Rámečky s držákem na telefon

Společnost Schneider Electric uvedla na trh unikátní produkt v podobě krycího rámečku k zásuvkám a vypínačům s držákem pro mobilní telefon, který lze zároveň i nabíjet přes USB.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2022 | Počet zobrazení: 657
 

V lednu ceny obědů povyrostly

Ceny obědů v restauracích v Česku se v lednu vyšplhaly na rekordní průměrnou cenu 157 Kč. To je o celých 13 korun více než před rokem, jak vyplývá z dat plateb stravenkovými kartami Sodexo Benefity.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2022 | Počet zobrazení: 641
 

Japonsko směřuje k vodíkové ekonomice

Skupina japonských firem plánuje využívání plastového odpadu jako zdroje čistého vodíku. Automobilka Toyota, producent průmyslových plynů Iwatani a konstrukční skupina JGC Holdings budou při výrobě vodíku používat plast pocházející z domácností i průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2022 | Počet zobrazení: 758
 

3000 pracovních míst vytvoří Volvo v nové továrně

Společnosti Volvo Cars a Northvolt si jako lokalitu pro postavení nového výrobního závodu na akumulátory, který zahájí svůj provoz v roce 2025, vybraly švédský Göteborg. Současně tu vyroste i centrum výzkumu a vývoje.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2022 | Počet zobrazení: 629
 

Zkušební let dronu APT byl úspěšný

Společnost Bell zdárně dokončila testovací let bezpilotního nákladního prostředku Autonomous Pod Transport (APT) v režimu „Detect and Avoid“ (DAA). Tím splnila podmínky projektu NASA Systems Integration and Operationalization (SIO).

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2022 | Počet zobrazení: 614
 

První body DS v 8. sezóně Formule E

První závod osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se jel v pátek 28. ledna v saúdskoarabském městě Diriyah. Tým DS Techeetah, dvojnásobný šampion této disciplíny, nedosáhl výsledků, v něž doufal.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2022 | Počet zobrazení: 649
 

Dakarští vítězové pojedou v ABT Cupra XE

Po úspěchu první sezóny v roce 2021 se závody elektromobilů Extreme E připravují na druhou sezónu. Používání závodních elektromobilů ukazuje, jak můžeme přispět k vyřešení problémů spojených s klimatickou změnou.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2022 | Počet zobrazení: 613
 

Velká stavebnice elektroniky automobilu

„Bylo vzrušující otevřít krabici se stavebnicí a tam objevit hromadu kovových dílů a pustit se s nimi do díla…,“ vzpomíná Jesús De la Torre, vedoucí střediska pro optimalizaci elektroniky v Centru pro vývoj prototypů ve společnosti Seat.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2022 | Počet zobrazení: 655
 

Logistiky z PST CLC zaměstnávají aktuálně zejména celní služby

Společnost PST CLC, která si letos připomíná první dekádu svého působení v rámci skupiny Mitsui-Soko Group, hodnotí uplynulý rok pozitivně, přinesl jí téměř o pětinu vyšší zisk díky vysokému počtu zakázek, ale i některé výzvy, jimž musí nyní logistické firmy čelit.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2022 | Počet zobrazení: 717
 

Odstartovala Technologická olympiáda pro středoškoláky

Od počátku února se mohou registrovat zájemci o účast v pilotním ročníku projektu Technologické olympiády. Soutěž počítá se zapojením přibližně 1500 studentů středních škol. Finálové kolo proběhne 22. dubna na pořádající FEL ČVUT v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2022 | Počet zobrazení: 668