Jádro a blockchain

Když se mluví o jaderné energetice a inovacích v oblasti informačních technologií, zpravidla se zdá, že jde o dva odlišné světy. Jak se ale ukazuje, tak s blockchainem jde jádro poměrně dobře dohromady.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2020 | Počet zobrazení: 309
 

SIAD dodal univerzitě kryotechnologii

Unikátní technologii vakuového potrubí, která zásobuje kapalným dusíkem speciální skladovací automaty s biologickými vzorky, instalovala na Masarykově univerzitě v Brně společnost SIAD Czech, český člen italské SIAD Group.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2020 | Počet zobrazení: 302
 

Schaeffler výrazně formuje plně elektrickou budoucnost DTM

V rámci posledního závodního víkendu německého šampionátu silničních vozidel (DTM 2020) Schaeffler prezentoval, jak bude vypadat budoucnost tohoto šampionátu: Bude zelená a elektrická.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2020 | Počet zobrazení: 424
 

Trend práce z domova posiluje poptávku po externích odbornících

S přetrvávajícím nedostatkem IT odborníků a nejistotou, se kterou se potýká celá ekonomika, roste ze strany zaměstnavatelů zájem o externí odborníky i celé specializované týmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2020 | Počet zobrazení: 316
 

HPE stvořilo hybridní pracovní prostředí

Uzavření kanceláří v souvislosti se zavedením opatření na Covid-19 a požadavek, aby členové týmu pracovali z domova, společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) přimělo redefinovat význam slova kancelář.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2020 | Počet zobrazení: 317
 

Hackeři mají nový nástroj, jak se „nabourat“ do systémů

Nedávno odhalená zranitelnost infrastruktury podniků prostřednictvím souboru chyb softwarové knihovny zvané „Ripple 20“ je kritická. Zařízení včetně tiskáren, serverů, záložních zdrojů či PLC ve výrobě, mohou být postižena ve velkém množství i v Česku a na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2020 | Počet zobrazení: 486
 

Nová herní značka SureFire

Jde o zcela novou značku, která je speciálně navržena pro milovníky her na PC a konzolích. Značku SureFire vlastní společnost Verbatim a prvními představenými produkty jsou herní disky Gaming HDD GX3 a Gaming SSD GX3. V plánu je do konce roku uvést dalších více než 20 herních produktů.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2020 | Počet zobrazení: 322
 

Nejmenší a nejlehčí projektory ve své třídě

Řada projektorů Panasonic PT-RQ35K – nejmenší a nejlehčí 3čipové DLP projektory s výkonem 30 500 lumenů na světě – vynikají bohatšími a poutavějšími barvami a designem pro jednodušší a rychlejší instalaci. Projektory budou dostupné začátkem prosince.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2020 | Počet zobrazení: 318
 

Světlovodný systém pro celé budovy

Světlovody fungují v jednotlivých interiérech samostatně, ale lze je instalovat i komplexně pro celý bytový dům či kancelářskou budovu pomocí jednoho centrálního světlovodu, který rozvádí denní světlo do každého bytu, kanceláře či provozovny.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2020 | Počet zobrazení: 324
 

Jungheinrich automatizuje operace pro Liebherr

Společnost Liebherr-Werke Ehingen, která s firmou Jungheinrich buduje nový centrální sklad náhradních dílů ve svém sídle v Ehingenu v Bádensku-Württembersku, chce od června 2023 zajišťovat celosvětovou distribuci náhradních dílů vlastními silami.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2020 | Počet zobrazení: 353