Nová sluchátka potlačující okolní hluk

Společnost Panasonic představila nový model bezdrátových sluchátek HD605N, který je vybaven adaptivním systémem tlumení okolního hluku. Disponuje mimořádně čistým a kvalitním zvukem s vysokým rozlišením při připojení přes Bluetooth i běžný kabel.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 191
 

Projekt nejefektivnější nákladní dopravy

Společnosti SEAT a Grupo Sesé připravily zkušební projekt, jehož účelem je analýza přínosů nákladní soupravy, tvořené tahačem, návěsem a přívěsem o celkové délce 31,7 m a max. užitečné hmotnosti 70 t. Jde o nejdelší a nejefektivnější nákladní soupravu, které v současnosti jezdí na dálnicích v některých evropských zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 195
 

Hyundai Kona v limitované edici Iron Man

Ve Starkově stylu odhalil Hyundai na akci San Diego Comic-Con 2018 speciální edici SUV Kona, inspirovanou Iron Manem. Kona Iron Man Edition byla středem pozornosti v expozici produkční společnosti Marvel (komiksové vydavatelství) díky stylistickým prvkům v interiéru a exteriéru, které se velmi podobají dynamickému obleku Iron Mana.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 182
 

Plovoucí jaderná elektrárna dostala palivo

V Murmanském přístavu probíhalo plnění reaktorů plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov jaderným palivem. Operace začala 25. července 2018 a zavezení všech 242 kazet trvalo týden a půl.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 177
 

Superb se stal vítězem německého časopisu Auto Test

Vlajková loď značky Škoda Superb získala titul „Auto Test Sieger 2018". Model s motorem 2,0 TDI o výkonu 110 kW dosáhl mezi všemi importovanými vozy, testovanými německým časopisem Auto Test, nejlepšího výsledku. Hodnotitelé v uplynulém roce prověřili a porovnali zhruba 500 vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 200
 

Chlad z teplárny? Firmy tuto možnost teprve objevují

Nejen v tropických dnech lidé ocení dodávky netradiční komodity Teplárny České Budějovice, kterou je chlad. Městská teplárna ho umí vyrobit a dodat zákazníkům stejně jako tradiční teplo, páru nebo elektřinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 229
 

Nové menší a výkonnější ultrakompaktní diody

Klíčovým trendem v automobilovém průmyslu jsou vozy vybavené různými smart asistenty. Ať jde o systém detekce deště, kdy se automaticky zapínají a přizpůsobují svou rychlost stěrače čelního skla, nebo automatické přizpůsobení intenzity osvětlení palubních přístrojů a vnitřního osvětlení podle intenzity okolního světla - takovéto zdánlivé drobnosti mohou zvýšit komfort jízdy i její bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 198
 

Laserový projektor se světelným výkonem 8500 lumenů

Na základě úspěchu laserového projektoru s jasem 10 000 lumenů PT-RZ970 představila společnost Panasonic nový jednočipový DLPTM laserový projektor, který konstrukčně odpovídá stávajícímu šasi řady PT-RZ770. Nový model PT-RZ870 s jasem 8500 lumenů a s rozlišením WUXGA spojuje ostrý a živý obraz s redundancí kompletních jednotek světelných zdrojů SOLID SHINE (laser i fosforový kotouč).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 190
 

Nejčastější chyby při práci s vysavačem

Zvýšená prašnost v domácnostech je dána nejen ročním obdobím a klimatickými podmínkami, ale i způsobem větrání, vybavením a počtem rodinných příslušníků. Pomoci zbavit prachu mohou především kvalitní vysavače. Úklid můžete výrazně zrychlit a zefektivnit, pokud se vyvarujete následujících chyb.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 173
 

Kluzná ložiska prodlužují životnost řetězů na dlouhých pojezdech

Na letošním veletrhu v Hannoveru představila společnost igus nový řetěz s rolnami P4.1 pro jeřáby a portálové jeřáby s možností monitoringu míry opotřebení. V novém řetězu je vedení jednotlivých článků zajištěno nově vyvinutými bezmaznými kluznými pouzdry.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2018 | Počet zobrazení: 186