Záblesková siréna odradí vetřelce

Světovou novinkou v oblasti IP zařízení je nová stroboskopická siréna D4100-E z výroby značky Axis, která umožňuje vysílat zároveň světelné i zvukové výstražné signály. Stroboskopické osvětlení a výstražné zvuky sirény lze nakonfigurovat podle potřeby za účelem varování nebo upozornění.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2022 | Počet zobrazení: 822
 

Nové stropní a nástěnné reproduktory

Americký výrobce zvukové a konferenční techniky Biamp, uvedl na trh novou řadu stropních a nástěnných reproduktorů Desono. Nový trend nechává z podlah a nábytku zmizet bedny i dráty a vše ukrývá do stěn a stropů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2022 | Počet zobrazení: 770
 

VW Bus Festival se přesouvá na rok 2023

Vzhledem k aktuální situaci v Evropě přesouvá značka Volkswagen Užitkové vozy VW Bus Festival na nový termín od 23. do 25. června 2023. Podle původních plánů se mělo setkání několika tisíc vozů VW Bus z celého světa uskutečnit 15. až 17. července 2022 na výstavišti v Hannoveru.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2022 | Počet zobrazení: 755
 

Hyundai využívá dobíjecí technologii Siemens

Ultra výkonná dobíjecí stanice Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW je nainstalována před centrem e-mobility Hyundai Electrified v pražských Stodůlkách. Nově zrekonstruovaný showroom se zaměřuje na představení ekologických modelů a řešení pro udržitelnou mobilitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2022 | Počet zobrazení: 743
 

Cesta na evropské trhy začala v laboratořích VŠTE

Unikátní „neviditelná“ revizní dvířka, zakrývající vodoměry či ventily v bytových a kancelářských budovách, nově odolají i teplotě 850 °C po dobu minimálně třiceti minut. Tím splňují evropské normy, jak potvrdila zkouška v požární zkušebně autorizované společnosti Pavus.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2022 | Počet zobrazení: 766
 

KION Group očekává výrazný meziroční pokles

S ohledem na pokračující a značné nejistoty na nákupních trzích, které jsou zhoršovány vojenským konfliktem ve východní Evropě a také dřívějšími uzávěrami způsobenými koronavirovou epidemií se výkonná rada KION GROUP AG 4. dubna rozhodla stáhnout výhled na fiskální rok 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2022 | Počet zobrazení: 759
 

MEC upozorní v reálném čase na nebezpečí

Skupina Stellantis se zúčastnila testování vozů využívajících 5G připojení a technologii MEC (Multi-access Edge Computing). Tyto testy provedla asociace 5G Automotive Association (5GAA) a proběhly na otevřených silnicích v Blacksburgu ve Virginii.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2022 | Počet zobrazení: 737
 

Řada PowerLoad pro kompaktní nakladače

Značka Goodyear přichází s novou řadu pneumatik PowerLoad, s níž hodlá pomáhat při zvyšování produktivity, životnosti a nákladově efektivního provozu kompaktních kolových nakladačů a malých grejdrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2022 | Počet zobrazení: 728
 

Znáte sedm základních věcí o systému IO-Link?

Stále složitější výrobní procesy shromažďují stále více dat, které se propojují do sítě. A pro tyto procesy je IO-Link tím nejvhodnějším komunikačním standardem, resp. společným jazykem pro decentralizovanou automatizační techniku.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2022 | Počet zobrazení: 701
 

NTM zahajuje návštěvnickou sezónu

Národní technické muzeum zahajuje návštěvnickou sezónu ve svých pobočkách. V Centru stavitelského dědictví NTM Plasy budou otevřeny nové výstavy a v Železničním depozitáři NTM Chomutov na návštěvníky čekají nové železniční skvosty.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2022 | Počet zobrazení: 880