murr Schunk

NTM zve v neděli na Den sklářů a keramiků

Pro návštěvníky Národního technického muzea je na neděli 1. května připraven velkolepý doprovodný program k výstavě „HOT HOT HOT. Sklo, keramika a porcelán od A po Z.“

 
K vidění budou ukázky výroby skleněných foukaných i tažených figurek u kahanu, mobilní sklářská pec, keramická dílna, výrobky z rokajlu a lampové práce. Bude možné si také leccos vyzkoušet.

Akce je zdarma v rámci vstupného do muzea, program 1. května začíná od 9.00 a končí v 18.00.Ve venkovním areálu muzea návštěvníci uvidí ukázky práce mistrů oboru, prezentace a prodej výrobků či si svoji zručnost vyzkouší v dílnách. Pro zvídavé návštěvníky od 8 let je ve výstavě připraven kvíz.

Prezentace:

AGC Flat Glass Czech - malování na sklo, frotáž, čtení přes zrcátko, tvůrčí dílna, dárkové předměty, katalogy

Agentura regionálního rozvoje - prezentace Křišťálového údolí

Florianova huť - mobilní sklářská pec

Laufen CZ - prezentační vozidlo s tvůrčí dílnou

Preciosa Ornela - perličky, dárkové předměty

Sklářská dílna v Záhoří - výroba skleněných figurek

Svaz výrobců skla a bižuterie - foukání a malování skleněných tvarů, práce u kahanu, prodej bižuterie

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – korálkovníkVýstava „HOT HOT HOT Sklo, keramika a porcelán od A po Z“ prezentuje všechny podoby současného českého skla, keramiky a porcelánu. Vznikla při příležitosti Mezinárodního roku skla a k 30. výročí Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR založené v roce 1990. Jejím cílem je ukázat, jak pestrá a mnohovrstevná je podstata současného českého „umění ohně“ od průmyslu po design, umění či výzkum.
 
Publikováno: 28. 4. 2022 | Počet přečtení: 289