V Otrokovicích spustili výrobu přípravku Anti-COVID

Společnost DF Partner, která vyrábí autochemii a autokosmetiku značky SHERON, spustila vzhledem k mimořádné situaci v souvislosti s šířením koronaviru a nedostatkem dezinfekčních prostředků, také výrobu dezinfekce Anti-COVID.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2020 | Počet zobrazení: 416
 

Kovosvit zatím výrobu drží

Strojírenský podnik Kovosvit MAS, který patří s téměř pěti sty zaměstnanci k nejvýznamnějším zaměstnavatelům na Táborsku, dosud v souvislostí s epidemií koronaviru nijak neomezil výrobu. Z důvodu, aby ochránil zdraví svých zaměstnanců, však zavedl celou řadu bezpečnostních opatření.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2020 | Počet zobrazení: 351
 

Videokonference pomohou firmám v krizových situacích

Společnost Lifesize zavádí zdarma po celém světě do firem, nemocnic, škol a dalších organizací své profesionální videokonferenční řešení jako podporu v boji proti pandemii Covid-19. Nabídkou videokonference na 6 měsíců zdarma tak reaguje na bezprostřední potřeby soukromých i veřejných organizací koordinovat a informovat své týmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2020 | Počet zobrazení: 346
 

Pohotovostní četa bude jezdit s elektrickým renaultem

K pohotovostním servisním zásahům, které českobudějovická teplárna zajišťuje nepřetržitě 24 hodin denně, bude její četa vyjíždět elektrickou dodávkou Renault Kangoo Z.E., vévodící ve své kategorii na evropském trhu. Jde o dvoumístný furgon se speciální dílenskou vestavbou, určený pro městský a příměstský provoz.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2020 | Počet zobrazení: 352
 

TVEL dodá palivo pro reaktor v Řeži

Palivová společnost Rosatomu TVEL uzavřela smlouvu na dodávku jaderného paliva pro výzkumný reaktor LVR-15 v Centru výzkumu Řež (CVŘ). Dodávka paliva se uskuteční v roce 2020 a součástí smlouvy je i opce na dodávky v dalších letech.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2020 | Počet zobrazení: 350
 

Dva nové gigabitové switche pro domácnosti

Společnost TP-Link uvádí na trh dvojici nových modelů unmanaged switchů (přepínačů) LS1008G a LS1005G z řady LiteWave, které zvládnou rozšířit místní datovou síť v rámci domácností, kanceláří a malých firem. Oba modely se od sebe liší především počtem portů, který naleznete v posledním čísle označení obou zařízení, tedy osm a pět.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2020 | Počet zobrazení: 347
 

Alkohol s drogami zvyšuje riziko nehody až dvěstěkrát

Požití alkoholu či drog nebo dokonce kombinace těchto látek s následným usednutím za volant je již několik let, jako ostře sledované téma, významnou a tím bohužel neslavnou součástí statistik dopravních nehod v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2020 | Počet zobrazení: 395
 

Ztráta sluchu je jednou z nejpodceňovanějších hrozeb

Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že více než 360 mil. lidí (tj. více než 5 % populace) žije se závažnou ztrátou sluchu. Celosvětové náklady na neléčenou ztrátu sluchu byly v roce 2017 odhadnuty na 750 mld. dolarů ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2020 | Počet zobrazení: 339
 

Nová generace 2D skenerů pro maloobchody

Společnost Zebra Technologies představila novou řadu 2D ručních skenerů střední třídy DS4600 určených pro skenovací aplikace na zvyšování produktivity např. v maloobchodě, zdravotnictví nebo ve výrobě elektroniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2020 | Počet zobrazení: 333
 

Nejlevnější je poruchám předcházet

Rodinná společnost Kleentek, zastupující v Čechách a na Slovensku již téměř tři dekády japonského výrobce Kleentek, prezentovala nejnovější zařízení na čištění olejů této značky. Jde o inovativní systém rozšiřující možnosti předchozích řad Kleentek SP a LP.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2020 | Počet zobrazení: 369