Parní vůz Komarek bude o víkendu jezdit v Zubrnicích

NTM připravilo na víkend 24. a 25. července ve spolupráci se spolkem Zubrnická museální železnice, s Národním muzeem v přírodě Zubrnice, společností MBM a obcí Zubrnice, vyjížďky unikátním parním vozem Komarek ze svých sbírek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 433
 

Vyberte si spínací výkon, jaký opravdu potřebujete

Společnost Panasonic Industry rozšiřuje polovodičová relé řady APV o modely s možností spínat vysoké výkony. Nové modely optočlenů APV mohou spínat výrazně vyšší výstupní napětí nebo proudy než tomu je u stávajících modelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 363
 

Elektřina z uhlí začíná být dražší než z OZE

V roce 2020 klesla podle Mezinárodní energetické agentury poptávka po uhlí celosvětově o 4 %, což je největší pokles od druhé světové války. Příčinou je i to, že výroba elektřiny v uhelných elektrárnách začíná být v některých zemích dražší, než proud z obnovitelných zdrojů energie (OZE).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 360
 

Dachser získal v Šanghaji certifikaci CEIV Pharma

Mezinárodní logistická společnost Dachser obdržela pro svoji pobočku v Šanghaji a svoji kancelář na Mezinárodním letišti Šanghaj certifikaci CEIV Pharma od mezinárodní asociace IATA. Tím Dachser dále rozšiřuje služby své logistické sítě pro zákazníky ze segmentu Life Science & Healthcare.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 430
 

Automatický sklad s AI oceněn jako příkladný

Společnost STILL nabízí velmi výkonnou a robustní manipulační techniku a intralogistická řešení, což svým oceněním potvrdila opakovaně porota IFOY. Letos výrobce z Hamburku přesvědčil v mezinárodní soutěži více než jako poskytovatel systémových řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 372
 

Datovou schránku si už zřídilo 300 tisíc Čechů

Týdně si datovou schránku zřídí v ČR v průměru téměř tři tisíce lidí, což byl před pandemií zcela výjimečný jev (došlo k tomu jen jednou), zatímco dnes není takovéto tempo přírůstku datových schránek nic neobvyklého. Pandemie jejich počet téměř zdvojnásobila.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 353
 

Německé firmy posilují spolupráci v rozvoji elektromobility

BASF a Porsche spolupracují na vývoji výkonných lithium-iontových baterií pro elektrická vozidla, a BASF bude dodávat vysoce výkonné katodové aktivní materiály HEDTM pro vozidla Porsche.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 341
 

Technologické balíčky pro vyšší kvalitu obrobků

Společnost Siemens představila novou verzi softwaru NCU-SW 6.14, která obsahuje tři výkonné technologické balíčky vytvořené exkluzivně pro CNC systém Sinumerik One. Jde o balíčky One Dynamics Operate, One Dynamics 3-axis milling a One Dynamics 5-axis milling.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2021 | Počet zobrazení: 372
 

Peugeot již elektrifikoval 70 % modelů

Strategie značky Peugeot se zaměřuje na elektrifikaci, a nový Peugeot 308 bude proto hned od uvedení na trh nabízen ve verzích hatchback i SW se dvěma plug-in hybridními motory. V roce 2021 se tak díky těmto novinkám zvýší míra elektrifikace modelové řady Peugeot (OV+UV) na 70 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2021 | Počet zobrazení: 458
 

Koncept modelu JUKE Rally Tribute

U příležitosti 50. výročí vítězství Nissanu ve Východní Africe v rally s ikonickým modelem 240Z, vydal Nissan skici, které ukazují, jak by vypadal současný rallyový vůz založený na modelu JUKE.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2021 | Počet zobrazení: 390