ŽĎAS na MSV představí své technologie

Společnost ŽĎAS se svojí dceřinou společností TS Plzeň představí na letošním 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně své moderní technologie a nejnovější projekty. Zároveň zde také oslaví 60 let své prezentace na MSV. Expozici obou firem naleznete v pavilonu V, stánek číslo 95.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2018 | Počet zobrazení: 236
 

První hybridní skatepark na světě

Společnost Toyota otevřela v Římě první hybridní skatepark, který je určen pro BMX, skateboarding a WheelChair Moto Cross. Park byl navržen tak, aby zohledňoval potřeby sportovců s fyzickým handicapem. Klade si za cíl podpořit sociální zapojení a pomáhat budovat nové komunity sportovců z různých skupin.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 272
 

Vývojové pracoviště Watson iLab v Praze

Umělá inteligence už dávno není hudbou budoucnosti, ale naopak se čím dál tím více stává běžnou součástí každodenního života, kde má pomoci zrychlit a zefektivnit mnoho různých procesů. Na vývoji nových řešení zahrnujících umělou inteligenci pracuje také nová inovační laboratoř sídlící v Praze. Na první pohled nenápadné pracoviště Watson iLab společnosti IBM dodává řešení firmám po celé Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 267
 

České firmy spolupracují na všech projektech Rosatomu

V roce 2018 pokračuje rozsáhlá spolupráce českých dodavatelů s ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom. České firmy realizují dílčí kontrakty pro jaderné elektrárny stavěné touto korporací v Rusku i v dalších zemích a podepisují nové smlouvy na další dodávky v příštích letech.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 269
 

Dako vystavovalo funkční exponát tramvajové brzdy

Na veletrhu InnoTrans v Berlíně představil český výrobce komponentů pro kolejová vozidla Dako CZ své novinky z oblasti pneumatických, hydraulických i elektromechanických brzdových systémů a také plně funkční elektromechanickou brzdovou jednotku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 257
 

Nový monitor pro profesionály

Společnost MMD uvádí na trh nový monitor Philips Brilliance 328P6VUBREB s USB-C dokováním. Disponuje Ultra Clear 4K UHD rozlišením (3840 x 2160 bodů), HDR 600 pro živý obraz, USB 3.1 pro rychlejší přenos dat, konektorem RJ-45 pro bezpečný přenos dat a spoustou dalších funkcí. Na trhu bude k dispozici v listopadu 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 259
 

TVEL představila své projekty v Praze

Provoz jaderného paliva ruské výroby v reaktorech VVER: zkušenosti, analýzy a perspektivy – to byl název konference, která proběhla v Praze. Akce se zúčastnilo na 60 odborníků z Bulharska, Česka, Finska, Ruska a Ukrajiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 261
 

LARA - komunikační systém do nemocnic

Společnost iNELS představila na popud Kroměřížské nemocnice revoluční řešení LARA NP. Nová verze multifunkčního multimediálního zařízení je uzpůsobená pro použití v nemocnicích, léčebnách dlouhodobě nemocných, penzionech pro důchodce, lázeňském ubytování a všude tam, kde je nutné zabezpečit trvalý dohled a rychlou komunikaci s hospitalizovaným.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 265
 

Specialisté z Řeže školili v Africe

Jde o unikátní trénink nigerijských specialistů, který je ukončen vydáním certifikátu. Společnost ÚJV Řež se tímto podílí již na 17. odvozu vysoko obohaceného jaderného paliva, s cílem snížit riziko jeho možného zneužití pro válečné či teroristické účely. Akce je pořádaná jako další krok k bezpečnějšímu kontinentu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2018 | Počet zobrazení: 266
 

Systém, který šetří hotelům elektřinu

Pro zákazníky přicházející častokrát vůbec poprvé do hotelového pokoje bývá nejčastějším problémem orientace ve vypínačích na světla, lampy a ostatní zařízení v pokoji. Protože vypínače nejsou popsané, běhá host po pokoji a zkouší, který je na co. Když se pak ubytuje v noci a musí řešit, kterým vypínačem vypne lampu, která mu z druhé strany pokoje svítí přímo do obličeje, je to nekomfortní.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2018 | Počet zobrazení: 270