První prototyp SSD disku s nejvyšší kapacitou na světě

Společnost Western Digital uvedla na veletrhu CES 2020 své nové inovativní produkty reprezentované širokou nabídkou řešení pro ukládání dat, včetně představení prototypu - ve svém odvětví prvního SSD kapesního externího disku - s kapacitou 8 TB a rozhraním SuperSpeed USB 20 Gbps.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2020 | Počet zobrazení: 359
 

Nové SUV C5 Aircross v bruselské premiéře

Pro 98. ročník bruselského autosalonu, který se koná od 10. do 19. ledna, si Citroën připravil stánek s elektrickou ofenzívou pod mottem „Inspirëd By You All“.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2020 | Počet zobrazení: 376
 

Auto roku je již za námi

Letošní 26. ročník renomované odborné ankety Auto roku přinesl několik zajímavých inovací. Bylo přihlášeno 22 automobilových novinek, z kterých odborná porota tvořená motoristickými novináři nakonec vybrala šest finalistů. Vítězem ankety se poprvé v historii stalo BMW.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2020 | Počet zobrazení: 377
 

FIA si vybrala Goodyear pro WTCR

Goodyear bude od zahajovacího závodu sezóny 2020 dodávat pro Světový pohár cestovních vozů nejnovější generaci svých závodních pneumatik Eagle F1 SuperSport.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2020 | Počet zobrazení: 369
 

Nejrizikovějším v práci je využívání USB pamětí

Společnost Acronis podle lokálního průzkumu uvedla, že nejvíce organizací (42 %) považuje za nejrizikovější způsob sdílení dokumentů jejich ukládání a sdílení na USB paměti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2020 | Počet zobrazení: 371
 

Nejlehčí notebook na světě s 13,3” displejem

Dynabook představil zatím nejlehčí přenosný počítač na světě s procesory Intel 10. gen – Portégé X30L-G. Notebook s hmotností pouhých 870 g byl speciálně navržen pro uživatele s nejvyššími nároky na mobilitu. Přesto splňuje vysoké standardy konektivity, výkonu, bezpečnosti i uživatelského komfortu. K dispozici bude od poloviny února.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2020 | Počet zobrazení: 355
 

Nová generace herních SSD disků

Společnost Seagate Technology oznámila rozšíření své nabídky externích zařízení o vysoce výkonná úložiště FireCuda Gaming SSD a BarraCuda Fast SSD určená především pro hráče.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2020 | Počet zobrazení: 424
 

Unikátní výzkum na produkci teplotně odolných odlitků

Slévárna Kovosvit MAS Foundry se zapojila spolu s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích do výzkumného projektu, jehož cílem je zahájení výroby odlitků určených do extrémních podmínek.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2020 | Počet zobrazení: 390
 

Elektronický obchod pro technickou dokumentaci JE

Koncern Rosenergoatom oficiálně zahájil provoz unikátní digitální služby, tzv. Elektronického obchodu s technickou dokumentací. Dosud obchod pracoval v testovacím režimu, který trval několik měsíců.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2020 | Počet zobrazení: 410
 

Pozvánka: Moderní obrábění v Kuřimi

Společnost Iscar ČR provádí tradičně ve spolupráci se strojírenskými firmami působícími na českém trhu nebo technickými univerzitami několik technických seminářů ročně. Ten nejbližší je připraven už na začátek února.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2020 | Počet zobrazení: 766