Bridgestone a Michelin vyzývají k cirkulaci materiálů

Společnosti Bridgestone a Michelin představili společný pohled na cirkulaci materiálů a ambici zvýšit využití recyklovaných sazí v pneumatikách. Společná prezentace se uskutečnila na konferenci Smithers Recovered Carbon Black Conference 22. listopadu v Amsterdamu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2021 | Počet zobrazení: 405
 

CZ LOKO vyvíjí lokomotivu na vodíkový pohon

Český výrobce lokomotiv CZ LOKO zahájil vývoj lokomotivy na vodíkový pohon pracovně označený jako HydrogenShunter 1000. Zatím je projekt ve fázi studie proveditelnosti, která ukáže, zda se bude stavět prototyp.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2021 | Počet zobrazení: 571
 

Pomáhají chránit vodu zemědělců

Společnost Wavin, která vyvíjí řešení pro efektivní hospodaření s dešťovou vodou, se spojila s firmou Connectum, dodavatelem chytrých spojovacích systémů pro solární panely, pro vývoj inovativního řešení clicFloats.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2021 | Počet zobrazení: 382
 

NTM podporuje Klokánek

Národní technické muzeum a Spolek 1000 mil československých předaly jako symbolické vyjádření podpory Fondu ohrožených dětí pro jeden z pražských Klokánků retro model autíčka z dílny Czech Pedal Cars. Hlavním dárkem pro děti z Klokánků bude ale volný vstup do NTM.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2021 | Počet zobrazení: 486
 

Vesmírný vypínač s podporou studentů

Pracovat přímo pro Evropskou kosmickou agenturu (ESA), to nedělá jen tak někdo. Pro Jakuba Maška a jeho kolegy z Leteckého ústavu strojní fakulty VUT to ale platí. Už několik let se věnují vývoji tepelného spínače pro kosmické aplikace, do kterého zapojují i studenty.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2021 | Počet zobrazení: 402
 

ČEZ zprovoznil opět virtuální prohlídky

Od listopadu organizuje ČEZ opět jednu výpravu za druhou. Studenti i veřejnost mohou navštívit nejstřeženější prostory v zemi, přitom se nehnout z místa. Díky projektu „Virtuálně v elektrárně“ pokračuje živé vysílání on-line prohlídek elektráren z interaktivního TV studia.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2021 | Počet zobrazení: 407
 

Skupina Jungheinrich rozšiřuje základnu

Novým členem skupiny Jungheinrich AG je společnost arculus, která je zaměřena na robotizaci, software a autonomní technologie. Cílem spojení je přinášet zákazníkům vyšší efektivitu podnikání. Další novinkou je otevření nového závodu Jungheinrich v Chomutově.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2021 | Počet zobrazení: 437
 

KION pokračuje v úspěšné cestě

Globální trh vysokozdvižných a skladových vozíků zaznamenal ve srovnání s obdobím předchozího roku, které bylo nepříznivě ovlivněno pandemií, silný růst.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2021 | Počet zobrazení: 400
 

Recyklované palivo čeká poslední zkouška

První palivové kazety s recyklovaným palivem Remix se v blízké době dostanou do energetického reaktoru. Tento typ paliva může být technicky použit v jakémkoliv reaktoru a zcela změní situaci ve využití surovin v jaderné energetice i v oblasti vysoko aktivních odpadů.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2021 | Počet zobrazení: 431
 

Restart MSV hodnotí jako zdařilý

MSV Brno 2021 je od pátku 13. listopadu historií. Výsledná zpráva uvádí, že expozice 1016 vystavujících firem z 35 zemí si za pět veletržních dnů prohlédlo více než 35 tisíc návštěvníků, a že 62. ročník největší středoevropské strojírenské výstavy ve střední Evropě ukázal, kam se průmysl posunul.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2021 | Počet zobrazení: 507