Rotující prezentace nového fastbacku 408

V originální expozici ve francouzském muzeu Louvre – Lens se ukázal nový Peugeot 408 ze všech úhlů pohledu. Představení začalo 4. srpna a tak se návštěvníkům muzea naskytla nezvyklá podívaná – The Sphere.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2022 | Počet zobrazení: 702
 

Hyundai boduje v Německu s těžkými vozy na vodík

Sedm německých společností z odvětví logistiky a výroby zařadí do svých vozových parků 27 nákladních vozidel XCIENT Fuel Cell. K jejich financování přispěje dotační program německého spolkového ministerstva pro digitalizaci a dopravu určený pro ekologická užitková vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2022 | Počet zobrazení: 684
 

Tajné centrum Aubevoye by mohlo vyprávět…

Centrum techniky v Aubevoye (CTA), ukryté v normandských lesích, je tajnou základnou skupiny Renault. Toto zařízení je klasifikováno jako důvěrné a kontroluje všechny prototypy značek skupiny během jejich vývoje.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2022 | Počet zobrazení: 780
 

Ford zkouší novou technologii světlometů

Průhledové (head-up) displeje již nějakou dobu pomáhají řidičům soustředit se na cestu před sebou. Nyní však inženýři Fordu zkoušejí novou technologii světlometů, která by mohla přispět k tomu, aby řidiči nepřestali sledovat prostor před vozem.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2022 | Počet zobrazení: 666
 

Lešení z Moravy pomáhalo opravit Big Ben

Londýnský Big Ben je konečně opraven. Na úspěšné rekonstrukci ikonické londýnské památky mělo podstatný podíl i lešení, které v sobě neslo také českou stopu – část jeho konstrukce byla vytvořena z dílů vyrobených v ocelárnách v Karviné.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2022 | Počet zobrazení: 662
 

Podíl li-ion vozíků neúměrně roste

Společnost Jungheinrich dodala svůj 100 000. vozík s lithium-iontovou baterií. Retrak ETV 216i byl dodán spolu s 15 stejnými vozíky do skladu Amazonu v Lipsku, kde je již v provozu přibližně 140 dalších elektrických vozíků této značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2022 | Počet zobrazení: 649
 

Speciální obutí pro elektrické SUV Enyaq iV

V rámci partnerství se značkou Škoda vyvinul Bridgestone pneumatiky s technologií Enliten pro elektromobil Enyaq iV. Tato technologie pomáhá snižovat hmotnost i valivý odpor pneumatiky a současně zvyšuje adhezi na mokru.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2022 | Počet zobrazení: 648
 

Top 10 nejméně kyberneticky bezpečných zemí v Evropě

Společnost Reboot Digital PR Services vytvořila na základě dat sesbíraných v letech 2018 až 2022 a porovnání různých rizikových faktorů přehled kyberneticky nejhůře a nejlépe zabezpečených zemí v Evropě i ve světovém měřítku z hlediska zvládání kybernetických hrozeb či nedostatečné odolnosti vůči těmto rizikům.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2022 | Počet zobrazení: 733
 

Chystá se revoluční dopravní prostředek

Společnost Siemens Digital Industries Software oznámila, že americká firma Regent si zvolila její portfolio cloudového softwaru Xcelerator, které jí pomůže při vývoji nové kategorie dopravního prostředku s názvem Seaglider.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2022 | Počet zobrazení: 722
 

Elektrifikovaný Ioniq 6 má prodloužený dojezd

Značka Hyundai představila v digitální premiéře elektrifikovaný streamliner Ioniq 6, který má posouvat hranice elektromobility řadou vyspělých technologií, přizpůsobitelným prostorem i funkcemi a dlouhým dojezdem.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2022 | Počet zobrazení: 739