murr Schunk

Bezvzduchová technologie v automatizovaných vozících

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company v lednu oznámila, že vyvinula a testuje zakázkové nepneumatické (bezvzduchové) pneumatiky (NPT) určené pro doručovací robotické vozíky Starship.

 
Starship Technologies, společnost z portfolia Goodyear Ventures, buduje a provozuje síť více než jednoho tisíce autonomních robotických vozítek, která přepravují a doručují balíčky, nákupy a potraviny zákazníkům v režimu poslední míle.

Aby Goodyear splnil požadavky společnosti Starship na životnost a údržbu vozíků, vyvinul speciální bezvzduchové pneumatiky s delší životností a nižšími nároky na údržbu, než mají standardní pneumatiky celého parku vozítek Starship.

Obě společnosti Goodyear a Starship již zahájily praktické testy na univerzitě Bowling Green State University, aby vyhodnotily, jak spolu vozítka a nové pneumatiky vycházejí. Údaje z prvních testů pneumatik přímo na vozidlech přinesly pozitivní výsledky, pokud jde o opotřebení běhounu, brzdění a tlumení vibrací.

„Naše doručovací roboty rozvážejí každý den tisíce zásilek v nejrůznějším terénu a za všech možných povětrnostních podmínek,“ řekl Siim Viilup, manažer strojního inženýrství společnosti Starship Technologies. „Abychom si byli jistí, že dokážeme držet krok s rostoucí poptávkou po našich službách, potřebujeme pneumatiky, které by byly zcela spolehlivé a zajistily nepřetržitý provoz našich robotických vozů po celém světě. Je skvělé, že zjišťujeme, že tyto nové pneumatiky mohou při rozšiřování našeho podnikání nabídnout jak spolehlivost, tak i úsporu nákladů."„Doručování zásilek na miniaturních vozících klade na pneumatiky úplně jiné nároky a technologie NPT se ukazuje být ideální odpovědí, která napomůže dlouhodobému provozu vozítek bez nutnosti údržby," řekl Michael Rachita, senior programový manažer společnosti Goodyear pro nepneumatické pneumatiky.
 
Publikováno: 27. 1. 2022 | Počet přečtení: 412