Výkonný pevný disk pro chytré systémy

Společnost Western Digital v rámci posilování datové infrastruktury po celém světě rozšířila produktové skupiny WD Purple o řadu WD Purple Pro, která je určena především pro novou generaci pokročilých záznamových zařízení s umělou inteligencí a serverů typu back-end.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

Pro dokonalý obraz z projektoru

Projekční plocha Black Diamond Zero Edge dokáže eliminovat odrazy okolního světla z více směrů najednou a zvyšuje kontrast obrazu až o 900 %. Lze tedy uskutečnit dokonalou projekci kdekoliv i bez nutnosti složitého zatemňování místnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2021 | Počet zobrazení: 394
 

Výzva pro etické hackery, vítězové získají 5000 eur

Společnost BASF, která se zapojuje do evropského inovačního maratonu GreenHack, dá inovátorům přihlášeným do projektu úkol, najít řešení dvou výzev během 36 hodin z oblasti zemědělství a nakládání s chemickými obaly.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2021 | Počet zobrazení: 323
 

Evropu propojí vodíková potrubní síť

Evropské země do roku 2040 propojí potrubní síť pro přepravu kapalného vodíku o celkové délce 39 700 km. Produktovod by měl procházet 21 státy. Výstavba nové sítě v rámci iniciativy European Hydrogen Backbone (EHB) by měla z téměř 70 % spočívat v modernizaci stávajících plynovodů a zbylých 30 % mají tvořit přípojky pro další odběratele.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2021 | Počet zobrazení: 319
 

ENGEL slaví úspěch s Lightweight Future Day

Lehkost je na vzestupu jako klíčová technologie na cestě k CO2 neutrálnímu světu při dosahování cílů ochrany klimatu. Hlavní roli v tomto trendu budou hrát termoplasty, což potvrdila akce Lightweight Future Day 2021 pořádaná společností ENGEL.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2021 | Počet zobrazení: 373
 

Mobile Drive, společný podnik Stellantis a Foxconn

Stellantis NV (Stellantis) a Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. (Foxconn) podepsali společné memorandum, jehož cílem je vytvořit společný podnik Mobile Drive pro urychlení vývoje nejmodernějších informačních a zábavných funkcí automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2021 | Počet zobrazení: 335
 

Dachser rozšiřuje bezemisní distribuci do center

Do konce roku 2022 bude společnost Dachser zásobovat centra měst nejméně jedenácti evropských metropolitních regionů bezemisně. V současné době své řešení implementovala ve Stuttgartu a Freiburgu a v norském Oslu. Přípravy probíhají také v Praze, Berlíně, Mnichově, Paříži, Kodani, Madridu a Portu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2021 | Počet zobrazení: 291
 

Řešení pro nasazení automatických vozíků

Společnost Jungheinrich představila nejnovější automatický vozík EKS 215a, který může samostatně zakládat břemena vážící 1500 kg do výšky až šest metrů. Nový podvozek vozíku zabírá menší plochu a umožňuje více možností nasazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2021 | Počet zobrazení: 300
 

Murrelektronik – spojte se ve středu s námi

Další kolo webinářů, které budou probíhat každou středu od 19. května, jsou nabity nejen zajímavými informacemi, ale i praktickými ukázkami řešení automatizace a digitalizace. Čtyři webináře začínající vždy ve středu od 9,30 h se budou zabývat navazujícími tématy. Na ten první se lze zaregistrovat ZDE.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2021 | Počet zobrazení: 363
 

MSV 2021 ukáže inovace pro průmysl budoucnosti

Brány Mezinárodního strojírenského veletrhu se opět otevřou v listopadu letošního roku. Mezi stěžejní témata se zařadí digitalizace průmyslu a pozornost bude věnována také 3D tisku, který v současnosti zaznamenává významný vzestup.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2021 | Počet zobrazení: 311