Novinky RA v automatizačních technologiích

Tisíce profesionálů z různých průmyslových odvětví navštívily v polovině listopadu Automation Fair v Houstonu, aby se dozvěděly více o nejnovějších pokročilých výrobních technologiích, které formují doslova celý průmysl, a také o automatizačních nástrojích, které jim mohou pomoci zvýšit globální konkurenceschopnost a produktivitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2017 | Počet zobrazení: 208
 

KION přidává v Česku další výrobní halu

Světový výrobce manipulační techniky KION Group otevírá ve Stříbře druhou budovu, kde již začíná instalovat technologie pro plánované zahájení provozu v první polovině příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2017 | Počet zobrazení: 220
 

Jaderné elektrárny potřebují kvalifikované specialisty

Na 70 jaderných odborníků z ČR a Slovenska diskutovalo otázky budoucnosti jaderných elektráren na 22. ročníku jaderné konference NUSIM, který proběhl ve dnech 23.-24. listopadu v Brně. Zdůraznili také nutnost zajištění lidských zdrojů k jejich bezpečnému provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2017 | Počet zobrazení: 199
 

Unikátní workshop pro specialisty údržby

Vánoční čas je časem dárků a jeden zajímavý pro firemní specialisty věnující se oblasti údržby, maziv a tribotechnologie připravily i společnosti Intribo a Kleentek v podobě možnosti zúčastnit se zdarma atraktivního tematického workshopu v režii jednoho ze špičkových zahraničních expertů. V lednu příštího roku bude v Praze přednášet Mark Barnes, viceprezident týmu spolehlivosti společnosti Des-Case Corporation.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2017 | Počet zobrazení: 224
 

Brána do světa IoT

Začátkem prosince začal AirLive dodávat na český a slovenský trh zařízení Gateway SG-101 - centrální jednotku standardu Z-Wave, která se může stát, jak už její název naznačuje, vstupní branou do světa IoT.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2017 | Počet zobrazení: 208
 

Odolné bezpečnostní kamery

Společnost Panasonic rozšířila svou řadu bezpečnostních kamer o dva nové modely i-PRO extreme formátu H.265 s konstrukcí odolnou proti korozi slaným vzduchem. Jsou vhodné pro použití na moři, v přístavech, na molech nebo na mostech.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2017 | Počet zobrazení: 222
 

Cisco nabízí první prediktivní služby s AI

Společnost Cisco představila první prediktivní služby na trhu, které ke svému fungování využívají umělou inteligenci (AI). Ty umožňují organizacím předvídat možné výpadky systému, minimalizovat rizika, snížit provozní náklady a poskytují potřebné dovednosti pro digitální transformaci jejich podnikání.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2017 | Počet zobrazení: 209
 

Během mise podepsaly české firmy smlouvy za 20 mld. korun

Největší česko-ruské byznys fórum v historii oboustranných hospodářských styků se na sklonku minulého týdne uskutečnilo v Moskvě. Na ně navazovalo další neméně úspěšné podnikatelské fórum v Jekatěrinburgu. Obě setkání byla součástí programu zahraniční cesty prezidenta Miloše Zemana, kterého doprovázela nejpočetnější delegace českých podnikatelů v historii ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2017 | Počet zobrazení: 213
 

První test 5G v Maďarsku

Ericsson a Magyar Telekom se připravují na 5G budoucnost společnou demonstrací technologie 5G New Radio. První implementace svého druhu v Maďarsku dosáhla rychlosti stahování 22 Gb/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2017 | Počet zobrazení: 188
 

První vlak GEFCO projel po Hedvábné stezce do Francie

Skupina GEFCO přivítala první kompletní kontejnerový vlak, který přijel z Číny do Francie poté, co urazil cestu dlouhou 11 000 km. Vlak přepravuje kontejnery o délce 12,2 m z čínského města Wuhan do Dourges v severní Francii pro klienta PSA za dobu kratší než 3 týdny.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2017 | Počet zobrazení: 192