Peugeot 5008 ve službách KlaPeto

Značka Peugeot v České republice je partnerem nadačního fondu KlaPeto, v jehož rámci poskytne nadaci vůz Peugeot 5008 na jeden rok. Pro nadaci bude toto SUV nepostradatelným pomocníkem zejména při organizaci klíčového projektu, tradičního výstupu na Sněžku, kterého se každoročně účastní až 3000 osob.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2021 | Počet zobrazení: 458
 

Dako-CZ dodá brzdové komponenty pro londýnské metro

Společnost Dako obdržela zakázku od brzdové divize společnosti Siemens Mobility na dodávky brzdových komponent pro 94 nových 9dílných souprav metra londýnské linky Piccadilly.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2021 | Počet zobrazení: 428
 

„Technická inteligence” ve víru doby

Studovat elektrotechniku na samostatné fakultě lze již sedmdesát let. Fakulta elektrotechnická (FEL) se vyčlenila z Fakulty strojní v rámci Českého vysokého učení technického od akademického roku 1950/51 a její existence byla zákonem stvrzena 1. 11. 1951.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2021 | Počet zobrazení: 489
 

První monitor na světě speciálně pro Xbox

Společnost MMD, licenční prodejce monitorů značky Philips, uvedla první monitor určený speciálně pro herní konzole řady Xbox. Nový monitor Philips Momentum je postaven od základu tak, aby poskytoval maximální zážitek pro fanoušky hraní na Xbox.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2021 | Počet zobrazení: 429
 

SAP zavádí flexibilní pracovní podmínky

V souvislosti s ustupující pandemií a vyšší proočkovaností populace firmy po celém světě řeší návrat k normálu a po dlouhém období práce z domova zvou své zaměstnance zpět do firemních kanceláří.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2021 | Počet zobrazení: 447
 

Výkon a produktivita pomocí nových zařízení Lenovo

Společnost Lenovo oznámila nejnovější přírůstky do svého portfolia ThinkPad a ThinkVision. Propracovaný ThinkPad X1 Extreme Gen 4 poskytuje víc energie, lepší konektivitu a bohaté možnosti konfigurace.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2021 | Počet zobrazení: 456
 

TCL na MWC v Barceloně

Na veletrhu spotřební elektroniky Mobile World Congress 2021 představila společnost TCL několik nových produktů a inovací. Patří mezi ně inteligentní brýle s nositelným displejem, dále funkce umožňující spolupráci mezi různými zařízeními na více obrazovkách a další.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2021 | Počet zobrazení: 459
 

Výkonné profesionální notebooky Tecra

Náš trh se rozrostl o dva modely lehkého a odolného profesionálního notebooku Tecra A40-G z portfolia společnosti Dynabook Europe. Základem přístroje, který nabízí výborný poměr užitných vlastností a ceny, jsou procesory Intel Core 10. generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2021 | Počet zobrazení: 431
 

Ochrana domova ve vyšším rozlišení

Společnost TP-Link nabízí dvě bezpečnostní kamery, které patří do řady zařízení pro chytré domácnosti Tapo. Jedná se o modely Tapo C210 a C110, které se oproti svým předchůdcům liší především vyšším rozlišením obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2021 | Počet zobrazení: 505
 

„Mikrovlnka“ opraví výtluk na silnici za 15 minut

Česká firma Futtec, která disponuje patentem na systém celoročních oprav výtluků a trhlin asfaltových vozovek prostřednictvím mikrovlnné technologie, se blíží k dokončení prototypu zařízení FT4. Čímž vnese opravdovou revoluci do oprav českých i evropských silnic.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2021 | Počet zobrazení: 481