TVEL bude dále dodávat palivo pro Budapešť

Společnost TVEL a Institut energetického výzkumu maďarské Akademie věd podepsali smlouvu o dodávkách jaderného paliva pro výzkumný reaktor v Budapešti. Smlouva je dlouhodobá a zahrnuje dodávky paliva od roku 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2019 | Počet zobrazení: 366
 

PSA má všechny vozy homologovány podle nové normy

Všechny osobní vozy značek Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall získaly homologaci podle nové emisní normy Euro 6 (EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC), která platí od 1. září 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2019 | Počet zobrazení: 404
 

Na výběr barvy má vliv klima i pověry

Když si lidé kupují nový automobil, v mnohých případech hraje barva nového vozu dost zásadní věc. Koukněme se, na základě čeho se rozhodují lidi ve světě a proč je bílá nejžádanější.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2019 | Počet zobrazení: 410
 

Suzuki míří na měsíc

Automobilka Suzuki se stala klíčovým partnerem japonského projektu Hakuto-R, který má za cíl provést první komerční let na Měsíc. Úloha automobilky je důležitá, její zařízení vývojového oddělení poslouží k testování přistávacího modulu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2019 | Počet zobrazení: 391
 

Murrelektronik MICO Pro – nyní s vlastním napájením

V automatizačním průmyslu bývá každá minuta, po kterou technologie stojí, drahá. Společnost Murrelektronik se proto zabývá vývojem řešení, která výpadkům předejdou, nebo minimalizují jejich dopady.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2019 | Počet zobrazení: 423
 

ČR se připravuje na éru vodíkové dopravy

V České republice by podle ministerstva průmyslu a obchodu mohlo v roce 2030 jezdit 60 tis. až 90 tis. aut na vodíkové články.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2019 | Počet zobrazení: 415
 

Rošáda na leteckém trhu

Boeing zřejmě po sedmi letech ztratí pozici největšího světového výrobce letadel. Za prvních sedm měsíců letošního roku dodal „jen" 258 letadel, což je o 38 % méně než ve stejném období loni. Airbus, jeho hlavní rival, 458 strojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2019 | Počet zobrazení: 458
 

TOS Varnsdorf zahájil nový školní rok ve své nové škole

V pondělí 2. září 2019 byla otevřena a do provozu uvedena nová budova Střední průmyslové školy TOS Varnsdorf, která vznikla rekonstrukcí bývalého výrobního objektu v areálu firmy. Po třech letech svého fungování se tak škola přesunula do důstojného a velmi moderního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 404
 

Zažijte výrobu letadel na vlastní oči

Zájemci o letectví mají v sobotu 7. září unikátní možnost podívat se do společnos-ti Latecoere v areálu Letov v pražských Letňanech, kde se vyrábějí dveře do leta-del světových značek mj. Boeing či Airbus.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 376
 

Největší investice v historii RegioJet

Dodavatel řešení v oblasti mobility, společnost Bombardier Transportation a RegioJet, největší plně soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, podepsali smlouvu o dodávce 15 nových lokomotiv Bombardier TRAXX MS3.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 436