Výsledky ankety Fleet Derby 2023

Po dvou letech covidových opatření získalo vyhlášení nejlepších flotilových vozů ankety Fleet Derby opět slavnostní společenský charakter. Přes osmdesát hostů včetně členů odborné poroty a zástupců automobilek se sešly v pražském hotelu Artemis.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2023 | Počet zobrazení: 757
 

Na VŠTE vyvinuli mapovou aplikaci pro města

Aplikace vyvinutá akademiky z Katedry stavebnictví Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích pro Chotěboř na Havlíčkobrodsku vyhodnocuje na základě dat z kamer dopravní situaci a poskytuje přesné, rychlé a graficky přehledně zpracované informace. Pomáhá tím řešit tamní dopravu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2023 | Počet zobrazení: 750
 

Spolehlivý teplotní alarm

Společnost Axis uvedla novou termometrickou kameru ke vzdálenému monitorování. Toto robustní zařízení z bezhalogenových materiálů je ideální k zabezpečení perimetru i ke sledování teplot na velké vzdálenosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2023 | Počet zobrazení: 704
 

Studentská formule poprvé jako hybrid

Tým Fakulty strojní ČVUT každým rokem předvádí studentskou formuli ve zdokonalené verzi. Ta loňská byla výjimečná tím, že spalovací motor je poprvé doplněn elektrickým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2023 | Počet zobrazení: 676
 

Na výzkumu udržitelnosti se budou podílet vědci z celé Evropy

Honeywell zahájil nábor dalších špičkových inženýrů a vědců, z nichž většina bude sídlit v Brně, díky dvěma klíčovým projektům z oblasti udržitelnosti pro budoucí dekarbonizaci letectví v hodnotě téměř 200 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 725
 

Škoda Auto drží třetinu českého trhu

Tuzemské zastoupení automobilky Škoda Auto zhodnotilo na tiskové konferenci prodeje za rok 2022. S ohledem na úskalí ve výrobních kapacitách považuje celkový počet 62 905 nově registrovaných vozů za odpovídající.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 722
 

Elektromobily svět nespasí, klíčem je lithium

Svět nebude v blízké budoucnosti bojovat jen s růstem CO2 v ovzduší, ale zároveň se bude potýkat s nedostatkem lithia potřebným pro výrobu baterií do elektromobilů. Do roku 2040 poptávka podle Benchmark Minerals Intelligence několikanásobně vzroste a vytvoří se deficit 1,8 megatun ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 702
 

Služba Panasonic přizpůsobí produkty automatizace

Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro různá průmyslová odvětví, ale zároveň nabízí komplexní portfolio služeb, což je dalším důvodem, proč si zákazníci vybírají spolehlivé a inovativní výrobky této značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2023 | Počet zobrazení: 716
 

Propadlé stravenky pomohou potravinovým bankám

Stejně jako v předchozích letech i letos společnost Sodexo pořádá zpětný sběr papírových stravenek Sodexo Gastro Pass, jejichž platnost vypršela 31. prosince 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2023 | Počet zobrazení: 697
 

Unikátní senzor na detekci toxických kovů

Naše životní prostředí se potýká s nejtoxičtějšími těžkými kovy, mezi které se řadí olovo, kadmium a rtuť.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2023 | Počet zobrazení: 745