Elektronická stavebnice přichází s novinkou

Český startup 3Dsimo zahájil prodej nové verze úspěšné stavebnice Boffin Magnetic s přídomkem Lite, která je zábavnější a kreativnější. Verze Lite disponuje novinkou v podobě fixy s vodivou barvou, která slouží k nakreslení některých funkčních součástek.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2021 | Počet zobrazení: 491
 

TP-Link přichází s dalšími novinkami

V portfoliu firmy se nově objevila nová verze Archer C6 pro optimální pokrytí a snadnou správu sítě, a mesh systém Deco X68 s Wi-Fi 6 a „nadzvukovou“ rychlostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2021 | Počet zobrazení: 417
 

Dachser Chem Logistics – 10 let na českém trhu

Mezinárodní logistický provider Dachser uvedl před deseti lety na český trh řešení Dachser Chem Logistics, které kombinuje know-how v oblasti evropské sběrné služby se specifickými potřebami chemického průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2021 | Počet zobrazení: 413
 

ČEZ a KB budou podporovat instalace solárních elektráren

Skupina ČEZ a Komerční banka oznámily strategické partnerství pro udržitelnost. Největší česká energetika a jedna z největších českých bank budou spolupracovat na snižování své vlastní klimatické stopy i snižování emisí svých zákazníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2021 | Počet zobrazení: 467
 

NTM zve na víkendové akce

O víkendu 9. a 10 října se uskuteční Setkání motorových vozů v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka a v neděli 10. října velké finále závodní sezóny v Mostě. Na obou akcích bude NTM prezentovat zajímavé exponáty ze svých sbírek.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2021 | Počet zobrazení: 425
 

Politiků se ptala také umělá inteligence

Česká umělá inteligence (AI) zvítězila v soutěži Nápad roku a jeden z projektů si může připsat i unikátní nasazení – vůbec poprvé v historii předvolebních televizních debat v Česku se jich aktivně účastnila i AI v roli „zpovědníka“ politiků.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2021 | Počet zobrazení: 460
 

Ruští filmaři začali natáčet na ISS

Ne že by se filmy ve vesmíru netočily, např. prostorové 3D kino IMAX nabídlo velkolepé záběry z kosmického prostředí, ale klasický celovečerní film takovéhoto ranku tu ještě nebyl. A právě s jeho natáčením začalo první říjnový týden letošního roku Rusko.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2021 | Počet zobrazení: 448
 

Kaspersky zabodoval proti vyděračskému malwaru

Nezávislé hodnocení společnosti AV-Test prokázalo u bezpečnostního produktu Kaspersky Endpoint Security Cloud 100% účinnost proti útokům vyděračského ransomware.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2021 | Počet zobrazení: 440
 

První vodíkový vrtulník

Vodíková technologie zažívá v dopravě obrovský rozmach a nezalekla se ani letectví. Vodík je navrhován jako palivo bez emisí, které by mohlo pomoci vyčistit pověst letectví jako významného producenta uhlíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2021 | Počet zobrazení: 444
 

Projekční plátna mohou být až 50 metrů široká

Americká společnost Screen Innovations představuje projekční plátna XL velikosti, které mohou dosahovat rozměrů až 4,8 x 49,9 metru. Díky technologii ALR (Ambient light rejection) poskytují působivý divácký zážitek.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2021 | Počet zobrazení: 447