Úspěšná mlžná komora z ČVUT

Studenti Fakulty elektrotechnické ČVUT a VŠE vyvinuli v roce 2016 a dodali Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN) celosvětově nejvyspělejší mlžnou komoru. Během loňského roku si jejich zařízení pořídilo také prestižní muzeum vědy CosmoCaixa v Barceloně a zanedlouho následovala další mlžná komora v nově zrekonstruovaném infocentru JE v Dukovanech.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2018 | Počet zobrazení: 208
 

Hi-res sluchátka Pioneer

Hudba, kterou přehráváme v mobilních podmínkách, už je dostupná ve studiové kvalitě a možnost streamovat z internetu nekonečné množství hudby v kvalitě CD s sebou přináší nové možnosti. Jejich plné využití dokáží zprostředkovat Hi-res sluchátka.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2018 | Počet zobrazení: 273
 

Zelená elektřina pro elektromobilisty

Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a 100procentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti byla pokryta elektřinou z obnovitelných zdrojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet zobrazení: 198
 

SPČR pokračuje v Akademii GDPR - nově spustí i ChatBota

Svaz průmyslu a dopravy pokračuje v projektu Akademie GDPR i v letošním roce. Spolu s partnery připravil cyklus devíti seminářů, na kterých od února do května vysvětlí účastníkům změny, které pro ně z nařízení vyplývají.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet zobrazení: 191
 

Jaký je tvůj příběh?

Společnost Trend Micro, zabývající se oblasti kybernetické bezpečnosti, spustil národní kolo mezinárodní soutěže What’s your story. Video-soutěž s tématem: Kdybyste na internetu mohli změnit jednu věc, která by to byla? spouští v České republice poprvé, ačkoli má již dlouholetou tradici např. v Kanadě, Irsku nebo v Americe. Cílem je rozšířit diskuzi o bezpečnosti na internetu i mezi mladými.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet zobrazení: 201
 

ČVUT bude spolupracovat s GE Aviation

Společnost GE Aviation dnes podepsala dohodu o spolupráci s ČVUT v Praze, která umožní Centru pokročilého leteckého a kosmického výzkumu na Fakultě strojní ČVUT získat znalosti a digitální modely moderních turbovrtulových pohonných jednotek. Unikátní spolupráce tak posouvá ČR ke špičce leteckého průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2018 | Počet zobrazení: 206
 

ZOH se zúčastnili i lyžující roboti

Jižní Korea patří mezi světové technologické velmoci, a tak není divu, že se chce pochlubit svými úspěchy, takže kromě špičkových světových sportovců se návštěvníkům letošních zimních olympijských her v Pchjongčchangu představili i roboti – právě v tomto oboru patří země ke světové špičce.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2018 | Počet zobrazení: 187
 

Reflexní oděvy jsou dobře viditelné i v zimě

Pro každého, kdo pracuje ve dne či v noci venku i za špatného počasí, např. popeláři, geodeti, silničáři a mnozí další, potřebují dobře viditelný pracovní oděv. Společnost Mewa proto nabízí zimní pracovní oděvy, které chrání před nepříznivým počasím a díky reflexní barvě jsou dobře viditelné.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2018 | Počet zobrazení: 184
 

Budoucnost dopravy podle Ericssonu

Samořídicí kyvadlové autobusy začali v lednu letošního roku sdílet cesty společně s chodci, cyklisty a ostatními účastníky provozu v rušné obchodní čtvrti ve Stockholmu. Jezdí maximální rychlostí do 24 km za hodinu a umožňují zažít budoucnost městské hromadné dopravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2018 | Počet zobrazení: 204
 

Saab má zajistit provozní podporu Gripenům

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, obdržela od Švédské správy armádního materiálu (FMV) objednávku na zajištění vývoje a provozní podpory letounů Gripen v období od roku 2018 do roku 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2018 | Počet zobrazení: 188