Změny v mezinárodní paletové přepravě

Rychlost dodání a dostupnost vyváženého a dováženého zboží není samozřejmostí, navíc se muselo přijmout poměrně razantní zdražování. Covid, krize v mezinárodní dopravě, BREXIT, nedostupnost materiálů, složité celní procesy…

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2022 | Počet zobrazení: 705
 

Letenský kolotoč se opět roztočí už 11. července

Nově opravený kolotoč s renovovanými koni se poprvé roztočí na slavností akci v pondělí 11. července v den 128. výročí od jeho reinstalace a kolaudace na Letné a zároveň v roce 130. výročí jeho vzniku a první instalace na Královských Vinohradech.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2022 | Počet zobrazení: 770
 

Dako dodal brzdy na novou zubačku

Vysoké Tatry se dočkaly nových souprav na populární zubačce, trati spojující Tatranskou Štrbu a Štrbské pleso. Pět třívozových ozubnicových souprav od společnosti Stadler Rail je osazeno brzdovými komponenty od společnosti Dako-CZ.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2022 | Počet zobrazení: 738
 

Barevný obraz kamery dokonce i v noci

Společnost TP-Link představila novou bezpečnostní kameru z řady chytrých zařízení Tapo, jenž dokáže zaznamenávat čistý obraz s barevným výstupem i v nočních hodinách.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2022 | Počet zobrazení: 731
 

Drony z ČVUT mapují kostel sv. Mořice

Při restaurování kostela sv. Mořice v Olomouci pomáhají památkářům bezpilotní helikoptéry s palubní inteligencí, tzv. robotické drony skupiny Multirobotických systémů z FEL ČVUT v Praze v rámci světově unikátního projektu s názvem Dronument.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2022 | Počet zobrazení: 832
 

V Mošnově je dokončován terminál kombinované dopravy

Poptávku po skladových kapacitách na severní Moravě pomůže vyřešit právě dokončovaný terminál kombinované dopravy v logistické zóně v Mošnově. Jedním z nájemců bude společnost PST CLC, která klientům kromě dopravních a celních služeb nabídne i vyřešení jejich problémů se skladováním formou outsourcingu logistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2022 | Počet zobrazení: 746
 

Peugeot zahajuje oficiální působnost v Pákistánu

Poprvé ve své historii startuje značka Peugeot své výrobní a obchodní aktivity na území Pákistánu společně se svým exkluzivním partnerem Lucky Motor Corporation. Peugeot se tak stává první evropskou značkou vyráběnou v Pákistánu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2022 | Počet zobrazení: 729
 

Citroën poskytne týmu AG2R flotilu nových vozů

Značka Citroën obnoví celý vozový park týmu AG2R, jehož je spolusponzor. Novou flotilu budou nyní tvořit modely C5 Aircross Plug-in Hybrid, C5 X Plug-in Hybrid a Spacetourer.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2022 | Počet zobrazení: 716
 

Goodyear získal vítězství v testu ADAC

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 si odnesly vítězství z nejnovějšího testu 15palcových letních pneumatik německého automotoklubu ADAC, který při něm porovnával šestnáct různých pneumatik oblíbeného rozměru pro segment malých automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2022 | Počet zobrazení: 714
 

Rakety JAGM se budou zavádět do výzbroje

Námořní pěchota USA oznámila, že řízené střely AGM-179A Joint Air-to-Ground Missile (JAGM) pro vrtulník AH-1Z Viper dosáhly počáteční operační způsobilosti (IOC).

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2022 | Počet zobrazení: 696