NTM zve na Jindřicha Waldese

Národní technické muzeum otevírá výstavu „Jindřich Waldes. Podnikatel, sběratel, mecenáš“, kterou uspořádalo ve spolupráci se Státním oblastním archivem v Praze. Výstava, která je přístupná ve 2. foyer technického muzea od 22. září 2021 do 31. ledna 2022, poprvé prezentuje osobnost Jindřicha Waldese i historii jeho firmy v uceleném obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2021 | Počet zobrazení: 439
 

Sigma získala nový jaderný certifikát

Společnost Sigma Group jako první česká firma získala nový certifikát pro projektování a výrobu čerpadel pro jadernou energetiku. Ten otevřel firmě cestu k zakázkám pro maďarský Paks II a v budoucnu se stane nutností pro veškeré dodávky pro jádro.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2021 | Počet zobrazení: 609
 

Kontrolní systém pro desky plošných spojů

Společnost Omron uvedla na trh nový systém kontroly desek plošných spojů VT-S10. Toto inovativní řešení a umělá inteligence vyžadují nižší kvalifikaci a vedou ke zlepšení vysoce přesné kontroly.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2021 | Počet zobrazení: 463
 

Velký výkon malých kuličkových šroubů

Nová řada vysokorychlostních miniaturních kuličkových šroubů s velkým stoupáním od NSK Linear Motion Control přináší mnoho významných výhod, včetně zkrácení taktu výrobních operací, možnosti zmenšení zařízení a snížení spotřeby energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2021 | Počet zobrazení: 740
 

Zájem o falešné očkovací certifikáty a negativní testy roste

Výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies, který poskytuje kyberbezpečnostní řešení, upozorňuje na exponenciální nárůst falešných očkovacích certifikátů a negativních koronavirových testů.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2021 | Počet zobrazení: 936
 

Lepicí tyčinka pomáhá

Limitovaná edice lepicích tyčinek společnosti Kores je natištěna etiketami pro zlepšení nálady, navíc z každého prodaného kusu jde 1 Kč na podporu projektu pomoci boje s následky koronavirové krize SOS Česko organizace Člověk v tísni.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2021 | Počet zobrazení: 442
 

Díky zelenému dusíku snižuje uhlíkovou stopu

Jako první firma v České republice se sokolovská chemička Synthomer zapojila do projektu Linde Green, v rámci kterého od konce minulého roku dodává Linde Gas na český trh tzv. zelené produkty.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2021 | Počet zobrazení: 467
 

Robot iCub pomůže s poznáváním lidského mozku

Na Fakultě elektrotechnické (FEL) ČVUT přibyl nový humanoidní robot iCub, který je jako první vybavený všemi smysly. Jeho vlastnosti, zejména elektronická kůže, otevírají na katedře kybernetiky nové možnosti poznávání lidského mozku s pomocí umělé inteligence.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2021 | Počet zobrazení: 674
 

Robotičtí obři pomáhají vyrábět auta

Ve výrobním závodě Martonell společnosti Seat začaly pracovat největší roboty v historii firmy. Přidaly se tak k více než 2200 robotům, kteří spolupracují na výrobě nejnovějších modelů automobilky.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2021 | Počet zobrazení: 453
 

V Litoměřicích navrhli přesný pohyb u obřího centra

Nové obří zařízení ve firmě Škoda Vagonka umí obrábět téměř 40 metrů dlouhé obrobky s přesností setin milimetrů, přičemž jeho přesný pohyb zajišťuje lineární vedení SRG od firmy THK, které navrhli odborníci litoměřické firmy Hennlich. Kompletní zařízení na sever Moravy dodala Strojírna TYC.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2021 | Počet zobrazení: 542