové části divertoru byl vyroben v reálném měřítku ve výzkumném ústavu NIIEFA.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 593
 

Novinka zlevní průmyslový 3D tisk z kovů

Cílem nové 3D tiskárny, kterou představila společnost MCAE Systems, je decentralizovat kovový 3D tisk a přinést cenově dostupnou technologii aditivní výroby i malým a středním firmám.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 704
 

DB Schenker elektrifikuje autopark

Strategické partnerství DB Schenker s výrobcem elektrických užitkových vozidel Volta Trucks má za cíl urychlit elektrifikaci vozového parku logistického giganta. Předběžná objednávka čítá 1500 elektrických nákladních vozidel Volta Zero.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 606
 

Amazon a Stellantis budou spolupracovat

Obě společnosti, Amazon i Stellantis, oznámily přípravu několika víceletých globálních dohod, jejichž cílem je změnit prostředí ve vozidlech skupiny Stellantis a urychlit přechod odvětví k udržitelným řešením mobility a softwarově definované budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 599
 

Procesor s nejlepší energetickou účinností ve třídě

Svůj první špičkový obrazový procesor typu NPU vlastní konstrukce představila společnost Oppo. Jde o 6nm procesor MariSilicon X na zpracování obrazu s technologií umělé inteligence.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 608
 

Měřicí technika z ČVUT nově testuje i 5G sítě

Požadavky na datovou konektivitu, zejména na spolehlivé a všude dostupné bezdrátové připojení se neustále zvyšují. Objektivní měření a vyhodnocení pokrytí pomáhá motivovat operátory k zajištění a vylepšování kvality služeb mobilního internetu v ČR. A k tomu je určeno zařízení nazvané F-Tester vyvinuté na Fakultě elektrotechnické (FEL) ČVUT v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2022 | Počet zobrazení: 727
 

Firmy plánují investice do vodíku

Čtyři pětiny energetických firem plánují investice do vodíkových technologií a 31 % ropných a plynárenských společností, dodavatelů energie a specialistů na obnovitelné zdroje uvedlo, že již aktivně provozuje technologie modrého či zeleného vodíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2022 | Počet zobrazení: 610
 

Poprvé s karavanou lodí

1. ledna 2022 dorazil do přístavu v sibiřském Peveku jaderný ledoborec Arktika s karavanou nákladních lodí. Během své první tak dlouhé plavby doprovodil lodě s nákladem nezbytným pro investiční projekty v tomto odlehlém regionu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2022 | Počet zobrazení: 613