Nový design energetického řetězu C6

Společnost igus přináší konstrukční návrh systému přívodů energií, který téměř nic neváží a neuvolňuje do prostředí žádné částice. Díky tomu splňuje nejpřísnější kritéria na čistotu prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2022 | Počet zobrazení: 637
 

Vectron úspěšně absolvoval testy kompatibility s ETCS

Díky kompatibilním testům se stala lokomotiva Siemens Vectron prvním typem v ČR provozovaného železničního vozidla, které prokázalo kompatibilitu jak s ETCS tratí podle základní specifikace 2, tak i s ETCS tratí podle základní specifikace 3.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2022 | Počet zobrazení: 633
 

Bell Boeing zlepšuje udržitelnost konvertoplánu V-22

Společnost Bell dokončila úpravy konvertoplánu CV-22 Osprey pro nasazení amerického letectva. Stroje jsou součástí probíhajícího společného projektu společností Bell Textron Inc. a Boeing – „Bell Boeing“.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2022 | Počet zobrazení: 652
 

Malým reaktorům se dostala pozornost na EXPO-2020

Výhody malých jaderných reaktorů, možnosti jejich použití a potenciál pro řešení energetické situace v konkrétních zemích. To byla témata Dne malých jaderných elektráren, který proběhl 20. ledna 2022 během EXPO-2020 v Dubaji.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2022 | Počet zobrazení: 648
 

Zbavte se uniformity ve stylu retro

Společnost Logitech uvedla na český a slovenský trh nejnovější produkty řady Studio – klávesnici a myš, které vnesou do pracovní rutiny osobitost a sebeprezentaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2022 | Počet zobrazení: 647
 

Luwex dodává vzduchotechniku do modernizované lisovny GZ Media

Modernizovanou lisovnu gramofonových desek v Loděnici, která společnost GZ Media vyjde na zhruba 100 milionů korun, vybavuje vzduchotechnikou firma Luwex ze skupiny GreMi Klima. Jde o systém vzduchotechniky doplněný o chlazení jednotkami přímého výparu a systém měření a regulace.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2022 | Počet zobrazení: 676
 

Inovativní potrubí snižuje hluk v modřanských bytech

Hluk, který obvykle způsobuje vnitřní kanalizace, znepříjemňuje život ve všech vícepodlažních budovách po celém světě. Snížit nepříjemný akustický smog v novém bytovém komplexu „F“ NEO Riviéra v pražských Modřanech využil developer při stavbě systém odhlučněné kanalizace Wavin SiTech+.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2022 | Počet zobrazení: 612
 

Bezvzduchová technologie v automatizovaných vozících

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company v lednu oznámila, že vyvinula a testuje zakázkové nepneumatické (bezvzduchové) pneumatiky (NPT) určené pro doručovací robotické vozíky Starship.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2022 | Počet zobrazení: 633
 

Škoda Auto vyhodnotila loňský rok jako úspěšný

Na výroční tiskové konferenci v pražském Karlíně zhodnotili zástupci automobilky Škoda Auto bilanci za rok 2021. Navzdory pandemii a narušeným dodavatelským řetězcům v autoprůmyslu považují uplynulý rok za úspěšný.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2022 | Počet zobrazení: 641
 

Edice Cullinan nazvaná Frozen Lakes

S nástupem zimní sezóny odhalila společnost Rolls-Royce sérii nových automobilů řady Cullinan z programu Bespoke, které jsou inspirovány barvami, texturami a náladami zimní krajiny v severní a střední Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2022 | Počet zobrazení: 826