První plně elektrické smykem řízené nakladače na světě

Jako jediná z České republiky vystavuje společnost Firstgreen Industries na největším stavebním veletrhu v Severní Americe CONEXPO-CON/AGG 2023 v Las Vegas.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2023 | Počet zobrazení: 757
 

Stipendia pro znevýhodněné ženy

Společnost Sodexo Benefity spouští projekt na podporu znevýhodněných žen ve spolupráci se Stop Hunger a Nadačním fondem Czechitas. Prostřednictvím Czechitas stipendia letos podpoří deset žen v IT vzdělávání částkou milion korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2023 | Počet zobrazení: 686
 

Vodíková mobilita v Česku oficiálně startuje

Čerpací stanice Orlen Benzina na pražském Barrandově se 10. března stala dějištěm historického milníku v oblasti ekologické mobility. Svůj provoz tam oficiálně zahájila nová veřejná plnicí vodíková stanice, vybudovaná skupinou Orlen s finanční podporou Ministerstva dopravy ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 3. 2023 | Počet zobrazení: 803
 

V Hamburku budou všechny taxi vodíkové

Toyota se připojila k výměně hamburských městských taxíků za vozy s nulovými emisemi a dodala společnosti Best Taxi 25 vodíkových sedanů Mirai druhé generace. Do roku 2025 budou všechny městské taxíky bezemisní.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 3. 2023 | Počet zobrazení: 704
 

Bezpečné vedení hadic i kabelů v jednom systému

Chytrý systém profilovaných spojovacích příček z vývoje společnosti igus, kterou v Česku výhradně zastupuje firma Hennlich, zajišťuje rychlé a snadné přizpůsobení energetického řetězu E4Q průměru hadice.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2023 | Počet zobrazení: 726
 

Potenza Sport je vítězem testu časopisu Auto Zeitung

Pneumatika Bridgestone Potenza obdržela nejvyšší hodnocení v disciplínách brzdění, ovladatelnost a bezpečnost jízdy na mokru, a dokázala se tak prosadit proti svým konkurentům a získat sdílené vítězství v testu letních pneumatik pro sezonu 2023, který uskutečnil časopis Auto Zeitung.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2023 | Počet zobrazení: 704
 

CZ LOKO dodává první lokomotivy do Železiarne Podbrezová

Slovenské Železiarne Podbrezová, vyrábějící ocel a bezešvé ocelové trubky, převzaly první ze tří lokomotiv EffiShunter 600 od společnosti CZ LOKO. Zbývající budou v rychlém sledu následovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2023 | Počet zobrazení: 738
 

V NZM zajistil osvětlení Zumtobel

Společnost Zumtobel dodává systémy osvětlení do rekonstruovaných technických památek v Dolní oblasti Vítkovic. Mezi již realizované projekty patří nejmladší pobočka Národního zemědělského muzea (NZM) Ostrava ve Vítkovicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2023 | Počet zobrazení: 747
 

Stellantis oznámil strategickou investici do mědi

Koncem února letošního roku oznámila skupina Stellantis investici ve výši 155 milionů dolarů do projektu společnosti McEwen Copper v Argentině, který významně přispěje k dosažení uhlíkové neutrality skupiny do roku 2038.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2023 | Počet zobrazení: 719
 

V Praze byl pořádán summit dodavatelů

Nově jmenovaný velvyslanec USA v ČR Bijan Sabet přivítal na symposiu Supplier Day 2023 zástupce 55 českých firem. Akci pro dodavatele organizovaly společnosti Westinghouse Electric Company a Bechtel, které v listopadu předložily nabídku na podporu plánovaného rozšíření jaderného programu Česka o reaktor AP1000.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2023 | Počet zobrazení: 727