Řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary

Pivovarské společnosti, které chtějí na dnešním přesyceném trhu uspět, potřebují řídit rizika, udržovat kvalitu, redukovat náklady a snížit počet neefektivních prvků ve svém provozu. Nové řešení FactoryTalk Brew vyvinuté společnostmi Rockwell Automation a McRae Integration pomáhá pivovarům tyto problémy řešit a získat tak konkurenční výhodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2018 | Počet zobrazení: 225
 

Student vyrobil protetické oko na 3D tiskárně

Dlouhá léta pracují protetici na tom, aby umělé oči, které slouží jako náhrady při zrakových postiženích, vypadaly co nejrealističtěji. Zrakově postižený student VUT v Brně přišel s revolučním nápadem vyrobit oční protézu pomocí 3D tisku. Použil 3D tiskárnu Stratasys J750 s technologií PolyJet.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2018 | Počet zobrazení: 225
 

Mazak nabízí vysoce výkonné obrábění velkých obrobků

Víceúčelové stroje řady INTEGREX e-H společnosti Yamazaki Mazak jsou ideální pro těžké obrobky velkých průměrů, které umí dokončit obrábění v jednom upnutí, včetně soustružení, frézování, vyvrtávání a vrtání, aniž by bylo nutné součást přemisťovat do jiného stroje.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 210
 

„Hřebíky“ za 100 milionů

Vítkovice Heavy Machinery (VHM) získaly nový kontrakt na díly větrných elektráren, tzv. hřebíky. Smlouvu podepsali se španělskou firmou Siemens Gamesa a jde o nejvýznamnější projekt v segmentu větrné energetiky, který má hodnotu přesahující 100 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 205
 

Mají chodci přednost na přechodu pro chodce?

Stále diskutovanou otázku si mnoho lidí vysvětluje po svém. Nechybí však názory, že chodec má v Česku absolutní přednost. Bohužel tomu tak není. Legislativa předpokládá určitou pomyslnou domluvu (oční kontakt) mezi chodcem a řidičem.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 227
 

Pro zrak komfortní žárovky byly inspirovány slunečnicí

Společnost Signify uvedla na vybraných trzích nové LED žárovky z řady Philips MyCare s patentovanou technologií Interlaced Optics, která byla vyvinuta s cílem zvýšení komfortu očí. Design nové žárovky je inspirovaný rozmístěním semínek slunečnice a na náš trh přijde v příštím roce.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 210
 

Ke grafickým kartám Destiny 2 zdarma

Společnost NVIDIA upozorňuje na časově omezenou akci. Ke svým grafickým kartám GeForce GTX 1070 a vyšším, resp. stolním počítačům s těmito GPU, přidává hru Destiny 2 + Expansion Pass.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 181
 

Tech Data bude prodávat Avast

Společnost Tech Data podepsala distribuční smlouvu se společností Avast Software, zabývající se antivirovým zabezpečením. Tím se Tech Data stává autorizovaným distributorem komerčních security produktů Avast a AVG.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 199
 

Pokračování Mise kolem světa: Ze svaté země do Indie

Aviatik Roman Kramařík, který se pokouší jako první Čech o sólový oblet světa s malým jednomotorovým strojem úspěšně pokračuje ve svém programu. Od poslední cestovní informace uvedené na webuTechMagazínu (jehož výtisk veze sebou na palubě) ze zastávky v Dubaji už urazil další kus cesty - doletěl už do Indie, odkud se ohlásil z New Delhi, součásti aglomerace hlavního města Dillí.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 565
 

Vše pro automatizaci

Díky chytrým produktům, nápadům a řešením společnosti Murrelektronik jsou instalační koncepce jednodušší a hospodárnější… Nyní firma nabízí zajímavý bonus: Servisní rozhraní Modlink MSDD lze laserově potisknout textem a logem, zdarma a nezávisle na počtu kusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 187