Nejvyšší soud ve Velké Británii je pod dohledem kamer

Pro přesné právní záznamy a transparentnost u nejvyššího soudu byly nainstalovány kamery Panasonic PTZ. Tento systém prošel prvním velmi sledovaným testem, když loni v létě vysílal soudní přezkum prorogace Parlamentu, a dopadl na jedničku.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 358
 

Dva modely značky Kia získaly titul Světové auto roku 2020

Značka Kia ovládla klání Světového auta roku 2020, v němž model Telluride získal titul Světové auto roku a elektromobil e-Soul vítězství v kategorii Světové městské auto roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 379
 

Peugeot má již šest vozů s titulem „Car Of The Year“

Díky novému Peugeotu 208, který byl 2. března v Ženevě zvolen Autem roku 2020, značka Peugeot získala již pošesté nejžádanější automobilové ocenění. Jde o prestižní cenu, kterou každý rok uděluje nezávislá porota šedesáti evropských motoristických novinářů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 377
 

Příběh méně známé Škody Sagitta

V období mezi oběma světovými válkami si koupi osobního automobilu mohli dovolit jen lépe situovaní občané Československa, na řadě zahraničních trhů tomu bylo podobně. Vozidla prodražovaly relativně malé výrobní série, poptávku navíc oslabovala velmi vysoká úroveň zdanění motoristů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 366
 

Online vstupenka do světa Audi

Zákazníci a příznivci značky Audi mohou sledovat technicky vyspělou výrobu automobilů s logem čtyř kruhů v rámci zážitkové prohlídky na internetovém portálu AudiStream. Automobilka pro ně virtuálně otevřela svůj výrobní závod v Ingolstadtu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 407
 

Strojaři z Brna se snaží zvýšit účinnost roušek

Vědci z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně testují jednoduché řešení, které by mohlo pomoci zvýšit účinnost roušky při jejím nošení. Využili k tomu již dříve známý koncept, který upravili podle svého návrhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 385
 

Automatizační specialisté se spojili v boji proti koronaviru

Společnost Fanuc Czech se stala generálním partnerem projektu automatizované linky na výrobu ochranných filtrů. Linka umožňuje produkovat kriticky nedostatkové komodity, jako jsou ochranné pomůcky pro zdravotníky, záchranné složky a další pracovníky „v první linii“.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 400
 

ŽĎAS dodá odhrotovací linky ruskému výrobci tyčí

Předposlední týden v březnu podepsala akciová společnost ŽĎAS kontrakt s ruským elektrometalurgickým kombinátem OEMK na dodávku odhrotovacích linek pro válcovnu tyčí SPC-1 v hodnotě 1,7 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 342
 

Automatické vysokozdvižné vozíky do úzkých prostor

Společnost Jungheinrich představila na obchodní tiskové konferenci „Innovations & Highlights 2020“ nejnovější přírůstky do svého portfolia. Jde o automatický vysokozdvižný vozík ERC 213a a multifunkční elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík EJD 222.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 346
 

Bezpístové pohony umožňují vysoké zatížení

Společnost Parker Hannifin představila sérii kompaktních bezpístových aktuátorů HLR (High Load Rodless), které byly navrženy speciálně pro použití OEM výrobci. Nejmodernější série HLR nabízí pro různé trhy množství funkcí včetně vysokého zatížení a přítlačné síly.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 335