Rychlodobíječky ČEZ loni obsloužily 36 tisíc lidí

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českou republikou je stále populárnější. Objem elektřiny spotřebované na veřejných rychlodobíjecích stanicích Skupiny ČEZ loni meziročně vzrostl téměř čtyřnásobně. Nejvytíženější byly stanice v Praze a Brně. Nová infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2018 | Počet zobrazení: 220
 

Nové přínosné technologie Toyoty

Toyota Motor Corporation vyvinula novou převodovku s plynule měnitelným převodem (CVT), 6stupňovou manuální převodovku, spalovací motor 2,0 l, hybridní ústrojí 2,0 l a systémy pohonu 4WD na bázi architektury TNGA (Toyota New Global Architecture). Nové technologie nabízejí mimořádné jízdní schopnosti s příznivějšími dopady na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2018 | Počet zobrazení: 217
 

Nová značka - Cupra

Jakým způsobem může barva, povrchová struktura nebo symbol vyjadřovat charakter nové značky? Odpověď na tuto otázku mohou poskytnout designéři v automobilovém průmyslu. „Nová CUPRA Ateca je ušlechtilá, odvážná a elegantní,“ říká Toni Gallardo, šéfdesignér společnosti Seat o prvním modelu nové značky CUPRA. Podstatu jejího designu definuje následujících pět hlavních rysů:

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2018 | Počet zobrazení: 200
 

První malé SUV na elektrický pohon

Automobilka Hyundai představila zcela nový model Kona Electric, který je nejnovějším členem rodiny ekologických vozidel značky. Jde o automobil, který kombinuje karoserii a vlastnosti SUV s elektrickou mobilitou. Silné stránky SUV s výkonem a výhodami elektrického pohonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2018 | Počet zobrazení: 196
 

Panasonic odhalil nové 4K profesionální displeje

Společnost Panasonic odhalila řadu šesti modelů profesionálních displejů s rozlišením 4K a velikostí od 43 do 86 palců. Základní řada LCD panelů disponuje jasem 350 cd/m2, což z nich činí ideální volbu pro nákupní centra, showroomy nebo např. konferenční místnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2018 | Počet zobrazení: 261
 

OKI se zařadila na seznam Top 100 Global Technology Leaders

Společnost OKI byla zařazena na seznam Top 100 Global Technology Leaders společnosti Thomson Reuters na rok 2018. Ocenění získala za své úsilí na poli inovací, environmentálního managementu a diverzity pracovních sil.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2018 | Počet zobrazení: 212
 

Je tady Happy Days Citroën

Ve čtvrtek, 1. března, začala tradiční promoční nabídka na vozy Citroën. Letos se výhodná nabídka týká i užitkových vozů. Obchodní akce na osobní a užitkové vozy spojují výjimečné ceny na skladové vozy díky slevě/příspěvku na palivo v hodnotě až 20 000 Kč a dodání vozů bez čekání. Akce končí 15. března 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2018 | Počet zobrazení: 218
 

Setkání odborníků na Expert Days on Service Robotics

Pravděpodobně nejvlivnější sympozium servisní robotiky slaví kulaté výročí: Již podesáté pořádá společnost Schunk už legendární Expert Days on Service Robotics.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 3. 2018 | Počet zobrazení: 230
 

QHERO - studentský projekt Porsche ČR

Více než tři stovky studentů se zapojilo do projektu s názvem QHERO, který v listopadu loňského roku odstartovala společnost Porsche Česká republika s cílem podporovat školy a studenty automobilového zaměření. Největší importér automobilů do Česka se tímto krokem rozhodl motivovat studenty k aktivnímu zájmu o obor a praxi.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 3. 2018 | Počet zobrazení: 210
 

Lenovo na MWC 2018

Na prestižní Mobile World Congress v Barceloně, která je již v plném proudu, nechybí ani společnost Lenovo. Svými produkty posiluje vizi firmy v oblasti technologických inovací pro letošní rok.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 3. 2018 | Počet zobrazení: 251