Transporter slaví a všichni jste zváni na oslavu

Volkswagen Užitkové vozy zve na unikátní oslavu 70. narozenin modelu Transporter, která se má uskutečnit na Transportersrazu 2020 od 25. do 27. září 2020. Ambasadorem akce bude Adam Ondra a další známé osobnosti spolupracující se značkou VW Užitkové vozy.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2020 | Počet zobrazení: 402
 

Budoucnost TPMS podle ALCARu

Jelikož musí být všechny nové osobní automobily od konce roku 2014 povinně vybaveny systémem kontroly tlaku v pneumatikách, doplňuje společnost ALCAR neustále svou nabídku v tomto segmentu náhradních dílů. Nyní přichází s vylepšenou TPMS.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2020 | Počet zobrazení: 350
 

Inteligentní systém sledování stavu pneumatik

Výrobce pneumatik Bridgestone spolupracuje se společností Microsoft na vývoji prvního monitorovacího systému na světě pro detekování poškození pneumatik v reálném čase. Poškození pneumatik stojí až za 30 % všech dopravních nehod.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2020 | Počet zobrazení: 322
 

ŠKODA partnerem aplikace Šlappeto

Hlavním partnerem mobilní aplikace Šlappeto, určené pro cyklisty, se stala ŠKODA. Aplikace vznikla pro usnadnění cyklistického života především amatérským sportovcům. Snoubí v sobě plánovač tras, informace o infrastruktuře nebo důležité rady a tipy pro jízdu na kole.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2020 | Počet zobrazení: 324
 

Pacientům se syndromem suchého oka by se mohlo ulevit

Syndrom suchého oka patří mezi nejčastější onemocnění, která přivádí pacienty do ordinace očního lékaře. Počet nemocných navíc stále roste. Na mírnější formy nemoci lékaři předepisují tzv. umělé slzy v podobě očních kapek.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2020 | Počet zobrazení: 432
 

Nová metoda umožní recyklovat matrace

Společnost BASF vyvinula proces chemické recyklace použitých matrací, čímž přispívá k posílení cirkulární ekonomiky. Staré matrace tak poslouží jako materiál pro výrobu nových. Metoda se nyní testuje v závodě v německém Schwarzheide.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2020 | Počet zobrazení: 325
 

MiR jmenoval MTS pro Slovensko

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), zabývající se mobilními roboty, jmenovala slovenskou firmu MTS novým distributorem produktů MiR na slovenském trhu. Roboty MiR doplňují stávající portfolio produktů kolaborativní robotiky společnosti MTS, což jí umožňuje vyhovět širším požadavkům zákazníků a poskytuje efektivnější automatizaci jejich výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2020 | Počet zobrazení: 345
 

Mazak: Dny otevřených dveří a online semináře nahradí zrušený MSV

Vzhledem k rozhodnutí pořadatelů zrušit letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se společnost Mazak rozhodla připravit řadu nových aktivit. Ty umožní zákazníkům zůstat v kontaktu se zástupci společnosti i novinkami, které v letošním roce společnost Mazak připravila.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2020 | Počet zobrazení: 423
 

Silnější EURAZIO pod novým názvem FIT EURAZIO

Společnost FIT Additive Manufacturing Group, která se zabývá profesionálním 3D tiskem, se spojila s českým lídrem na poli CNC techniky, 4ISP. Pod novým názvem FIT EURAZIO s.r.o. tak vzniká zbrusu nový subjekt.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2020 | Počet zobrazení: 352
 

Schaeffler se přidává ke globální vodíkové iniciativě

Společnost Schaeffler jako dodavatel pro automobilový a ostatní průmysl je nyní řídicím členem celosvětově působícího zájmového sdružení pro vodík Hydrogen Council se sídlem v Belgii. Iniciativu tvoří 81 vedoucích společností z oblasti energie, dopravy a průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2020 | Počet zobrazení: 397