Bezdrátový router se silným signálem

Společnost TP-Link představuje další novinku v podobě AC1200 bezdrátového routeru Archer C64 s podporou standardu Wi Fi 5 (802.11ac Wave 2) a maximální rychlostí přenosu dat do 1267 Mbit/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2021 | Počet zobrazení: 498
 

Oáza plná hackerů děsí firmy i správce sítí

Jak napadnout systémy, vyřadit z chodu důležitou infrastrukturu a „vyzobávat“ data firem? Hackeři jsou stále sofistikovanější. Aktuálně se zaměřují na útoky označované jako watering hole.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2021 | Počet zobrazení: 495
 

K systému easyconnect se připojují další firmy

Vývoj systému easyconnect iniciovala v roce 2015 společnost BASF, a jde o otevřenou technologii vznikající v rámci partnerské spolupráce, která by měla být uvedená na trh od roku 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2021 | Počet zobrazení: 481
 

CZ LOKO finišuje s přípravami na získání certifikátu ECM

Společnost CZ LOKO intenzivně pracuje na získání certifikátu Entity in Charge of Maintenance (ECM), který opravňuje stát se tzv. „subjektem odpovědným za údržbu kolejových vozidel“.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2021 | Počet zobrazení: 478
 

Pneumatika se uplatňuje hlavně u jednoúčelových strojů

Strojírenská firma Hennlich má s dodávkami pneumatických prvků do průmyslových firem bohaté zkušenosti. Jaké jsou perspektivy dalšího vývoje pneumatických prvků Hennlich a jaké jsou jejich přednosti nám sdělil Jaroslav Velecký, vedoucí týmu pneumatiky ve společnosti Hennlich.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2021 | Počet zobrazení: 461
 

Dopravní mapy budou inteligentní

Dceřiná společnost Toyoty Woven Alpha spolu s Isuzu a Hino vyvíjejí platformu pro tvorbu automatizovaných chytrých map. Řidičům poskytnou vysoce přesná data z vozového parku a pokročilé technologie satelitních snímků.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2021 | Počet zobrazení: 435
 

Drony z ČVUT pomáhají mapovat historické objekty

Světově unikátní projekt s názvem Dronument, kdy je technologie autonomních dronů využita k pořizování dokumentace vzácné historické hodnoty a pomáhá památkářům při jejich restaurování, je originální českou iniciativou, která přináší pozoruhodné výsledky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 532
 

Technologie chrání kulturní památky

Moderní technologie se dokážou postarat nejen o požární bezpečnost, ale i o ideální teplotu a klima v interiérech a zajištění proti nezvaným návštěvám, protože zabezpečení a technologická ochrana kulturních památek mají svá specifika.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 462
 

Firmy v ohrožení: každý desátý kyberútok byl závažný

Kybernetické útoky jsou stále komplexnější a využívají úhybné techniky, aby je neodhalila bezpečnostní řešení. Společnost Kaspersky analyzovala anonymizované případy ohrožení zákazníků identifikované pomocí služby Kaspersky MDR ve 4. čtvrtletí 2020, aby zjistila rozsah a závažnost vyřešených incidentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 456
 

Nákladní dron pro těžkou přepravu

Na Mezinárodní letecké konferenci v Berlíně představily společnosti Volocopter a DB Schenker nákladní dron VoloDrone a úspěšně předvedly první zátěžový test v simulovaném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 494