Peugeot zahájil výrobu vodíkového modelu

Do historie značky se zapsalo datum 13. prosince 2021, jako nový milník. Z výrobní linky totiž sjel vůbec první sériový vůz Peugeot na vodíkový pohon. Peugeot tak bude v segmentu užitkových vozů nabízet vedle konvenčních a elektrických verzí také variantu poháněnou vodíkovými palivovými články (hydrogen full cell).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2022 | Počet zobrazení: 646
 

Nový Amarok se zimy nebojí

Je-li potřeba dopravit materiál na odlehlá místa za ztížených podmínek, např. na zledovatělé vozovce, pak je nepostradatelným pomocníkem Amarok. Stejně početné jako možnosti využití tohoto pick-upu jsou také highlighty nového modelu, který se představí s kompletně novým designem na konci roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2022 | Počet zobrazení: 655
 

O externě nabíjitelné hybridní vozy (PHEV) je největší zájem

Podle dat Evropského sdružení výrobců automobilů ACEA, mají tři z deseti automobilů prodaných v EU hybridní pohon. Údaje ACEA potvrzují rostoucí trend prodeje vozidel s alternativními technologiemi pohonu, což vyvolává řadu otázek u motoristů.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2022 | Počet zobrazení: 647
 

NSK zdvojnásobuje životnost ložisek

V ocelárně sídlící v Evropě byla na lince pro kontinuální lití používána válečková ložiska, jejichž životnost byla pouze jeden až dva měsíce. Proto byli pozvání odborníci NSK, kteří doporučili přechod na uzavřená soudečková ložiska NSK. Výsledkem baly roční úspora nákladů na prostoje a údržbu ve výši 14 850 eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2022 | Počet zobrazení: 612
 

Střešní odvodnění vinařství Lahofer

Architektonickými cenami ověnčené sídlo vinařství Lahofer v Dobšicích na Znojemsku vyřešilo odvodnění ploché střechy své výrobní haly s pomocí technologie Wavin Quickstream.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2022 | Počet zobrazení: 654
 

Motivovat „nefinančně“ lze přitom každého

Motivovat penězi lze všechny zaměstnance. Zvýšení platu je ale dobré do určité míry a nefunguje dlouho. Zaměstnanci chtějí, aby jejich práce měla smysl, uspokojila jejich emoční potřeby a cítili se jistější. Když šéf nebudí důvěru a na zaměstnance jen tlačí, demotivuje je a snižuje jejich výkon.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2022 | Počet zobrazení: 626
 

Marné čekání na nové dotace

České firmy, obce a další organizace měly loni začít čerpat finance z balíku více než 700 miliard korun evropských dotací – ale nedočkaly se. Zpoždění přitom může ohrozit čerpání fondů EU určených pro Česko, např. na investice do digitalizace, inovací nebo zlepšení životního prostředí. Kde se stala chyba?

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2022 | Počet zobrazení: 669
 

Liberty spustila novou aplikaci

Nová mobilní aplikace společnosti Liberty Ostravy byla vyvinuta ke zjednodušení komunikace se stávajícími zákazníky hutě a pro snadnější orientaci potenciálních zákazníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2022 | Počet zobrazení: 872
 

Ness Czech rozvíjí IS Katastru nemovitostí

Nové řešení pro přihlašování ke službám Katastru nemovitostí pro Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) vytvořil český systémový integrátor Ness Czech. Nová aplikace zastřešuje přihlašování a umožňuje ověřit identitu uživatele. K přihlášení je možné použít eObčanku i BankID, a zvýšila se bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2022 | Počet zobrazení: 611
 

TCL získala na CES prestižní ocenění

Značka TCL Electronics oznámila, že její produkty prezentované na veletrhu CES 2022 v Las Vegas získaly zaslouženou pozornost oborových organizací, ale také odborné veřejnosti a médií, za což obdržely ocenění.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2022 | Počet zobrazení: 653