Stellantis vysadil 10 000 stromů v Senegalu

Skupina Stellantis zahájila v první polovině roku 2021 kampaň na podporu oběhového hospodářství (Circular Econony) s názvem „Zasaď strom“. Tuto kampaň podpořila také senegalská nevládní organizace Oceanium, jež chrání mořské a pobřežní ekosystémy v západní Africe, a společnost MyTree specializující se na obnovu ekosystémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 621
 

Tankovací karty z recyklovaného plastu

Společnost DKV Mobility zavádí první ekologickou tankovací a nabíjecí kartu z recyklovaného plastu PETG (polyethylentereftalát s přidaným glykolem během polymerace). Jsou z 90 procent vyrobeny z recyklovaného materiálu a v porovnání s běžně používanými kartami snižují emise CO2 o 42 % na kartu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 1031
 

Prodejci aut hledají cesty jak udržet prodeje

Současná situace spojená s nedostatkem nových a ojetých vozů na trhu a zároveň zvýšení provozních nákladů nutí prodejce hledat nové možnosti. Podle informací z několika zdrojů zastoupení automobilových značek se situace ani v tomto novém roce nezlepší.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 650
 

Chytré brýle s designem křídla cikády

Na akci INNO DAY 2021 představila společnost Oppo chytré brýle Air Glass pro asistovanou realitu (aR). Jsou vybaveny projektorem Spark, Micro LED a na míru vyrobeným difrakčním displejem s optickým vlnovodem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 605
 

Inovace v optice – příležitost pro český průmysl

Optika je jednou z nejvíce se rozvíjejících oblastí, která intenzivně proniká do všech odvětví průmyslu. V závěru roku 2021 uspořádal Český optický klastr odborný workshop na téma: Jaké možnosti skýtají nové metody či přístroje českému průmyslu?

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 652
 

Atraktivní technologické centrum Panasonic

Laboratoře a servisní střediska jsou jádrem technologických inovací, které v konečném důsledku zaručují inovativní řešení napříč všemi průmyslovými odvětvími. To je i důvod, proč je Centrum zákaznických zkušeností Panasonic v Mnichově s širokou škálou prezentovaných projektů tak atraktivní.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 599
 

CyberPower pomáhá ochránit digitální aktiva

Společnost CyberPower uvádí na trh nové modely jednofázových rozvodných jednotek (PDU), které disponují automatickým přepínáním zdroje vstupního napájení (ATS) pro přepnutí na náhradní zdroj elektrické energie v případě výpadku.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2021 | Počet zobrazení: 655
 

Nástěnný přístupový bod s Wi-Fi 6

Společnost TP-Link představuje novinku v podobě AX1800 bezdrátového přístupového bodu (AP) Omada EAP615-Wall, jenž podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6, zároveň disponuje gigabitovými porty či technologií MU-MIMO a je určený k montáži na zeď.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2021 | Počet zobrazení: 612
 

Český ZAT dodá systém řízení do Maďarska

Společnost ZAT dodá svůj systém řízení regulačních tyčí pro pátý a šestý blok jaderné elektrárny Pakš II v Maďarsku. Projekt realizuje jako subdodavatel společnosti Framatome.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2021 | Počet zobrazení: 637
 

Citroën ukázal koncept elektrovozu pro volný čas

Koncepční vůz Citroën My Ami Buggy Concept nabízí řadu stylových atributů, které potvrzují jeho osobnost přátelského dobrodruha. Je robustní a současně energický vytvořen bez jakýchkoliv omezení.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 12. 2021 | Počet zobrazení: 643