murr Schunk

Poslední šance navštívit elektrárnu on-line

Ještě v březnu mohou školáci trávit výuku „Virtuálně v elektrárně“. Edukace zážitkem „na dálku“ se osvědčila, a ČEZ tak pro enormní zájem ze strany pedagogů prodlužuje on-line prohlídky elektráren o jeden měsíc.

 
Virtuální exkurze budou ještě celý březen zpestřovat volný čas také dětem v dětských domovech a lidem v domovech seniorů. Navštívit mohou Temelín, Dukovany nebo elektrárny využívající obnovitelné zdroje. Registrovat se lze zdarma na www.virtualnevelektrarne.cz.

On-line exkurze do bezemisních elektráren absolvovalo už 62 875 lidí, drtivou část z toho tvoří děti školou povinné. O unikátní zážitek z návštěvy nejstřeženějších prostor v zemi nakonec nepřijdou ani v březnu. „Původně jsme plánovali, že tento projekt poběží do konce února. Poptávka je ale tak velká, že jsme se rozhodli nabídnout školám ještě jeden měsíc navíc.Každý den nám chodí desítky pozitivních ohlasů, které nás motivují program ještě víc zlepšovat. Kromě obsahu prohlídek si učitelé chválí i formu. Snad každý si v tomto nebo uplynulém školním roce prošel distanční výukou, často nám pak chodí zprávy, ve kterých nám učitelé děkují za inspiraci, jak děti zaujmout na dálku,“ říká vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

K březnovému vysílání on-line prohlídek se mohou zdarma přihlásit i další zájemci. Kromě široké veřejnosti je program vhodný také pro dětské domovy či domovy seniorů. Právě tyto skupiny se mezi diváky objevují čím dál častěji. Exkurze probíhají každý všední den – dopoledne pro školy, ve vybraných odpoledních hodinách i pro veřejnost. Ta má možnost sledovat je přes MS Teams, nebo na Facebooku Skupiny ČEZ.Projekt doplňuje pestrou nabídku vzdělávacích aktivit, které Skupina ČEZ nabízí dětem i učitelům navzdory epidemii. V on-line prostředí například pokračují interaktivní besedy Energie – budoucnost lidstva, týdně také přibývají novinky a zajímavosti na vzdělávacím portálu www.svetenergie.cz. Na opětovné otevření infocenter čeká novinkový projekt ReakTour - skupinová speciální prohlídka, která pomocí brýlí s virtuální realitou přenese lidi z kinosálu rovnou na reaktorový sál Jaderné elektrárny Temelín.
 
Publikováno: 23. 2. 2022 | Počet přečtení: 374