Ultrakompaktní kamery vynikají panoramatickým záběrem

Společnost Axis Communications představila nové přírůstky do řady síťových kamer Axis M30. Jde o ultrakompaktní modely M3068-P a M3067-P pevného kopulového tvaru. Na náš trh se začnou dodávat ve 2. čtvrtletí letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet zobrazení: 365
 

Videokonference přinášejí transformaci digitální pracovní síly

Pandemie koronaviru vyvolala změny ve využívání internetu a způsobu trávení času u obrazovky. Tyto nové vzorce chování se podle společnosti Ericsson mohou z dlouhodobého hlediska stát významnou součástí našich životů.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 353
 

Co napsat o konferenci, která se nekonala?

Konference Projektování a provoz povrchových úprav, která se měla konat ve dnech 18.–19. března v pražském hotelu Olšanka se bohužel nemohla uskutečnit z důvodů koronavirové pandemie.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 356
 

E.ON podpořil nemocnice na boj s koronavirem

Na finanční podporu od společnosti E.ON se může těšit deset nemocnic na Vysočině, ve Zlínském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Nemocnicím E.ON věnoval celkem pět milionů korun, které jsou primárně určeny na péči o pacienty s nemocí COVID-19 a také na provoz odběrových míst.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 333
 

iglidur Q2E: Svět bez mazání pro těžké stroje

Ve stavebních a zemědělských strojích, užitkových vozidlech nebo v přístavech se obyčejná ložiska často musí vypořádat s extrémními podmínkami, např. přemisťováním velmi těžkých břemen.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2020 | Počet zobrazení: 351
 

Výroba někde roste i během koronakrize

Pražská strojírna dokončila akvizici dvou nových CNC soustruhů české výroby typu Kovosvit MAS SP 180 MC v ceně přesahující pět miliónů korun. Díky těmto špičkovým obráběcím strojům nové generace je možné část výrobního procesu několikanásobně zrychlit.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2020 | Počet zobrazení: 668
 

Maďarsko se připravuje na výstavbu jaderné elektrárny

Rekonstrukce trati, která vede do maďarské jaderné elektrárny Paks, nabývá na významu, protože se po ní bude během výstavby nových bloků převážet velké množství materiálů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2020 | Počet zobrazení: 345
 

Snadná diagnostika

Sběrnicový systém Cube od společnosti Murrelektronik nabízí rozsáhlé diagnostické možnosti. Nová diagnostická brána umožňuje ještě jednodušší přístup k těmto datům.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 339
 

I když je NTM zavřeno, je neustále s vámi

Národní technické muzeum je v současnosti uzavřeno pro veřejnost, ale přitom je stále s vámi. Na internetových stránkách muzea zvou k virtuální prohlídce několika expozic včetně oblíbené Dopravní haly.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 393
 

DEL zkonstruoval výrobní linku pro pyrodiskonektory

Českým firmám přibývají zahraniční zakázky týkající se elektromobility. Inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou se aktuálně věnuje řešením pro bezpečnější provoz elektrických vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 364