Čeští výrobci potřebují více investovat do IT a vývoje

Již v době před pandemií čelili čeští výrobci řadě výzev, od vyprázdněného trhu práce, přes vysokou konkurenci srážející marže na minimum, až po zajištění budoucího úspěchu s pomocí nejmodernějších technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2021 | Počet zobrazení: 552
 

Budoucnost parkování podle Fordu

V rámci projektu zastřešeného německým Sdružením automobilového průmyslu navázal Ford spolupráci s poskytovateli infrastruktury a technologickými firmami včetně společnosti Bosch.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2021 | Počet zobrazení: 551
 

Volvo rozšiřuje nabídku o elektrické XC40 Recharge

Automobilka představila jednomotorovou variantu svého čistě elektrického kompaktního SUV Volvo XC40 Recharge s pohonem předních kol. Jde o další části cesty, v rámci níž švédský výrobce usiluje o to, stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2021 | Počet zobrazení: 777
 

30 let spolupráce Mazdy a Bose

Před třiceti lety, tj. v roce 1991, se značky Mazda a Bose daly poprvé dohromady při práci na třetí generaci Mazdy RX-7. Od té doby společně vyvíjejí špičková audiozařízení, která výrazně vylepšují zážitek z jízdy.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2021 | Počet zobrazení: 471
 

Nové ProArt produkty pro profesionální tvůrce

Značka Asus představila na akci Create the Uncreated novinky řešení pro kreativní profesionály. Patří mezi ně monitory ProArt s OLED displeji, projektor ProArt A1, základní deska ProArt X570-Creator Wi-Fi nebo myš ProArt MD300.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet zobrazení: 484
 

Přenosné projektory s 2.1kanálovými reproduktory

Společnost BenQ uvádí na trh nové modely projektorů GV30 a GS50. Chytré přenosné projektory přináší novinku v podobě 2.1kanálového zvuku přenášeného také přes Bluetooth, nabízí tak výraznější detaily zejména v hlubším basovém spektru.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet zobrazení: 470
 

Nadaní studenti se vydali na severní pól

Vzdělávací expedice s názvem Ledoborec znalostí se 24. srpna 2021 vrátila ze severního pólu do Murmansku. Akce pro talentované studenty a žáky se uskutečnila v rámci projektu Homo Science ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet zobrazení: 592
 

Periferní zařízení s herní výhodou

Specializovaná herní značka SureFire společnosti Verbatim představila gaming řadu periferních zařízení na podporu hráčů všech typů a úrovní. Doplnila tak své rozšiřující se portfolio herních produktů.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2021 | Počet zobrazení: 459
 

WD přetváří pevné disky

Společnost Western Digital (WD) představila novou architekturu pevných disků posílenou o flash paměť, která pomáhá zvládnout rostoucí požadavky na ukládání dat. Inovativní architektura disků ustanovuje nový milník v hustotě záznamu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2021 | Počet zobrazení: 465
 

Kluzné pouzdro drylin pro hřídelová vedení

Vysoce přesný pohyb po hřídeli zajišťuje nová série kluzných pouzder W360CM, vyvinutá německou firmou igus, kterou na českém trhu výhradně zastupuje litoměřický HENNLICH.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2021 | Počet zobrazení: 481