Profesionální 4K UHD monitor BenQ SW271 s HDR

Expert na LED monitory, společnost BenQ, uvedla na trh profesionální monitor SW271 pro fotografy. Novinka nabízí 10bitový IPS panel s úhlopříčkou 27 palců, 4K UHD rozlišení a pokročilé technologie splňující standard HDR10. Disponuje 99% pokrytím barevného prostoru Adobe RGB a 100% pokrytím s RGB, resp. Rec. 709.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2017 | Počet zobrazení: 173
 

Jak preventivně předcházet ztrátě dat

Ztráta osobních či firemních dat je krajně nepříjemnou záležitostí, která se může v případě potřeby jejich rekonstrukce pěkně prodražit. Toshiba proto nabízí několik doporučení, jak o data preventivně pečovat. Účinnou prevencí je pravidelná kontrola kondice disku.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2017 | Počet zobrazení: 195
 

Dny otevřených dveří na Fakultě strojní ČVUT

Fakulta strojní zve zájemce o studium na ČVUT v Praze, ale i rodiče potenciálních studentů na Dny otevřených dveří. První proběhne ve středu 8. listopadu 2017 od 8.30 hodin v hlavní budově fakulty v Dejvicích, další pak ve čtvrtek 9. listopadu 2017 od 8.30 hodin v historické budově FS na Karlově náměstí.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2017 | Počet zobrazení: 179
 

Produkty ZigBee pro chytrou domácnost

Společnost Trust, která vyrábí široké spektrum příslušenství pro digitální zařízení, uvádí na trh novou řadu produktů Trust ZigBee SmartHome. Jde o nové moderní řešení, které umožňuje spravovat kompletní domácnost pomocí zdarma dodávané aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2017 | Počet zobrazení: 183
 

Nejlepší bankou 2017 se stala ČSOB

Na devátém ročníku soutěže Hospodářských novin Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna byly vyhlášeny výsledky. Z osmi vyhlašovaných kategorií získala Skupina ČSOB dohromady 5 ocenění. Na prvním místě se umístila nejen v kategoriích Nejlepší banka a Bankovní inovátor, ale i Nejlepší životní pojišťovna 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2017 | Počet zobrazení: 167
 

V Praze se bude diskutovat o robotech

Již 8. listopadu se prostory haly č. 40 v Holešovické tržnici, kde byla pod názvem GAME ON nedávno otevřena největší výstava o historii počítačových her, stane dějištěm další pozoruhodné akce mapující vývoj i budoucnost jiného segmentu moderní techniky a technologií - robotiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2017 | Počet zobrazení: 190
 

Hledají se noví vizionáři – šanci má každý…

Ještě dva týdny mají čeští inovátoři šanci zapojit se do projektu Vizionáři, který upozorňuje na fakt, že v ČR vzniká mnoho zajímavých nápadů, jež také mohou udávat směr světovým trendům. I letošní ročník klade za cíl představit a upozornit širokou i odbornou veřejnost na zajímavé podnikatelské počiny uplynulého roku z oblastí ICT, elektrotechniky, zdravotnictví, dopravy a mnoha dalších odvětví.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2017 | Počet zobrazení: 156
 

Diamantová ocenění pro SAP Services

Dvě významná prestižní ocenění ABSL Diamonds, udělované inovativním projektům, jež přispěly ke kultivaci oboru podnikových služeb v ČR a zvýšily standard poskytovaných služeb, firemních procesů či pracovního prostředí, získala společnost SAP Services. V kategorii Innovative Workplace za nové moderní prostory, a titul TOP odpovědná firma 2017 v kategorii Diverzita za projekt Autism@Work.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2017 | Počet zobrazení: 153
 

Bezdrátový systém blíže k chytré domácnosti

Trendem dnešní doby jsou chytré technologie a inteligentní bydlení. Každodenní péči o domácnost lze nyní svěřit technologiím, přitom pro instalaci se již nemusí přebudovat celá elektroinstalace. Základem může být bezdrátový systém.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2017 | Počet zobrazení: 230
 

Na BARTH Day dorazí i mistrovský Peugeot z Rallye Dakar

Velké lákadlo si připravili organizátoři BARTH Day, který se koná 11. listopadu na pardubickém zimním stadionu. Kromě stovky vystavených vozů různých značek bude k vidění také Peugeot 3008 DKR, francouzský závodní vůz týmu Peugeot Total, který ovládl letošní ročník Rallye Dakar. Jeho piloti s ním totiž obsadili první tři místa v kategorii automobilů. Tento speciál dorazí do Pardubic přímo z Francie.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2017 | Počet zobrazení: 168