murr Schunk

Nový Amarok s novým designem a technologiemi

Volkswagen Užitkové vozy představí v letošním roce zcela novou generaci svého pick-upu Amarok, která nabídne na silnici i v terénu ještě více schopností než dosud. A chce znovu zamířit na vrchol pick-up segmentu B.

 
Přestože byl prémiový design všestranného modelu kompletně inovován, zachoval si typický styl Amaroku. Na charismatický exteriér navazuje i interiér. Navzdory maskování je již patrné, jak se změnily rozměry tohoto praktického pomocníka. Nový model je s vnější délkou 5350 mm minimálně o 100 mm delší než předchůdce. Rozvor náprav 3270 mm představuje nárůst o 175 mm, díky tomu je v dvojkabině více místa.Užitečná hmotnost se zvýšila až na 1,2 tuny a větší počet kombinací motorů a převodovek nabídne maximální přípustnou hmotnost přívěsu až 3,5 tuny. Vzhledem k tomu, že se rozvor náprav zvětšil více než vnější délka, zkrátily se převisy karoserie. To má pozitivní vliv na nájezdové úhly, a tím i na průchodnost terénem. Terénní vlastnosti jsou navíc zdokonaleny také výrazně větší brodivostí.

V závislosti na variantě motoru a převodovky, resp. trhu, budou mít zákazníci k dispozici jeden zážehový motor a až čtyři různé vznětové jednotky se čtyřmi a šesti válci a zdvihovým objemem 2,0 až 3,0 litru – a to s pohonem zadních kol, připojitelným pohonem všech kol nebo trvalým pohonem všech kol. V nevšedních jízdních situacích budou řidiče podporovat početné varianty předem nakonfigurovaných jízdních režimů v několika stupních.Takto vybavený nový Amarok si v budoucnu poradí prakticky s jakoukoli výzvou, se kterou se pick-up může setkat při malých i velkých dobrodružstvích v každodenním provozu. O vyšší úroveň bezpečnosti se postará více než 30 asistenčních systémů, z nichž více než 20 je u modelu Amarok naprostou novinkou.
 
Publikováno: 3. 5. 2022 | Počet přečtení: 273