Jednowattové semafory sníží spotřebu o 80 %

Nová jednowattová technologie přináší výrazné úspory díky náhradě elektronických systémů, které ovládaly LED světla, digitálními ovládacími moduly. Výsledkem je zjednodušení elektroniky uvnitř semaforu, která až dosud spotřebovávala většinu energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2021 | Počet zobrazení: 469
 

Úspěšné ENGEL live e-sympozium

Tradiční interní veletrh společnosti ENGEL se konal poprvé virtuálně a měl velmi značný dosah. Účastníci pocházeli z téměř 90 zemí. Kromě Německa a Rakouska byly hojně zastoupeny Mexiko, USA a Turecko.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2021 | Počet zobrazení: 453
 

Bridgestone využívá elektrickou energii z obnovitelných zdrojů

Společnost Bridgestone přechází u veškeré elektrické energie od externích dodavatelů na obnovitelné zdroje včetně vodních, geotermálních, solárních a větrných elektráren. Uvedená změna se týká čtyř japonských závodů na výrobu pneumatik.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2021 | Počet zobrazení: 434
 

Úložná zařízení, kde budou data v naprostém bezpečí

Společnost Verbatim rozšiřuje svou nabídku bezpečných úložišť, představením nových externích HDD a SSD, se šifrováním a biometrickou technologií, která zajistí, že soukromá data uložená na zařízeních, budou vždy plně chráněna a v souladu s požadavky GDPR.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2021 | Počet zobrazení: 433
 

Opakovač Mercusys eliminujte „mrtvé zóny“ Wi-Fi

Výrobce síťových zařízení Mercusys uvádí na trh AC1200 Wi-Fi Extender (opakovač) Mercusys ME30, jenž je určený k rozšíření dosahu bezdrátové sítě v rámci domácnosti či kanceláře. K dispozici je i port pro zařízení, která nejdou k síti připojit jinak než po kabelu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2021 | Počet zobrazení: 461
 

Jak vybrat Bluetooth reproduktor

Bluetooth reproduktory se staly součástí našich životů. Na trhu je jich obrovské množství a vybrat si z nich jeden pro své potřeby nemusí být vždy snadné. Podle čeho se rozhodovat?

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2021 | Počet zobrazení: 429
 

Přechodem na lineární vedení firma ušetří ročně téměř 600 tisíc eur

Velký výrobce automobilových motorů v Mexiku se u svých průmyslových myček potýkal v průměru se čtyřmi poruchami lineárních vedení měsíčně. Přechodem na lineární vedení řady NH od společnosti NSK dosáhl významných úspor.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2021 | Počet zobrazení: 464
 

V-280 Valor se zaměřuje na tendr dálkového útočného letounu budoucnosti

Bell a tým Valor předvedly technické a provozní výhody demonstrátoru V-280 Valor, které uplatnily při optimalizaci založené na datech. Cílem je pro nadcházející tendr vytvořit spolehlivý a udržitelný útočný letoun dlouhého dosahu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2021 | Počet zobrazení: 467
 

Linky Dachseru z ČR by objely Zemi za den

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic posílil svoji síť pravidelných denních linek sběrné služby. Od června odjíždí z pěti českých poboček pozemní logistiky denně 91 linek do 38 destinací v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2021 | Počet zobrazení: 448
 

KINTO bude nabízet sdílení vodíkových Mirai

Značka Toyoty zařadila pro služby mobility KINTO ve Švédsku do své flotily téměř 1000 vozů, mezi nimi model na vodíkové palivové články Mirai. Doplní širokou nabídku modelů od Yarisu Hybrid po RAV4 Plug-in hybrid a Lexus UX 250h.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2021 | Počet zobrazení: 446