hnv murr

Z každého spotřebiče bude chytré zařízení

Nabídku chytrých zařízení značky Tesla, připojených k domácí Wi-Fi síti a ovládaných prostřednictvím mobilní aplikace, nejnověji doplňují čtyři různé typy elektrických zásuvek.

 
Chytré elektrické zásuvky promění jakýkoli domácí spotřebič v inteligentní zařízení, které bude možné zapínat a vypínat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu – nejen když budete připojeni k vaší domácí Wi-Fi síti, ale také na dálku po internetu. U zařízení, připojeného do chytré zásuvky Tesla, je možné v aplikaci Tesla Smart nastavovat časové plány vypnutí a zapnutí, používat časovač nebo vytvářet scénáře pro různé situace ve spojení s dalšími chytrými zařízeními. Díky tomu je možné zapojit do chytré domácnosti i všechny současné spotřebiče.

V nabídce značky jsou hned čtyři typy chytrých elektrických zásuvek, včetně kombinací s klasickými zásuvkami a USB porty pro nabíjení telefonů nebo napájení různých spotřebičů s USB konektorem.

Tesla Smart Plug je základní model chytré zásuvky, který zvládne zatížení až 3680 W, takže třeba i připojení elektrického přímotopu, rychlovarné konvice nebo pračky. Šikovnou funkcí je také možnost sledování aktuální i dlouhodobé spotřeby připojeného zařízení a možnost ovládání zásuvky a tím i zařízení nejen prostřednictvím mobilní aplikace Tesla Smart, ale i přes hlasové asistenční služby Amazon Alexa a Google Assistant. V nabídce je také model Tesla Smart Plug Dual se stejnými vlastnostmi, ale dvěma samostatně ovládanými elektrickými zásuvkami.

Stále větší množství zařízení v domácnostech se dnes připojuje také k USB nabíječkám. Nejde jen o chytré telefony a tablety, ale třeba také lampičky, sluchátka, kamery a mnoho dalších zařízení. Místo nepraktických USB nabíječek nastoupí chytrá zásuvka Smart Plug 2 USB, která kombinuje jednu elektrickou zásuvku se dvěma USB porty. Zásuvka i USB porty se v aplikaci Tesla Smart ovládají samostatně, takže je možné mít např. jeden USB port trvale zapnutý pro nabíjení mobilů a na druhém si nastavit časovač na automatické zapínání a vypínání USB LED lampičky.

Bohaté možnosti připojení pak nabízí nejvyšší model chytré zásuvky Smart Power Strip 3 + 4 USB, kombinující tři elektrické zásuvky a čtyři USB porty. Všechny zásuvky a USB porty je možné ovládat zvlášť, což poskytuje nespočet kombinací při ovládání připojených zařízení. Oba modely zásuvek s USB porty rovněž umožňují sledování spotřeby připojených zařízení a podporují asistenční služby Amazon Alexa a Google Assistant.Možností použití chytrých zásuvek je obrovské množství, už jen proto, že mohou např. zajistit dálkové ovládání světel a dalších spotřebičů, nebo nahradí spínací hodiny.
 
Publikováno: 25. 2. 2022 | Počet přečtení: 694