VLM – technologie 3D tisku na bázi pryskyřice

Společnost BCN3D představila novou technologii 3D tisku Viscous Lithography Manufacturing (VLM). Tato technologie zajišťuje všem výrobcům plnou kontrolu nad každou fází jejich výrobních procesů aditivní výroby (AM).

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2022 | Počet zobrazení: 742
 

Red Dot Award pro nový Peugeot 308

Nový Peugeot 308, první model nesoucí nový znak značky, získal nejvyšší ocenění v oblasti produktového designu Red Dot Award 2022 v kategorii Automobily a motocykly.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2022 | Počet zobrazení: 723
 

Legenda je zpět jako ID. Buzz

Značky Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen osobní vozy představují s novými modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo jeden z nejpokrokovějších automobilových konceptů současnosti. Jde o dva modely s nulovými emisemi, které přenášejí design jedné z největších automobilových ikon – modelu T1 do éry elektromobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2022 | Počet zobrazení: 707
 

Bridgestone pozastavuje výrobu v Rusku

V uplynulých týdnech nás těžce zasáhla válka na Ukrajině a její dopady, které se bezprostředně týkají mnoha nevinných lidí včetně našich zaměstnanců a partnerů. Bridgestone odsuzuje jakoukoli formu násilí a doufá, že se brzy podaří obnovit mír.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2022 | Počet zobrazení: 716
 

Designové digitronové hodiny z B2B segmentu

Novinka české firmy 3Dsimo v podobě designových digitronových hodin Nixie Time Zone Clock, cílí na divadla, letiště, restaurace a další designové prostory. Hodiny ukazují časové zóny, otevírací dobu či kapacitu akce.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2022 | Počet zobrazení: 770
 

Dračí stezka má prvky z Česka

Nejdelší stezka korunami stromů na světě vyrostla ve Švýcarsku. Jmenuje se Dračí stezka a měří 1560 metrů. K výstavbě byly použity ocelové trubky značky Jäkl vyrobené v Karviné.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2022 | Počet zobrazení: 758
 

První české aerotaxi s kolmým startem

Tým leteckého inženýra Martina Hromčíka z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracuje na vývoji řídicího systému pro první český VTOL – letadlo s kolmým startem, které se chystá uvést na trh český start-up Zuri.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2022 | Počet zobrazení: 805
 

Nissan partnerem filmu Batman

Značka Nissan v partnerství se společností Warner Bros Pictures nabídla odvážný design speciální verze svého ikonického crossoveru Juke s názvem Kiiro, aby podpořila kinematografický debut zcela nového epického filmu The Batman.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 808
 

Na českém a slovenském trhu se objeví značka MG

MG je známá britsko-čínská značka s téměř stoletou historií, která rozšiřuje své aktivity ve střední Evropě, aby dále posilovala pozici na nových evropských trzích. Pro uvedení v regionu CEE je partnerem značky společnost Autobinck.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 755
 

Recyklace karet 2.0

Po prvním ročníku spouští společnost Sodexo Benefity opět projekt recyklace propadlých plastových karet. Loni firma během dvou měsíců sesbírala 5654 karet. Vzhledem k tomu, že sběr probíhal během přísného lockdownu, to považuje za mimořádný úspěch, který předčil očekávání.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 738