K systému easyconnect se připojují další firmy

Vývoj systému easyconnect iniciovala v roce 2015 společnost BASF, a jde o otevřenou technologii vznikající v rámci partnerské spolupráce, která by měla být uvedená na trh od roku 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2021 | Počet zobrazení: 353
 

CZ LOKO finišuje s přípravami na získání certifikátu ECM

Společnost CZ LOKO intenzivně pracuje na získání certifikátu Entity in Charge of Maintenance (ECM), který opravňuje stát se tzv. „subjektem odpovědným za údržbu kolejových vozidel“.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2021 | Počet zobrazení: 360
 

Pneumatika se uplatňuje hlavně u jednoúčelových strojů

Strojírenská firma Hennlich má s dodávkami pneumatických prvků do průmyslových firem bohaté zkušenosti. Jaké jsou perspektivy dalšího vývoje pneumatických prvků Hennlich a jaké jsou jejich přednosti nám sdělil Jaroslav Velecký, vedoucí týmu pneumatiky ve společnosti Hennlich.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2021 | Počet zobrazení: 346
 

Dopravní mapy budou inteligentní

Dceřiná společnost Toyoty Woven Alpha spolu s Isuzu a Hino vyvíjejí platformu pro tvorbu automatizovaných chytrých map. Řidičům poskytnou vysoce přesná data z vozového parku a pokročilé technologie satelitních snímků.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2021 | Počet zobrazení: 330
 

Drony z ČVUT pomáhají mapovat historické objekty

Světově unikátní projekt s názvem Dronument, kdy je technologie autonomních dronů využita k pořizování dokumentace vzácné historické hodnoty a pomáhá památkářům při jejich restaurování, je originální českou iniciativou, která přináší pozoruhodné výsledky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 376
 

Technologie chrání kulturní památky

Moderní technologie se dokážou postarat nejen o požární bezpečnost, ale i o ideální teplotu a klima v interiérech a zajištění proti nezvaným návštěvám, protože zabezpečení a technologická ochrana kulturních památek mají svá specifika.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 348
 

Firmy v ohrožení: každý desátý kyberútok byl závažný

Kybernetické útoky jsou stále komplexnější a využívají úhybné techniky, aby je neodhalila bezpečnostní řešení. Společnost Kaspersky analyzovala anonymizované případy ohrožení zákazníků identifikované pomocí služby Kaspersky MDR ve 4. čtvrtletí 2020, aby zjistila rozsah a závažnost vyřešených incidentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 340
 

Nákladní dron pro těžkou přepravu

Na Mezinárodní letecké konferenci v Berlíně představily společnosti Volocopter a DB Schenker nákladní dron VoloDrone a úspěšně předvedly první zátěžový test v simulovaném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 377
 

Barevné počítačové skříně na základě Redditu

Společnost Cooler Master uvedla na trh čtyři nové barevné varianty počítačové skříně NR200P. Barvy byly vybrány na základě ankety, která vznikla v úzké spolupráci s komunitou tvůrců na Redditu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 340
 

Miniaturní senzor rozšiřuje možnosti nositelných kamer

Společnost Axis Communications uvedla na trh pod označením TW1201 miniaturní klopový senzor nositelný na těle, který se připojuje ke kameře Axis W100. Díky odlehčenému provedení je ideální k uchycení např. na tričko nebo klopu košile.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 352