Motivovat „nefinančně“ lze přitom každého

Motivovat penězi lze všechny zaměstnance. Zvýšení platu je ale dobré do určité míry a nefunguje dlouho. Zaměstnanci chtějí, aby jejich práce měla smysl, uspokojila jejich emoční potřeby a cítili se jistější. Když šéf nebudí důvěru a na zaměstnance jen tlačí, demotivuje je a snižuje jejich výkon.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2022 | Počet zobrazení: 612
 

Marné čekání na nové dotace

České firmy, obce a další organizace měly loni začít čerpat finance z balíku více než 700 miliard korun evropských dotací – ale nedočkaly se. Zpoždění přitom může ohrozit čerpání fondů EU určených pro Česko, např. na investice do digitalizace, inovací nebo zlepšení životního prostředí. Kde se stala chyba?

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2022 | Počet zobrazení: 655
 

Liberty spustila novou aplikaci

Nová mobilní aplikace společnosti Liberty Ostravy byla vyvinuta ke zjednodušení komunikace se stávajícími zákazníky hutě a pro snadnější orientaci potenciálních zákazníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2022 | Počet zobrazení: 853
 

Ness Czech rozvíjí IS Katastru nemovitostí

Nové řešení pro přihlašování ke službám Katastru nemovitostí pro Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) vytvořil český systémový integrátor Ness Czech. Nová aplikace zastřešuje přihlašování a umožňuje ověřit identitu uživatele. K přihlášení je možné použít eObčanku i BankID, a zvýšila se bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2022 | Počet zobrazení: 595
 

TCL získala na CES prestižní ocenění

Značka TCL Electronics oznámila, že její produkty prezentované na veletrhu CES 2022 v Las Vegas získaly zaslouženou pozornost oborových organizací, ale také odborné veřejnosti a médií, za což obdržely ocenění.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2022 | Počet zobrazení: 639
 

Český sledovací systém na letišti v maďarsku

Pardubický výrobce radarů ERA koncem uplynulého roku podepsal kontrakt na rozšíření a modernizaci systému pro sledování pohybu vozidel a letadel na ploše mezinárodního letiště Franze Liszta v Budapešti.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 787
 

Nové kamery zajistí všestranný dohled i díky AI

Tři nové varifokální kopulovité kamery, které představila společnost Axis Communications, jsou vybaveny jednotkou pro zpracování hlubokého učení (DLPU), umožňující využívat aplikace založené na umělé inteligenci.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 619
 

Dobíjet stačí na 150 km dojezdu

Nimbee koncem roku uzavřel svůj pilotní projekt mobilní nabíjecí služby, který probíhal od října na území Prahy. Během tří měsíců nabilo Nimbee téměř 1,8 MWh, což odpovídá energii na 10 000 km dojezdu. Na jedno nabíjení tak připadá průměrně 24 kWh, tzn. dojezd přibližně 150 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 623
 

Lokomotivy Vectron s dieselovým modulem

Český železniční dopravce ČD Cargo objednal od společnosti Siemens Mobility dvě střídavé elektrické lokomotivy Vectron AC s Diesel Power Modulem (DPM). Lokomotivy plánuje dopravce využít v oblasti nákladní dopravy v ČR, Rakousku, Německu, Maďarsku a na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2022 | Počet zobrazení: 659
 

Jak dojet dobře i v zimě s elektromobilem

Elektromobily, které nabízejí pohodlnou jízdu díky téměř bezhlučnému pohonu, už na silnicích jezdí a bude jich stále přibývat. Většina baterií elektromobilů pracuje nejlépe při podobných teplotách jako lidské tělo. Stejně jako lidem jim tedy extrémně nízké – nebo naopak vysoké – teploty moc nesvědčí.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2022 | Počet zobrazení: 713