Subaru zahájilo prodej modelu BRZ

Sportovní model BRZ druhé generace disponuje novým atmosféricky plněným 2,4litrovým motorem Boxer, jehož výkon se přenáší na zadní nápravu. Rozvíjí přednosti první generace v podobě nízkého těžiště a malé hmotnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2023 | Počet zobrazení: 737
 

Otazníky nad servisní budoucností armádních Toyot

Ve víru dění kolem dodávek zbraní pro Ukrajinu v konfliktu s Ruskem poněkud zapadá situace na domácí scéně, která hrozí problémem se zabezpečením potřebné výbavy (resp. zajištění jeho funkčnosti a bezproblémového provozu) pro naši armádu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2023 | Počet zobrazení: 1167
 

EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy

S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh modulární a samomazné lineární kluzné vedení s pohonem ozubeným hřebenem a pastorkem, které lze modulárně prodloužit na libovolnou délku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2023 | Počet zobrazení: 769
 

OKI spolupracuje na evropském trhu s etiketami

Strategické partnerství OKI Europe se společnostmi Kernow Coatings a Baker Materials má za cíl rozvíjet a řešit požadavky na specializovaná média pro nejrůznější odolné etiketové aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2023 | Počet zobrazení: 735
 

Známe vítěze ankety Auto roku v ČR

Aktuální ročník ankety Auto roku 2023 v České republice, kterou již od roku 1994 vyhlašuje Svaz dovozců automobilů, přinesl těsné bodové rozdíly finalistů. S jasným náskokem si vítězný pohár odnesla nová generace modelu Honda Civic e:HEV.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2023 | Počet zobrazení: 830
 

Jungheinrich uvádí na trh nové řady EFG

Celosvětově uvádí Jungheinrich na trh dvě nové řady robustních elektrických vysokozdvižných vozíků EFG. Jde o cenově výhodné základní modely pro klasickou přepravu i stohování mezi 1,6 a 3 tunami.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2023 | Počet zobrazení: 758
 

Edda umí odhalit výbušniny

Společnost DB Schenker vzala do týmu novou zaměstnankyni. Stala se jí sedmiletá ohařka Edda, která pomáhá na mezinárodním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem detekovat výbušniny v zásilkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2023 | Počet zobrazení: 752
 

Dachser získal 100% podíl v Maďarsku

Na konci roku 2022 získal logistický provider Dachser zbývajících padesát procent akcií ve svých maďarských joint venture a stává se tak 100procentním vlastníkem společností Liegl & Dachser Szállítmányozási és Logisztikai Kft a Liegl & Dachser ASL Hungary Kft.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2023 | Počet zobrazení: 739
 

Terénní pneumatika run-flat pro supersport

Bridgestone byl vybrán jako exkluzivní partner pro pneumatiky nového modelu Lamborghini Huracán Sterrato. Pro první terénní supersportovní automobil na světě vybavený motorem V10 a pohonem všech kol bude Bridgestone dodávat terénní i zimní pneumatiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2023 | Počet zobrazení: 746
 

Špilberk v záři reflektorů Thorn

Brněnská dominanta, hrad Špilberk, má od konce loňského roku nové osvětlení. Nově hrad osvětluje od soumraku do úsvitu soustava efektivních a hospodárných svítidel značky Thorn, jejichž generálním dodavatelem je společnost Zumtobel.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2023 | Počet zobrazení: 730