Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje okamžitou reakci

Na českých dálnicích přišlo za letošních prvních šest měsíců o život 12 účastníků dopravních nehod. Jednou z mnoha příčin střetu vozidel na tomto typu rychlostní komunikace je jízda v protisměru.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2021 | Počet zobrazení: 519
 

Wi-Fi síť lze rozšířit i po elektrickém vedení

Pomocí adaptérů Mercusys MP510 KIT lze domácnost nebo kancelář zbavit míst bez pokrytí bezdrátovou Wi-Fi sítí. Novinka, kterou uvedla na trh společnost Mercusys v podobě sady AV1000 Gigabit Powerline, přenáší signál i přes stěny a instaluje se jednoduchým zastrčením do zásuvky.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2021 | Počet zobrazení: 541
 

Osmiportový switch s bleskurychlým připojením 10G

Společnost TP-Link představuje nový stolní switch (přepínač) TP-Link JetStream TL-SX3008F, který je vybavený 8 porty SFP+ s rychlostí 10 Gbit/s a je integrovaný do platformy Omada SDN.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2021 | Počet zobrazení: 472
 

LG nastavuje nový standard kvality obrazu LCD

Nové televizory LCD, které začala od července uvádět na trh značka LG Electronics, mají přinášet díky kombinaci technologií Quantum Dot NanoCell a Mini LED podsvícení, ohromující divácký zážitek s hlubší černou, přesnější reprodukcí barev s vyšším kontrastem i jasem.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2021 | Počet zobrazení: 450
 

Nejinteligentnější webkamera pro online schůzky

Pandemie koronaviru navždy změnila význam videokonferencí. Jen v prvním týdnu celosvětových lockdownů si 62 milionů uživatelů stáhlo videokonferenční aplikace. A to je jenom začátek.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2021 | Počet zobrazení: 470
 

Mobilní technologie pomáhá policejním složkám

Vedoucí evropské divize Panasonic Mobile Solutions, Daiči Kato, objasňuje, jak reaguje společnost Panasonic na potřeby policejních sil, pohotovostních služeb a veřejného sektoru v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2021 | Počet zobrazení: 440
 

Toyota startuje výrobu očekávaného SUV Yaris Cross

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) zahájila výrobu kompaktního modelu Yaris Cross. Tento městský crossover je navržený speciálně pro evropské zákazníky. Na trh bude uveden letos v srpnu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2021 | Počet zobrazení: 438
 

Závodní prototyp Hypercar 9X8

Peugeot představuje nejnovější generaci svého závodního vozu, který se v roce 2022 chystá na svou premiéru ve vytrvalostním mistrovství světa FIA (WEC). Tento vysoce účinný model 9X8 je poháněný hybridním ústrojím a vybavený pohonem všech kol.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2021 | Počet zobrazení: 461
 

Stupně vítězů druhého závodu E-Prix pro značku DS

Další závod v ulicích New Yorku a další pódiové umístění pro značku DS Automobiles a jejího partnera Techeetah. Po druhém místě Jeana-Érica Vergneho o den dříve skončil António Félix da Costa v jedenáctém podniku mistrovství světa ABB FIA Formula E na třetím místě.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2021 | Počet zobrazení: 436
 

Bezpečnost na prvním místě

Vysokovýkonný kompaktní vůz Leon je nejnovějším modelem značky CUPRA, který obdržel pětihvězdičkové hodnocení ve zpřísněných testech bezpečnosti Euro NCAP. To potvrzuje zaměření značky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale současně také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2021 | Počet zobrazení: 411