MY22 Subaru Forester e-BOXER

Od své premiéry v roce 1997 si model Forester získal důvěru zákazníků, za tu dobu se prodalo v Evropě 357 tis. těchto modelů. Nyní přijíždí v modernizovaném provedení jako dosud nejlépe vybavená verze s nejnovější generaci systému EyeSight s 11 bezpečnostními funkcemi, z nichž tři jsou nové.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet zobrazení: 665
 

V Mladé Boleslavi zahájili výrobu nového elektrického kupé

Vedle vozů modelových řad Škoda Enyaq iV, Octavia a Octavia iV bude v hlavním výrobním závodě Škoda Auto denně vznikat více než 120 elegantních kupé Škoda Enyaq Coupé iV.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet zobrazení: 648
 

Automatica se v červnu opět vrací na scénu

Po covidové pauze vynucené protiepidemickými restrikcemi bude letos areál mnichovského výstaviště od 21. do 24 června opět hostit mezinárodní veletrh automatica, přední světovou přehlídku chytré automatizace a robotiky (foto: Munchen Messe).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2022 | Počet zobrazení: 692
 

Kvantový internet dostává obrysy

Kromě velké bezpečnosti by měl být kvantový internet také velmi rychlý. Vede k němu ale dlouhá cesta, která však nyní nabírá obrysy a do konce tohoto desetiletí bychom se mohli dočkat první kvantové sítě (foto: IBM).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2022 | Počet zobrazení: 693
 

Tři dekády s internetem

V závěru prvního únorového týdne si ČR připomněla jedno významné technické výročí: přesně třicet let uplynulo od momentu, kdy na teritorium tehdejšího Československa poprvé oficiálně vstoupil fenomén zvaný internet (foto: Idoneus).

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2022 | Počet zobrazení: 676
 

Výroba vodíku má za sebou studii proveditelnosti

Projekt stavby výrobny vodíku na ruském ostrově Sachalin prošel studií proveditelnosti, a nyní tak může pokročit do fáze prvních inženýringových prací. Během setkání s místní vládou to 14. února oznámily společnosti Air Liquide a Rusatom Overseas.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2022 | Počet zobrazení: 631
 

Novinky na Chronos Summit 2022

Společnost Cooler Master představila své nové produkty a služby na online akci Chronos Summit 2022, která se konala ve virtuálním světě Metaverse v aplikaci „Gather Town“ (foto: Coller Master).

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2022 | Počet zobrazení: 673
 

Mikrospínače se špičkovým rodokmenem

Řadou mikropřepínačů ASQM přináší Panasonic Industry odpověď na výzvy, kterým dnes moderní vývoj čelí. Nejnovější přírůstek ASQMR IP67 přináší možnost rozpoznávání chybových stavů na základě vestavěných rezistorů (foto: Panasonic)

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2022 | Počet zobrazení: 657
 

Kartu DKV lze používat i v ruském systému Platon

Evropský poskytovatel služeb pro mobilitu, společnost DKV Mobility, nabízí řešení pro úhradu mýtných poplatků v Rusku prostřednictvím tankovací karty DKV. Dopravci tak získají více flexibility a ušetří cenný čas, na výběr mají dvě možnosti (foto: DKV).

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2022 | Počet zobrazení: 868
 

Nové funkce pro vychystávání

Společnost STILL uvedla již v roce 2016 s iGo neo jako první výrobce na trh technologii, která dělá ze sériově vyráběných intralogistických vozíků samostatně pracující asistenty své obsluhy. Nyní přináší pro větší autonomii další inovace pro vozík OPX iGo neo (foto: STILL).

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2022 | Počet zobrazení: 634