hnv murr

V Sasku bude jedno z nejvýkonnějších bateriových úložišť

Společnost JT Energy Systems dává použitým lithium-iontovým bateriím nový život a v budoucnu bude vyrábět bezemisní baterie. Tato společnost, která vznikla spoluprací firem Jungheinrich a Triathlon, staví v saském Freibergu flexibilní bateriové úložiště se špičkovým výkonem 25 MW.

 
Jedná se o největší zařízení svého druhu v Sasku a jedno z nejvýkonnějších v Německu. Rozsáhlé úložiště se skládá mimo jiné z použitých li-ion baterií, které budou po úspěšném použití v elektrických vysokozdvižných vozících a v automobilovém průmyslu znovu využity. V budoucnu bude bateriové úložiště sloužit k výrobě 100% bezemisních baterií přímo v závodě na základě konkrétních požadavků.

Úkolem megabaterie je meziskladování regenerativní elektřiny, stabilizace energetické sítě a zajištění naléhavě potřebné energie ve špičkách. Projekt realizují odborníci na velkokapacitní bateriová úložiště z místní společnosti Tricera Energy. Tímto ambiciózním projektem zúčastněné společnosti posouvají energetickou transformaci kupředu a zdůrazňují velký potenciál, který se skrývá v inteligentním propojení elektromobility a energetické transformace. Recyklace použitých baterií ve stacionárních úložných systémech je zásadní součástí strategie udržitelnosti společnosti Jungheinrich, zacílené na efektivní a hospodárné využívání.Opětovné využití li-ion baterií po letech jejich používání v elektrických vozících je obzvláště efektivním, udržitelným a zdroje šetřícím příspěvkem k přechodu na energetiku.

Použité energetické moduly jsou společností JT Energy Systems zkoumány a v případě potřeby renovovány, aby byla zajištěna jejich maximální životnost. Vzhledem k výraznému nárůstu podílu elektrických vozíků v posledních několika letech společnost JT Energy Systems očekává, že v budoucnu bude stále více baterií využito pro druhý život ve stacionárních úložištích.

„Elektromobilita je na vzestupu. Na celém světě je dnes v provozu více než 1 milion elektrických vozíků Jungheinrich. Rychle rostoucí část z nich je vybavena nejmodernější lithium-iontovou technologií. Tyto baterie jsou mimořádně odolné. Obvykle je lze používat delší dobu než vozíky, kterým slouží jako zdroj energie po mnoho let. Stacionární systémy pro skladování energie, jako je ten ve Freibergu, jsou logickým důsledkem využití li-ion baterií pro druhý život a významně tak přispívají k přechodu na novou energetiku," vysvětluje Reinhild Kühne, jednatelka společnosti JT Energy Systems.

JT Energy Systems byla založena v roce 2019 společně hamburským specialistou na intralogistiku Jungheinrich a výrobcem baterií Triathlon. Společný podnik vyrábí energetické systémy pro elektrické vozíky. Firma sídlí v saském Freibergu a slouží rychle rostoucí poptávce po inovativních a udržitelných energetických a bateriových systémech. Při klasifikaci a vyhodnocování zbývající životnosti baterií je využíváno know-how drážďanské společnosti NOVUM engineering, která je expertem na monitorování baterií na bázi umělé inteligence.Velkokapacitní bateriové úložiště plánuje a staví místní partnerská společnost Tricera Energy a jeho dokončení je plánováno na podzim roku 2022. JT Energy Systems a její akcionáři Jungheinrich a Triathlon investicí do této technologie budoucnosti činí důležitý krok k realizaci své strategie udržitelnosti.

Zdroj: Jungheinrich AG
 
Publikováno: 25. 1. 2022 | Počet přečtení: 643