Škoda vybuduje obří solární elektrárnu

Společnost Škoda Auto, která nedávno ve svém mateřském závodě uvedla do provozu novou Centrální pilotní halu, připravuje další modernizační prvek: výstavbu největší střešní fotovoltaické elektrárny v Česku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2021 | Počet zobrazení: 294
 

Bezstarostná pneumatika pro každou sezónu

S novou celoroční pneumatikou Cinturato All Season SF2 přichází Pirelli. Má být díky adaptabilnímu dezénu bezpečnější a přizpůsobivá každému ročnímu období a jízdnímu stylu. Vyhovuje i požadavkům na zimní pneumatiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2021 | Počet zobrazení: 282
 

Jak zvládnout jízdu na kruhovém objezdu?

Silnice na celém světě jsou plné rozmanitých kruhových objezdů. Jednu věc však mají společnou: v řidičích vyvolávají často rozpaky. Podle průzkumu společnosti Axa ve Španělsku, dva ze tří řidičů nevědí, jak správně řídit na kruhovém objezdu. Kdo má přednost v jízdě? V jakém jízdním pruhu mám jet? Kdy musím zapnout ukazatel směru?

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2021 | Počet zobrazení: 342
 

Prověrka 6. bloku ke komerčnímu provozu

V Leningradské jaderné elektrárně začala 1. února 2021 závěrečná prověrka 6. bloku před jeho uvedením do komerčního provozu. Blok má reaktor VVER-1200 a ruský jaderný dozor kontroluje to, zda je všechno připraveno v souladu s platnou legislativou.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2021 | Počet zobrazení: 278
 

Bell testuje bezpilotní nákladní prostředek

V kanadských závodech týmu Bell Innovation v Quebecu se 11. prosince loňského roku uskutečnil první let bezpilotního nákladního prostředku APT (Autonomous Pod Transport) ve spolupráci s ARA Robotics. Cílem projektu bylo prozkoumat různé možnosti designu a zhodnotit změny ve výkonu, autonomii a uživatelské interakci.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2021 | Počet zobrazení: 289
 

10 let od znovuotevření NTM

Před 10 lety se začala psát nová kapitola dějin Národního technického muzea. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo 15. února 2011 NTM znovu otevřeno veřejnosti. V současnosti muzeum prezentuje své sbírky ve 22 expozicích v budově v Praze a ve dvou pobočkách, které za 10 let navštívilo přes 2,6 milionu návštěvníků. Své výročí oslaví NTM 15. února v 19 hodin koncertem – viz níže.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2021 | Počet zobrazení: 336
 

Šest let společně v cloudu

Již šesté výročí spolupráce, díky které Asseco Solutions může nabízet svým zákazníkům cloudové řešení svých informačních systémů – ERPORT, oslaví na jaře letošního roku společnosti Geetoo a Asseco Solutions.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2021 | Počet zobrazení: 322
 

VCHD Cargo se loni dařilo

Přepravní společnost VCHD Cargo zaznamenala v roce 2020 růst a loňský rok uzavřela s pozitivními výsledky. Navzdory velkému propadu exportních přeprav v prvním a druhém kvartále minulého roku navýšila podle předběžných výsledků svůj obrat, udržela svoji investiční strategii a posílila i po personální stránce.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2021 | Počet zobrazení: 324
 

Nový Opel Combo-e Life pohání elektřina

Opel hlásí příjezd dalšího elektrického modelu, tentokrát jde o mimořádně flexibilní automobil Combo-e Life, ve dvou délkách. Lze za něj dokonce připojit přívěs o hmotnosti až 750 kg, což je v tomto segmentu špičková hodnota.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 318
 

Nový Leon je k dispozici i na CNG

Automobilka Seat zahájila výrobu nového modelu Leon TGI. Jde o verzi na zemní plyn, která rozšiřuje nabídku pohonů (na benzin - TSI, naftu - TDI, částečný hybrid - eTSI a externě nabíjitelný hybrid - e-HYBRID, pro kompaktní modelovou řadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 316