Rheinmetal rozšiřuje spolupráci s českým průmyslem

V Česko-německé obchodní a průmyslové komoře v Praze byla 4. prosince podepsána dohoda společnost Rheinmetall Defence s jejím českým dodavatelem, firmou Ray Service, o přenesení části výroby do ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2019 | Počet zobrazení: 417
 

Snadné nakládání a vykládání tažných souprav

Rostoucí počet firem zjišťuje potenciál řešení tažných souprav a štíhlé výroby bez stohovacích vozíků. Tažné soupravy vnášejí efektivitu do intralogistické přepravy materiálů, ať už jde o skupinové pozemní přesuny na dlouhé vzdálenosti nebo časté dodávky k výrobním linkám.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2019 | Počet zobrazení: 403
 

Nové výrobky pro motocykly

Inovace Continental, které představil v Miláně, zahrnují služby, založené na cloudu, řešení pro digitální propojení se snadnou integrací do stávajících systémů, všestranný kamerový systém nebo multifunkční řídicí jednotky motoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2019 | Počet zobrazení: 389
 

Průkopnické SUV- kupé s elektrickým pohonem

Automobilka Kia Motors před nedávnem odhalila na šanghajském veletrhu CIIE 2019 svůj nový koncepční model Futuron Concept, naznačující podobu SUV-kupé s pohonem všech kol a novými designovými prvky budoucích elektromobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2019 | Počet zobrazení: 408
 

Automobil, který komunikuje se semafory

Jaká barva bude svítit na dalších semaforech, pokud budu pokračovat v jízdě touto rychlostí? Odpověď na tuto otázku již nebude dávat řidiči jeho intuice, nýbrž vyspělá technologie, která propojuje vozidla s dopravní světelnou signalizací a centrem pro řízení dopravy, aby mohli řidiči předvídat budoucí stav semaforů. Systém ale nefunguje při vyšší než povolené rychlosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2019 | Počet zobrazení: 375
 

Toyota otestuje samořídicí auto v městském provozu

Příští rok uvede Toyota do veřejného testování autonomní auto na bázi Lexus LS pod označením P4. Testovací vůz s autonomií úrovně 4, při které auto zvládá jízdu zcela samo, bude od července do září nasazený v městském provozu v Tokiu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2019 | Počet zobrazení: 384
 

Herní monstrum v těle notebooku

Společnost Asus uvedla na český trh supervýkonný herní přenosný počítač ROG Mothership, určený primárně pro počítačové hráče a kreativce, kteří nestojí o kompromisy. Novinka, která svým výkonem nahradí stolní PC, zaujme unikátní konstrukcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 388
 

Měřte rychleji a na delší vzdálenost

Společnost Nikon představila nový, výkonný a snadno přenosný laserový dálkoměr Forestry Pro II. Jde o inovovanou verzi předchozího modelu, který je uznávaným přístrojem na průzkum v oblasti lesnictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 384
 

Doplňující partnerský program pro segment data center

Lenovo představilo doplňující partnerský program pro oblast DCG s názvem Lenovo Elevate. Program s jednoduchým systémem zpětných rabatů se zaměřuje především na nové partnery, kteří by rádi zahájili spolupráci v rámci prodeje serverů, úložišť a dalších řešení Lenovo pro datová centra.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 397
 

Vědci vidí v zavedení platooningu velký potenciál

Po prvních testech v reálných logistických operacích bylo zjištěno, že provozování elektricky propojených nákladních vozidel je na německých dálnicích bezpečné, technicky spolehlivé a snadno použitelné při rutinních přepravách.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2019 | Počet zobrazení: 430