Unikátní technologie čipování

Na letošním mezinárodním strojírenském veletrhu představila firma Penta Trading ve spolupráci s firmou technology-support novou technologii přenosu informací z CAD/CAM softwaru Cimatron pro programování EDM hloubicích strojů Penta CNC.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2017 | Počet zobrazení: 174
 

Technologie pro bezdrátové řízení vlaku

V říjnu skončil tříletý evropský projekt Roll2Rail, který se zaměřil na rozvoj klíčových technologií a překonání překážek pro inovace ve vývoji železničních vozidel. Jde o pilotní počin iniciativy Shift2Rail sdružující největší evropské dopravce a výrobce drážní techniky. Cílem bylo zdvojnásobení kapacity evropského drážního systému, zvýšení spolehlivosti a komfortu při současném snížení provozních nákladů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2017 | Počet zobrazení: 198
 

Nigérie podepsala dohodu s Ruskem

Dohoda mezi Nigérií a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom je zaměřena na rozvoj projektů na výstavbu a provoz jaderných elektráren a výzkumného ústavu s víceúčelovým reaktorem. Její součástí je harmonogram spolupráce v oblasti mírového využívání jaderných technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2017 | Počet zobrazení: 178
 

Staňte se kreativním vývojářem!

MakerBot Labs je experimentální platforma pro techniky a vývojáře, kteří vytvářejí, přizpůsobují a spolupracují na řešeních 3D tisku pro MakerBot. Vznikla díky zpětné vazbě od pokročilých uživatelů služby MakerBot, kteří chtějí využít svého inovačního potenciálu a rozšiřovat své zkušenosti s procesy 3D tisku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2017 | Počet zobrazení: 165
 

Ochranný oblek s odolností až 1000 °C

Odborníci z ruské Bělojarské jaderné elektrárny představili ochranný oblek, který vydrží teplotu až 1000 °C. Oblek byl prezentován Generálnímu ředitelství Ministerstva mimořádných situací pro Sverdlovskou oblast Ruské federace. Ukázka proběhla v rámci návštěvy představitelů ministerstva v elektrárně koncem října.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2017 | Počet zobrazení: 176
 

MTS bude distribuovat UR na Slovensku

Společnost Universal Robots (UR), globální dodavatel kolaborativních robotů, podepsala smlouvu o distribuci se společností MTS, významným slovenským dodavatelem v oblasti průmyslové automatizace. Technologie Universal Robots umožní novému partnerovi efektivněji reagovat na rostoucí poptávku po automatizaci výroby a po dodávkách kolaborativních robotů zákazníkům na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2017 | Počet zobrazení: 242
 

Toyota má nový showroom V Ostravě - Svinově

Automobilka Toyota otevřela nové autorizované zastoupení v Ostravě. Společnost AutoBond Group, jeden z největších dealerů značky Toyota v České republice, otevřel v Ostravě - Svinově zcela novou prodejnu osobních automobilů Toyota, včetně značkového servisu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2017 | Počet zobrazení: 190
 

Otevřeny další plničky Bonett na CNG

Společnost Bonett provozuje nyní již 31 vlastních plnicích stanic CNG. Nejnovější dvě jsou v Brně v blízkosti dálnice D1 a jedna u pražského letiště Václava Havla blízko D7. Za přínos pro rozvoj sítě CNG Bonett obdržel cenu za ekologický přínos udělenou v rámci 10. ročníku prestižní soutěže ALD Automotive Fleet Awards.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2017 | Počet zobrazení: 170
 

Kia předala svůj nejnovější Stinger Rafaelu Nadalovi

Společnost Kia Motors předala Rafaelu Nadalovi, s kterým spolupracuje již několik let, zbrusu nový fastback Kia Stinger. Světová tenisová jednička a současně celosvětový ambasador značky Kia si v rodném městě Manacor, na ostrově Mallorca, převzal nejvýkonnější verzi (3,3 litru V6, 370 k) modelu Stinger. Stalo se tak přímo v prostorách Akademie Rafaela Nadala.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2017 | Počet zobrazení: 167
 

Nejrychlejší zakřivený herní monitor na světě

Společnost Asus představila 27“ WQHD monitor ROG Swift PG27VQ, který je s obnovovací frekvencí 1 ms aktuálně nejrychlejším zakřiveným herním monitorem na světě. Nabízí přetaktovatelnou obnovovací frekvencí 165 Hz, a je proto vhodný pro dynamické hry, v nichž se rychle mění obraz.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2017 | Počet zobrazení: 209