AP bude restaurovat historické Peugeoty

Prvním vozem, který byl vybrán k restaurování, je legendární model Peugeot 205 GTi, v černé barvě, s motorem 1,9 l. Vůz tak prošel rukama mechaniků, karosářů, čalouníků i klempířů. Po dokončení obdrží certifikát pravosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet zobrazení: 319
 

Netradiční gamingova myš Morfix

Společnost Trust uvedla na český trh zajímavou myš Morfix s výměnnými panely. Hráči si tak mohou ve vteřině přizpůsobit své herní příslušenství podle hry, kterou zrovna hrají. Levý výměnný boční panel nabízí buď 3, nebo 9 programovatelných tlačítek.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2020 | Počet zobrazení: 374
 

Nové monitory a konferenční řešení Dell

Společnost Dell představuje novinky v portfoliu UltraSharp monitorů a konferenční řešení Meeting Space. Podle výzkumu společnosti IDC je 81 % zaměstnanců přesvědčeno, že monitory s vyšším rozlišením, lepší ergonomií a kvalitnějším podáním barev zlepšují celkový komfort při práci.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2020 | Počet zobrazení: 349
 

Lenovo a Amazon Music šíří „neomezenou“ radost

Společnost Lenovo se spojila s Amazon Music, aby nabídli současným i novým uživatelům počítačů a tabletů značky Lenovo tři měsíce používání streamovací prémiové služby Amazon Music Unlimited zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2020 | Počet zobrazení: 314
 

Ze Země k ISS za tři hodiny

I když se z posledního dění v kosmonautice může zdát, že Rusko se nyní stáhlo ze scény do pozadí a kosmickým programům dominují hlavně SpaceX Elona Muska a čínské projekty, není to tak úplně pravda.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 379
 

Prodloužení životnosti díky lineárním vedením

Trvanlivost lineárních vedení NH/NS od firmy NSK je ve srovnání s konvenčními produkty dvojnásobná. To je primární předností zvláště v těch průmyslových oborech, kde jsou klíčovým ukazatelem celkové náklady TCO. Při použití lineárních vedení NH/NS jsou požadavky na údržbu výrazně sníženy, stejně jako riziko nákladných odstávek stroje vlivem jeho předčasné poruchy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 338
 

Rusko posiluje svou flotilu jaderných ledoborců

Do svého mateřského přístavu v Murmansku doplul první ledoborec nové třídy LK-60 (projekt 22220) nazvaný Arctica, poté, co úspěšně absolvoval nezbytné testy. Nové moderní plavidlo, které bude zařazeno do služby ve vodách Severního ledového oceánu, je největším a nejvýkonnějším svého druhu na světě a v provozu má být minimálně 40 let.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 316
 

Recyklační víkend NTM bude on-line

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin letos již po sedmé zve na Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci ovšem prostřednictvím internetu. Ve dnech 16. a 17. října 2020 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2020 | Počet zobrazení: 366
 

Luwex posiluje v regionech. V Liberci založil divizi čistých prostor

Společnost Luwex, největší český dodavatel technického a technologického zařízení budov, posílila své regionální zastoupení, když v Liberci založila divizi Čisté prostory. Ta se zaměří na komplexní dodávky čistých prostor pro zdravotnictví, potravinářství, elektrotechnický, automobilový nebo farmaceutický průmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2020 | Počet zobrazení: 333
 

Přesnější a kvalitnější těsnění díky nové technologii

Nová výrobní technologie, kterou začala při výrobě těsnění používat strojírenská firma Hennlich, je postavena na děrování materiálu. Je ideální pro měkké polotovary maximálně do tloušťky tři milimetry.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2020 | Počet zobrazení: 324