hnv murr

Nový Amarok se zimy nebojí

Je-li potřeba dopravit materiál na odlehlá místa za ztížených podmínek, např. na zledovatělé vozovce, pak je nepostradatelným pomocníkem Amarok. Stejně početné jako možnosti využití tohoto pick-upu jsou také highlighty nového modelu, který se představí s kompletně novým designem na konci roku.

 
Volkswagen Užitkové vozy zahájil sériovou výrobu modelu Amarok v roce 2010. Od té doby bylo prodáno více než 815 000 vozů. Nový Amarok se pochlubí zcela novým designem. V porovnání s aktuální verzí bude jeho karoserie o deset centimetrů delší a o více než čtyři centimetry širší. Mnohostranný automobil pro zpevněné i nezpevněné cesty nabídne také výrazně kvalitnější interiér, jak naznačují nejaktuálnější designové skici.

Technická výbava bude ještě rozsáhlejší a uplatní se nejen při využití vozu v roli pracovního nástroje. Nejnovější generace pick-upu nabídne výrazně větší počet asistenčních systémů a přesvědčí i v oblasti konektivity. Přinese inovace v daném segmentu doposud nevídané.V oblasti pohonu sází výrobce i nadále na hospodárné motory TDI. Nabídka bude i nadále zahrnovat výkonný motor V6 TDI spolu s dalšími specifickými pohony na naftu nebo benzín pro jednotlivé trhy. Nejnovější verze, která byla vyvíjená týmy v Austrálii a Evropě, se bude vyrábět v jihoafrickém závodě Silverton.
 
Publikováno: 21. 1. 2022 | Počet přečtení: 647