Nové distribuční centrum KION bude vysoce automatizované

V městě Kahl am Main poblíž německého Aschaffenburgu začínají rozsáhlé stavební práce na novém centru společnosti KION Group pro distribuci náhradních dílů, které má být dokončeno počátkem roku 2025.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2023 | Počet zobrazení: 721
 

Snižte své účty za elektřinu sledováním spotřeby

V dnešní době, kdy ceny energií prudce vzrostly, všichni hledáme způsoby, jak ušetřit na účtech za elektřinu. Pomoci mohou chytré zásuvky Tapo se sledováním spotřeby energie, které umožňují lépe porozumět spotřebě a optimalizovat ji.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2023 | Počet zobrazení: 796
 

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kdo má v ruce mobil

Pokud se chystáte pořídit si domů Wi-Fi síť a bojíte se, abyste ji správně nastavili, tak nemusíte. V tomto článku vám poskytneme odpovědi na otázky typu: Jaký router si vybrat? Je lepší zvolit klasický nebo mesh systém? A co Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A co bude pak, až to přinesu domů?

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2023 | Počet zobrazení: 805
 

Pařížský obelisk prošel čištěním a rekonstrukcí

U příležitosti 200. výročí rozluštění hieroglyfů francouzským lingvistou Jean-François Champollionem renovovala společnost Kärcher v rámci svého dlouhodobého projektu čištění památek pařížský obelisk na Place de la Concorde.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2023 | Počet zobrazení: 780
 

Inovativní nátěr pro využití v průmyslu i stavebnictví

Mnoho firem se zaměřuje na vývoj vlastních technologií či inovativních postupů a spojuje při tom síly s univerzitami. A přesně takový je příběh společnosti Alpha Czech, která ve spolupráci s Univerzitou v Pardubicích vyvinula reflexní izolační nátěry s unikátními vlastnostmi.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2023 | Počet zobrazení: 868
 

Z PET lahve pracovní rukavice

Novinka společnosti Würth v podobě pracovních rukavic TigerFlex Plus Ecoline zaujme nejen designem, ale i materiálem, ze kterého jsou vyráběny – z recyklovaných PET lahví.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 848
 

DHL otestovala systém Jungheinrich

Díky správně zvolenému rozdělení pojezdu a zdvihu je systém Jungheinrich warehouseNAVIGATION schopný ve skladech výrazně zkrátit dobu pro manipulaci, snížit spotřebu energie a tím zvýšit produktivitu práce. V distribučním centru DHL v jihomoravských Syrovicích byl systém otestován v ostrém provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 769
 

V polském e-shopu IKEA využívají roboty

Společnost FM Logistic začala spolupracovat s obchodním domem IKEA v oblasti skladování a logistických služeb pro internetové prodeje. Poprvé tak bude sklad vybaven roboty, kteří budou pomáhat při zpracování objednávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 751
 

Phishingové útoky jsou stále sofistikovanější

S rostoucím využíváním digitálních platforem roste i hrozba podvodů a podvodného jednání na internetu. Mezi nejrozšířenější formy kyberútoků patří stále phishing.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2023 | Počet zobrazení: 821
 

EMO předvede aktuální výrobní technologie

Kromě jarních veletrhů Hannover Messe bude letos výstaviště v bavorské metropoli hostit na podzim další z prestižních strojírenských přehlídek – mezinárodní veletrh EMO, který v září po dvouletém cyklu střídá hostování v italském Miláně.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2023 | Počet zobrazení: 790