Technologie 8K ROI od Panasonicu

Nový multikamerový systém 8K ROI (tzv. Oblast zájmu) od společnosti Panasonic mění dosavadní způsob vysílání tím, že umožňuje vytvářet až 4 různé HD snímky z jediné 8K kamery.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2018 | Počet zobrazení: 219
 

Bez inovací a finálních výrobků se školství v ČR nezmění

Kulatý stůl České manažerské asociace na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně upozornil na to, že Česko se vzdaluje vyspělým ekonomikám. Chybí mu plán přechodu na technologické znalostní centrum Evropy.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2018 | Počet zobrazení: 299
 

Budvar otevřel nové logistické centrum

V prvním říjnovém týdnu otevřel Budějovický Budvar nové logistické centrum s plně automatizovaným zakladačovým skladem pro 19 000 palet, který výrazně zvýší výkon logistiky. Logistický areál za 750 mil. Kč je důležitou etapou v rozvojovém plánu pivovaru. V nejbližší době bude do provozu uvedeno ještě nové oddělení ležáckého sklepa.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2018 | Počet zobrazení: 205
 

Studenti ČVUT získali vybavení laboratoře

Společnost Huawei předala katedře telekomunikační techniky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze laboratoř Safe City Lab, ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s moderními komunikačními technologiemi pro zajišťování bezpečnosti ve městech.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 302
 

Dokovací stanice nabízejí snadné klonování disků bez PC

Dvě novinky značky Evolveo přinášejí snadné a rychlé klonování SATA disků HDD i SSD ve formátech 2,5" i 3,5". Stanice lze využít jako externí disk při připojení k počítači nebo samostatný duplikátor disků bez nutnosti připojení k počítači.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 199
 

Ocenění: Kapesní přehrávač roku

Pokud jste milovníci opravdu kvalitní hudební reprodukce, pak je pro vás důležitý pojem Hi-Res Audio, který označuje přehrávání hudby ve vysokém rozlišení, tedy s vysokým frekvenčním rozsahem a slyšitelností všech detailů a nuancí, na kterých si dali tvůrci ve studiu záležet.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 220
 

Světlomety s funkcí projektoru

Stejně jako běžné projektory umožňují promítat obraz na plátno, systém DMD s miliony mikrozrcadel promítá světlo v podobě symbolů na povrch vozovky. Díky komponentům jako nový Oslon Boost HX dosahuje každý čelní světlomet rozlišení více než milion pixelů. Řidiči vozidel tak získají nejen běžné osvětlení vozovky, ale i podpůrné informace promítané na povrch vozovky.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 215
 

Schopnosti robotického vozíku předvedl Linde

Společnost Linde Material Handling Česká republika představila ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně provoz robotických vozíků ve výrobních provozech a skladech. Robotický vozík předvedl návštěvníkům jízdu v autonomním reálném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 223
 

Patent na létající auto

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu - dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít elektropohon napájený bateriemi nebo palivovými články. Návrh vytvořila Toyota Engineering and Manufacturing North America.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 215
 

Partnerství Lenova a NetApp

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 212