hnv murr

Nová vlna domácí konektivity

Společnost TP-Link přichází s novinkou v podobě AX3000 dvoupásmového bezdrátového routeru Archer AX53 s podporou standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 3000 Mb/s.

 
Nejnovější model Archer AX53 ukazuje, že s nákupem Wi-Fi 6 routeru už není třeba čekat, když už dnes můžete naplno využít rychlost, kterou tenhle standard nabízí. Díky maximální rychlosti přenosu dat do 2402 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz, respektive 574 Mb/s v 2,4GHz pásmu se můžete těšit na plynulejší streamování i rychlejší stahování dat. A to na více zařízeních současně. Technologie OFDMA čtyřikrát navyšuje kapacitu, a umožňuje tak souběžný přenos na více koncových zařízení, od smartphonů a tabletů přes stolní počítače až po herní konzole a smart TV.

Novinka je určená i k realizaci datově náročných aktivit, jako je streamování videa ve vysokém rozlišení. A to opět v danou chvíli nejen na jednom zařízení. Díky nejnovějšímu standardu Wi-Fi 6 si lze užít vyšší rychlosti, menší odezvy a vyšší kapacitu připojení, takže současně může někdo hrát on-line hry a vy se přitom účastnit videokonference, a to bez čekání a složitého načítání.

Stabilní připojení, neustále

Samozřejmostí jsou i technologie, které má router navíc a které dále zajišťují vyšší rychlost a stabilitu. Kromě zmíněné technologie OFDMA jde třeba o 4 externí antény, technologii Beamforming (modelování paprsku), díky nimž tenhle router dokáže zajistit připojení pro desítky zařízení současně, a to bez vnímatelné odezvy. To znamená rychlejší reakce routeru jak při hraní, tak třeba při videochatu.

Za zmínku jistě stojí také technologie Target Wake Time, která zvyšuje výdrž baterie koncových zařízení a umožňuje jim lépe komunikovat při současné nižší spotřebě energie. Nebo také podpora hlasového ovládání přes asistenta Amazon Alexa.V oblasti zabezpečení využívá router řešení HomeShield, které znamená pokročilou úroveň bezpečnosti pro neomezený počet připojených klientů. Tímto způsobem je výrazně zvýšena úroveň vašeho soukromí i ochrany dat. K dispozici jsou třeba síťový skener, který v reálném čase mapuje a detekuje potenciální rizika, prvky rodičovské kontroly i QoS (Quality-of-Service) pro přiřazení priority konkrétním zařízením. To vše zdarma. V placené verzi Pro pak získáte i vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, extra prvky rodičovské kontroly nebo preventivní ochranu před DDoS útoky. Novou úroveň bezpečnosti zajišťuje i podpora nejnovějšího standardu šifrování WPA3.
 
Publikováno: 25. 2. 2022 | Počet přečtení: 908