Continental zdokonaluje technologii aktivního skla

Intelligent Glass Control slouží ke spojení oken automobilu s palubními systémy. Nové vrstvy na sklech automobilů na bázi tekutých krystalů budou automaticky ztmavovat skla dle potřeby a okna se stanou novými obrazovkami s řadou praktických funkcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 363
 

NTM se připojí ke Dnům evropského dědictví

Již tento týden v sobotu 7. září se Národní technické muzeum připojí ke Dnům evropského dědictví. Hlavní budova NTM v Praze na Letné bude pro návštěvníky přístupná za 50 Kč. V pobočkách muzea, Centru stavitelského dědictví v Plasích NTM a Železničním depozitáři NTM v Chomutově, bude v návaznosti na letošní téma „Památky a zábava“ připraven zajímavý program a vstup zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 347
 

Linde Ještěrka Cup 2019 opět v Letňanech

Česká pobočka Linde Material Handling pořádá letos již dvanáctý ročník závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2019. Akce se koná v sobotu 7. září v Praze na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Pořadatelé připravili atraktivní program nejen pro soutěžící „ještěrkáře“, ale také pro jejich fanoušky a diváky z řad široké veřejnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 346
 

Ford Driving Skills for Life

   Ford přichází s programem bezplatných zdokonalovacích kurzů, který pomáhá řidičům ve věku 18 až 24 let vypěstovat si bezpečné návyky za volantem. Po celé Evropě se jich letos zúčastní více než 8000 mladých lidí v 16 zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2019 | Počet zobrazení: 369
 

Tahač s palivovými články pro letištní logistiku

   Pro rychlé doplňování paliva, efektivní a bezemisní provoz představí společnost Linde Material Handling novinku v podobě tahače P250 s inovativní technologií palivových článků na veletrhu inter Airport Europe 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2019 | Počet zobrazení: 409
 

Ultrarychlá dobíječka dobije auto za 10 minut

   Společnost E.ON otevřela ve Vystrkově u Humpolce první veřejnou ultrarychlou dobíjecí stanici pro elektromobily v ČR. Majitelé elektrovozidel si zde mohou dobít své auto doslova za pár minut. Dobíjecí stanice s technologií ABB je první ze čtyř podobných stanic, které E.ON v Česku postupně vybuduje podél hlavních dopravních koridorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2019 | Počet zobrazení: 389
 

ARAKO se chystá na další modernizaci

  Před pěti lety prošla opavská armaturka ARAKO rozsáhlou modernizací, která ji měla připravit na nárůst zakázek. V souvislosti s růstem její mateřské společnosti se nyní snaží využít své kapacity na maximum a připravuje se na nové investiční akce.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2019 | Počet zobrazení: 437
 

První vysoce výkonná dobíječka s akumulačním systémem

   Skupina ČEZ uvede do provozu první vysoce výkonný stojan, který postupně umožní dobíjení výkonem až 150 kW. Jde o první fázi pilotního projektu, kdy stojan pro rychlé doplnění akumulátorů, které řidiči e-aut najdou na pražské Duhové ulici, bude doplněn o systém akumulace energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2019 | Počet zobrazení: 357
 

Ideální pomocník pro zásilkové společnosti a taxislužby

   Český Ford se rozhodl prověřit nízkou spotřebu nového Fordu Mondeo kombi HEV v praxi prostřednictvím doručovací firmy Takecars. Šlo o velmi tvrdé podmínky každodenního rozvážkového provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2019 | Počet zobrazení: 355
 

Nejmodernější lakovnu má Škodovka

  Škoda Auto otevřela 22. srpna novou lakovnu v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Zařízení, jehož investice činila 214,5 mil. eur, patří k nejmodernějším a nejekologičtějším svého druhu v Evropě – řadu pracovních operací převezmou roboty.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2019 | Počet zobrazení: 377