Ford Puma s maxi kufrem

Svalnatý malý crossover s mohutnou maskou kombinuje dravý vzhled, praktické detaily a velký zavazadlový prostor s propracovaným mild-hybridním pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2020 | Počet zobrazení: 362
 

Peugeot 208 získal titul Car of the Year 2020

Prestižní jarní přehlídka automobilového segmentu byla sice zrušena, ale to nebránilo porotě vyhlásit vítěze soutěže o nejlepší evropské auto roku 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2020 | Počet zobrazení: 446
 

Péče věnovaná detailům

Vozům relativně mladé značky DS nechybí ctižádost a avantgardní duch. S novým modelem DS9 vstupuje značka do segmentu reprezentativních sedanů s prémiovým know-how a technologickou vyspělostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2020 | Počet zobrazení: 359
 

Pátá generace modelu Caddy

Volkswagen odhalil v pořadí již pátou generaci modelu Caddy, postavenou na zcela novém základu. Nejsilnější stránkou tohoto kompaktního pracanta s pohodlím i pro rodiny je variabilita.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2020 | Počet zobrazení: 364
 

SAP partnerem bateriového projektu ALBATTS

ALBATTS – tedy Alliance for Batteries Technology, Training and Skills – je nový evropský projekt, jehož úkolem je nastavit úzkou spolupráci mezi průmyslovými podniky a vzdělávacími institucemi v dynamicky se rozvíjejícím ekosystému baterií nejen pro elektromobilitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2020 | Počet zobrazení: 369
 

Nový SSD disk podporuje přechod na NVMe

Společnost Western Digital usnadňuje přechod na úložiště s disky formátu NVMe u malých a středních firem. Nové disky SSD NVMe podnikové třídy z produktové řady WD Gold významně zvyšují výkon u počítačových aplikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2020 | Počet zobrazení: 375
 

Přítomnost zeleně snižuje nemocnost

Lepší ovzduší, efektivnější pracovní výkony, nebo dokonce snížení výskytu onemocnění i během chřipkových epidemií – takové benefity může přinést „zelené pracovní prostředí“ zaměstnancům. Potvrdila to studie nizozemské univerzity ve Wageningenu, která zkoumá různé aspekty životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2020 | Počet zobrazení: 382
 

Pomůžete hledat lék na koronavirus?

Do boje proti koronaviru se zapojují superpočítače z výzkumných center, ale i dobrovolníci z celého světa poskytnutím nevyužitého výpočetního výkonu svých zařízení. Můžete pomoci i vy.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2020 | Počet zobrazení: 502
 

Příští stanice: Muzeum železnice a elektrotechniky NTM

Národní technické muzeum připravilo výstavu, která představí budoucí Muzeum železnice a elektrotechniky NTM. Nové muzeum bude otevřeno v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze v roce 2028.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2020 | Počet zobrazení: 377
 

Větrné elektrárny Rosatomu dodaly první elektřinu

Největší větrná elektrárna v Rusku začala 2. března 2020 dodávat elektřinu na ruský velkoobchodní trh. Adygejská elektrárna je prvním dokončeným projektem společnosti NovaWind, divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, pro stavbu a provoz větrných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2020 | Počet zobrazení: 376