HIWIN – optimistický výhled

Brněnská společnost HIWIN oznamila, že vytvořila za rok 2020 zisk před zdaněním ve výši 25 milionů korun, a to i přes pokles obratu, který dosáhl 312 milionů korun. Růst ve čtvrtém čtvrtletí 2020 dovoluje optimistický výhled do roku 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2021 | Počet zobrazení: 289
 

Aplikace využívá umělou inteligenci

Siemens rozšířil možnosti Mindsphere aplikace Predictive Service Assistance o modul založený na umělé inteligenci. Aplikace nyní dokáže identifikovat přesné vzorce poruchovosti v motorech již v počáteční fází, jako jsou vychýlení nebo vadné ložisko. Uživatelům tak pomáhá snížit prostoje a zlepšuje procesy údržby a správy náhradních dílů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2021 | Počet zobrazení: 302
 

TECHSYN umožní výrobu pneumatik s bezkonkurenčními vlastnostmi

Bridgestone společně s výrobcem syntetického kaučuku, firmou ARLANXEO, a s chemickým koncernem Solvay, oznámily spuštění nové platformy TECHSYN pro inovativní technologie v oblasti pneumatik, které umožní výrobu pneumatik s bezkonkurenčními provozními a ekologickými vlastnostmi.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2021 | Počet zobrazení: 301
 

Čistě elektrické Volvo C40 Recharge

Budoucnost společnosti Volvo se má ubírat ve znamení elektřiny. Od roku 2025 bude mít v portfoliu 50 % elektrických modelů, zbytek budou hybridy. A od roku 2030 má v plánu prodávat výhradně elektrická vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2021 | Počet zobrazení: 299
 

Toyota bude pokračovat v segmentu minivozů

I nadále bude Toyota pokračovat v rozvoji v Evropě důležitého segmentu minivozů a potvrzuje výrobu již třetího modelu značky postaveného na podvozkové platformě GA-B.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2021 | Počet zobrazení: 282
 

Mitsubishi uvádí L200 Plus

Česká zastoupení značky Mitsubishi představilo pro český trh dvě novinky v podobě druhé výkonové varianty modelu L200 a prodloužené záruky. Verze L200 Plus nabídne výkon 127 kW a 502 Nm, a současně je od 17. února rozšířena tovární záruka na 7 let / 150 000 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2021 | Počet zobrazení: 280
 

Místo skalpelu virtuální nůž

Kovové nože a nástroje formovaly medicínu po tisíciletí. Zavedení radioterapie závislost na těchto prostředcích velmi snížilo, a to především při léčbě nádorů. Nicméně již před několika lety vnesl do tohoto oboru oživení nový typ skalpelu, který je unikátní tím, že nejde jen o nástroj fyzický, ale virtuální.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2021 | Počet zobrazení: 308
 

Spolehlivý bezpečnostní DVR systém

Evolveo uvádí na trh řešení, které se skládá ze čtyřkanálového DVR rekordéru a čtyř venkovních kamer. Kamery splňují normy IP66. Jde o systém Detective DV4, který monitoruje vybrané prostory a objekty a výrazně napomáhá k jejich zabezpečení.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Chytrý nástroj pro vzdálenou spolupráci

Inteligentní webkamery Huddly, které disponují umělou inteligencí, pomáhají překlenout propast mezi vzdálenými spolupracovníky. Hybridní pracovní prostředí je novou realitou a firmy i jednotliví pracovníci hledají zařízení, které jim tuto spolupráci mohou usnadnit.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2021 | Počet zobrazení: 278
 

Nízké investice brzdí konkurenceschopnost

České firmy do výzkumu a vývoje investují stále jen v omezené míře. Není to přitom kvůli tomu, že by k dispozici bylo malé množství odborníků, ale spíše systematickým podceňováním významu R&D i pro soukromý sektor. Význam inovací pro konkurenceschopnost však ve světě po pandemii ještě vzroste. Z pohledu lidských zdrojů se dá očekávat příliv nových expertů z Velké Británie a Běloruska.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2021 | Počet zobrazení: 301