hnv murr

Elektromobily Scoobic bude obouvat Bridgestone

Bridgestone se svou dceřinou firmou Webfleet Solutions uzavřely smlouvu se společností Scoobic Urban Mobility, která vyrábí elektricky poháněná vozidla pro rozvážkovou dopravu na posledním úseku logistického řetězce a ve městech.

 
V rámci smlouvy budou všechna nová vozidla Scoobic přímo z výroby vybavená technologií firmy Webfleet Solutions pro správu vozového parku a prémiovými pneumatikami Bridgestone. Maloobchodní servisní síť Bridgestone bude mít na starosti servis elektromobilů Scoobic včetně případné výměny pneumatik.

Smlouva se týká Evropy a pokrývá všechny země, v nichž jsou obě společnosti aktivní. Servisní služby jsou již poskytovány ve Španělsku, Francii a Itálii. Brzy se přidají další trhy, např. Německo, Polsko a Velká Británie.

Cílem společnosti Scoobic je stát v čele tržního segmentu rozvážkové dopravy na posledním úseku logistického řetězce, který podle prognóz zažije v nadcházejících letech výrazný růst. Společnost nabízí služby pro mobilitu ve městě a na poslední míli prostřednictvím své flotily elektromobilů. Aplikuje přitom obchodní model, v němž zákazník platí za využívání vozidla. Scoobic současně využívá telematická data, aby mohl svým zákazníkům poskytovat pokročilé služby preventivní údržby.

Webfleet Solutions nabízí nejmodernější telematická řešení založená na datech a určená pro správu vozových parků. Tato řešení umožňují ještě bezpečnější, hospodárnější a ziskovější provoz. Řešení Webfleet je software poskytovaný jako služba a zákazníci firmy Scoobic ho mohou používat pro efektivní řízení provozu vozového parku. Jeho součástí je specifické řešení pro elektromobily, jež poskytuje informace o stavu nabití sady akumulátorů, době nabíjení a nejbližších nabíjecích přípojkách. Webfleet také vydává upozornění, pokud zjistí, že je nutné uskutečnit kontrolní prohlídku vozidla, což zvyšuje úroveň bezpečnosti a zkracuje prostoje vozidel.Tyto informace budou pro fleetové manažery extrémně cenné. Data jim totiž umožní optimalizovat plánování pracovních směn v závislosti na stavu nabití každého vozidla a současné také zvyšovat úroveň zákaznických služeb a způsobu řízení firemních řidičů. Tyto informace budou mimořádně přínosné pro poskytovatele doručovacích a rozvážkových služeb, protože jim umožní plánovat nejvhodnější trasy na základě zbývajícího dojezdu, než bude nutné nabíjení. Vzhledem k tomu, že jsou vozidla Scoobic 100% elektrická, mohou navíc vjíždět i do zón s přísnějšími emisními pravidly.
 
Publikováno: 24. 2. 2022 | Počet přečtení: 750