Nejčastější mýty o vodíkové Toyotě

Vodíková Toyota Mirai, která se v Německu nebo ve Francii už běžně používá díky široké síti vodíkových čerpacích stanic, budí v Česku rozruch a spoustu otázek. Proto zveřejňujeme vyjádření Toyoty na mýty ohledně vodíku a jejich vyvrácení.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2021 | Počet zobrazení: 275
 

Úniková hra se sdíleným autem

Dva roky před covidem zažívaly únikové hry období rostoucí obliby. Pak přišel strmý pád v podobě omezení sociálních kontaktů. Nyní přichází společnost Anytime carsharing s novinkou kombinující trend únikových her se stejně rostoucím fenoménem carsharingu.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2021 | Počet zobrazení: 267
 

Goodyear vítězem aktuálního testu letních pneumatik

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 zvítězily v letním testu vysoce výkonných (UHP) pneumatik webu Tyre Reviews pro rok 2021, do nějž bylo zařazeno čtrnáct pneumatik nejprodávanějšího rozměru 225/40R18. Testovací řidiči je hodnotili při jízdě na voze Volkswagen Golf GTI.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2021 | Počet zobrazení: 274
 

Ochrana domova ve vyšším rozlišení

Společnost TP-Link představila dvě nové bezpečnostní kamery, které patří do řady zařízení pro chytré domácnosti Tapo. Jedná se o modely Tapo C210 a C110, které se oproti svým předchůdcům liší především vyšším rozlišením obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2021 | Počet zobrazení: 257
 

Jaderné technologie pro záchranu nosorožců

Letos v polovině května byl odstartován mezinárodní projekt Rhisotope. Jde o unikátní vědecký projekt, který spojuje Jihoafrickou republiku (univerzita WITS), Rosatom (ruská korporace pro atomovou energii), Austrálii (organizace ANSTO), USA (University of Colorado), Tomskou polytechnickou univerzitu a výzkumný ústav JAFI.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2021 | Počet zobrazení: 266
 

Roboty v Brně budou k vidění až do srpna

Dobrá zpráva pro zájemce o roboty: Výstava ROBOT2020, kterou připravilo Technické muzeum v Brně k 100. výročí prvního vydání dramatu Karla Čapka R.U.R., jež dalo světu slovo robot, je prodloužena do 1. srpna letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2021 | Počet zobrazení: 296
 

Schaeffler optimalizuje zákaznickou platformu

Společnost Schaeffler, integrovaný dodavatel pro automobilový a ostatní průmysl, optimalizovala svou online platformu medias, aby uživatelům poskytla komplexní informace ještě rychleji a jednodušeji.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2021 | Počet zobrazení: 277
 

K ochraně před útoky – vrstvený přístup

Značka Zebra Systems, distributor řešení N-able, uvedla, že k efektivnímu zabezpečení zákaznických infrastruktur je třeba dnes chránit firemní IT prostředí na 5 úrovních: zařízení, aplikace, uživatelé, sítě a internet. MSP poskytovatelé, kteří dokáží na všech těchto úrovních vytvořit pokročilou vrstvenou ochranu, získávají náskok před konkurencí.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2021 | Počet zobrazení: 300
 

Nové řešení zlepšuje nabíjecí technologii

Pro výrobce nabíjecích systémů připravila společnost Siemens nové řešení typu „Plug & Play“, které jako první umožňuje kalibraci úrovně signálu Powerline v souladu s CCS prováděcími pokyny asociace CharIN pro vodivé nabíjení elektrických vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 5. 2021 | Počet zobrazení: 277
 

V pátek vyjede první vlakový spoj RegioJet do Chorvatska

Páteční odpoledne 28. 5. 2021 v 16.46 hodin vyjíždí z Prahy hlavního nádraží a v 19.48 hodin z Brna hlavního nádraží první letošní vlakový spoj RegioJet do Chorvatska. Již nyní prodal RegioJet na všechny své chorvatské vlaky více než 30 tisíc jízdenek.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 5. 2021 | Počet zobrazení: 272