S ERD 220i mění Jungheinrich definici kompaktnosti a bezpečnosti

Společnost Jungheinrich představuje nový elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík ERD 220i, který je navržen k flexibilnímu používání ve skladu a pro nakládku a vykládku nákladních vozidel. Díky rozměru L2 pouze 1065 mm jde o nejkompaktnější vozík ve své třídě.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 6. 2021 | Počet zobrazení: 309
 

Murrelektronik – spojte se ve středu s námi

Každou středu po čtyři týdny probíhá seriál webinářů, jejichž třetí díl začíná 2. 6. od 9,30 hod informacemi s praktickými ukázkami dnešních možností Ethernetu a rozdílů mezi switchi v průmyslové automatizaci. Na tento třetí webinář se lze zaregistrovat ZDE.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2021 | Počet zobrazení: 324
 

Z recyklovaných karet bude Lego

Sodexo Benefity jako první společnost v České republice přistoupila ke sběru a následné recyklaci benefitních plastových karet, kterým vypršela platnost. Pilotní projekt realizovaný během dubna letošního roku se setkal s velkým ohlasem.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2021 | Počet zobrazení: 329
 

Dachser vytváří více ložného prostoru

Od letošního dubna přechází mezinárodní logistický provider Dachser při pořizování nových návěsů výhradně na takzvané megatrailery. Díky jejich objemnějšímu ložnému prostoru – při současné stejné délce a šířce – jsou úspornější a dosahují nižší spotřeby paliva než běžné návěsy.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2021 | Počet zobrazení: 255
 

Exkluzivní drsňák – limitovaná edice Raptoru

Nový Ford Ranger Raptor Special Edition rozšiřuje impozantní exteriér a prémiový interiér standardního provedení o nové stylingové prvky. K evropským prodejcům značky Ford dorazí letos v prosinci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2021 | Počet zobrazení: 295
 

Nejčastější mýty o vodíkové Toyotě

Vodíková Toyota Mirai, která se v Německu nebo ve Francii už běžně používá díky široké síti vodíkových čerpacích stanic, budí v Česku rozruch a spoustu otázek. Proto zveřejňujeme vyjádření Toyoty na mýty ohledně vodíku a jejich vyvrácení.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2021 | Počet zobrazení: 305
 

Úniková hra se sdíleným autem

Dva roky před covidem zažívaly únikové hry období rostoucí obliby. Pak přišel strmý pád v podobě omezení sociálních kontaktů. Nyní přichází společnost Anytime carsharing s novinkou kombinující trend únikových her se stejně rostoucím fenoménem carsharingu.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2021 | Počet zobrazení: 299
 

Goodyear vítězem aktuálního testu letních pneumatik

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 zvítězily v letním testu vysoce výkonných (UHP) pneumatik webu Tyre Reviews pro rok 2021, do nějž bylo zařazeno čtrnáct pneumatik nejprodávanějšího rozměru 225/40R18. Testovací řidiči je hodnotili při jízdě na voze Volkswagen Golf GTI.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2021 | Počet zobrazení: 306
 

Ochrana domova ve vyšším rozlišení

Společnost TP-Link představila dvě nové bezpečnostní kamery, které patří do řady zařízení pro chytré domácnosti Tapo. Jedná se o modely Tapo C210 a C110, které se oproti svým předchůdcům liší především vyšším rozlišením obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2021 | Počet zobrazení: 288
 

Jaderné technologie pro záchranu nosorožců

Letos v polovině května byl odstartován mezinárodní projekt Rhisotope. Jde o unikátní vědecký projekt, který spojuje Jihoafrickou republiku (univerzita WITS), Rosatom (ruská korporace pro atomovou energii), Austrálii (organizace ANSTO), USA (University of Colorado), Tomskou polytechnickou univerzitu a výzkumný ústav JAFI.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2021 | Počet zobrazení: 299