Brněnská VUT nabídne nové specializace

Do 15. dubna se mohou hlásit na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně zájemci o studium magisterského programu zakončené inženýrským diplomem. Brněnská technika připravila rozšířenou nabídku studijních programů moderních oborů včetně specializací, které budou patřit k atraktivním profesím budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2019 | Počet zobrazení: 324
 

Ocenění Image Award opět získala Linde MH

Již po deváté se stala logistická společnost Linde Material Handling nejoblíbenější značkou v oblasti intralogistiky v Německu. Každoročně udílené ocenění je založeno na průzkumu mezi manažery vozíkových flotil, kteří působí v dopravním a logistickém sektoru. Záštitu nad tímto oceněním image společnosti drží obchodní časopis VerkehrsRundschau.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2019 | Počet zobrazení: 284
 

Kde jsou v EU nejbezpečnější silnice?

Evropská komise zveřejnila statistiky smrtelných nehod, ke kterým došlo v uplynulém roce na silnicích Evropské unie. Z nich vyplývá, že na silnicích EU28 zemřelo loni na 25 100 osob (počítáno do 30 dnů po nehodě). To je o 200 méně (zhruba 1 %) než v roce 2017. Nejbezpečnější silnice byly ve Velké Británii, Dánsku a Irsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2019 | Počet zobrazení: 266
 

Nejstarší Audi na světe si udělalo výlet

Národní technické muzeum zapůjčilo nejstarší ve světě dochovaný automobil značky Audi na prestižní výstavu „150 let Augusta Horcha“, která je návštěvníkům přístupná v ingolstadtském Audi Museum Mobile od 28. března do 23. června 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2019 | Počet zobrazení: 288
 

Avia - 100 let a další etapa

Přeloučská firma Avia Motors oznámila záměr ukončit výrobu vozů se spalovacími motory. To ale neznamená konec existence firmy ani značky Avia.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2019 | Počet zobrazení: 289
 

Orkán Eberhard prověřil unikátní službu E.ON.

Při výpadcích elektřiny pomohli s informováním obyvatel hasiči. Při mimořádných situacích jsou nejdůležitější právě informace a jejich rychlé předávání. A zkušenosti a poznatky z terénu byly zohledněny v novém testování unikátní služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

„Vědecký hračička“ získal Fulbrightovo stipendium

Výzkumník, pedagog a popularizátor hravé vědy Jiří Zemánek z katedry řídicí techniky FEL ČVUT získal prestižní Fulbright-Masarykovo stipendium. Na univerzitě Massachusetts Institute of Technology (MIT) se pokusí přispět k výzkumu tzv. digitálních materiálů, revolučního konceptu, který má umožnit stavbu složitých zařízení z malých identických součástek.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2019 | Počet zobrazení: 297
 

Vertikální pojezdové dráhy pro koboty

Brněnská společnost HIWIN představila vertikální pojezdovou dráhu pro kolaborativní roboty s celkovým nominálním zatížením do 50 kg, výškou zdvihu až 3 metry a rychlostí 250 mm/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2019 | Počet zobrazení: 300
 

Inteligentní kabely pro železniční dopravu

Pro rostoucí digitalizaci v technologiích železniční dopravy nabízí společnost igus, tzv. chytré plasty v podobě inteligentních kabelů a energetických řetězů, které mohou díky prediktivní údržbě přispět k přesnějšímu provozu vlaků, tramvají a příměstské železniční dopravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2019 | Počet zobrazení: 289
 

Otočná síťová kamera se speciálním IR přísvitem

Novou PTZ síťovou kameru Q6215-LE, která reaguje na zvýšenou poptávku po odolnějších otočných kamerách s vestavěným infračerveným přísvitem, uvádí na trh společnost Axis Communications. Tento model má půlpalcový senzor a přináší kombinaci obrazové kvality spolu s funkcí rychlého otáčení, náklonu a přiblížení.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2019 | Počet zobrazení: 291