Nová zakázka ABB pro lodní průmysl

  Společnost ABB dodá integrované systémové balíčky pro dva lodní bagry postavené firmou Keppel Offshore & Marine pro společnost Van Oord. Zajistí tak první komplexní automatický a navigační systém pro námořní průmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2019 | Počet zobrazení: 353
 

Nedostatek českých absolventů řeší inženýři z východu

  Zahraniční firmy v Česku naráží neustále na nedostatek kvalifikovaných absolventů. Systém českého technického školství totiž nereflektuje aktuální trendy a požadavky komerční sféry a absolventům často chybí propojení s praxí.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2019 | Počet zobrazení: 365
 

Volkswagen truchlí – zemřel Prof. Piëch

  Koncern Volkswagen se smutkem přijal zprávu o úmrtí svého dlouholetého předsedy představenstva a předsedy dozorčí rady Prof. Dr. Ferdinanda Piëcha. Dozorčí rada a představenstvo vyjadřuje jménem všech 660 000 zaměstnanců nejhlubší soustrast rodině a vzdává hold Piëchově nesmírnému přínosu pro koncern VW i pro vývoj automobilu jako takového.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2019 | Počet zobrazení: 355
 

Goodyear nabízí sezónní odměnu

  Společnost Goodyear Dunlop Tires Czech oznámila, že před nadcházejícím zimním obdobím (do konce října) podpoří dopravce při obměně pneumatik jejich vozového parku. Sezónní akce se vztahuje na nákladní pneumatiky značek Goodyear a Dunlop a odměna činí 25 nebo 20 eur za pneumatiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2019 | Počet zobrazení: 612
 

Ericsson vyvíjí řešení pro inteligentní 5G přístavy

  Společnost Ericsson a China Unicom vyvíjejí v čínském Port of Qingdao chytrý 5G přístav. Navazují tím na úspěšné ověření technického řešení, které společně představili v Barceloně během Mobile World Congress 2019. Automatizací a zapojením 5G lze ve srovnání s tradičním přístavem ušetřit až 70 % nákladů na  pracovní sílu a mzdy.  

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2019 | Počet zobrazení: 329
 

Dotkněte se budoucnosti!

Už za dva týdny odstartuje v Praze třetí ročník největší futuristické konference a festivalu ve střední Evropě. Druhé úterý v září se otevřou brány akce Future Port Prague 2019, která se letos přesouvá na pražské Výstaviště.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 8. 2019 | Počet zobrazení: 392
 

Nový materiál pro bezpečnou ochranu motorů

Optimalizovaná izolace z nového vysoce výkonného polymeru použitá pro kabely chainflex v energetických řetězech splňuje nároky pro nejnovější generace motorových a servo kabelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 8. 2019 | Počet zobrazení: 346
 

Video a audio přehrávač roku: Pioneer UDP-LX500

Cenu EISA Award Best Product 2019–2020 získal za nejlepší audio a video univerzální Ultra HD Blu-ray přehrávač Pioneer UDP-LX500 – přístroj, který kombinuje řadu nejmodernějších technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 8. 2019 | Počet zobrazení: 353
 

XCeed přijede s novým odpružením a naladěným podvozkem

Novinka značky Kia, městský crossover XCeed, se představí s jedinečně naladěným podvozkem a řízením i novými komponentami odpružení, kterými se odliší od ostatních zástupců rodiny Ceed již letos v září.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2019 | Počet zobrazení: 370
 

Interiér elektromobilu CUPRA

První silniční elektromobil CUPRA je odvážným vyjádřením postoje díky sebejistému vnějšímu designu, s nímž je harmonicky sladěn výrazně tvarovaný a zároveň praktický interiér.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2019 | Počet zobrazení: 354