Vozy Volvo se budou vzájemně upozorňovat na nebezpečí

V rámci zvýšení dopravní bezpečnosti zavádí společnost Volvo Cars průkopnickou online bezpečnostní technologii, která je v tomto průmyslovém odvětví první svého druhu, napříč celou Evropou.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2019 | Počet zobrazení: 282
 

Corsa o 10 procent lehčí

Šestá generace modelu Opel Corsa, která si odbude premiéru ještě před koncem tohoto roku, bude mít zcela novou konstrukci karoserie, která tvoří základ vysoké efektivity. Bez ohledu na to, zda bude poháněna zážehovým, vznětovým nebo (poprvé) elektrickým motorem, bude profitovat z nižší hmotnosti, čímž se zlepší jízdní dynamika a spotřeba paliva.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Probuzení kouzla divadla díky automatizaci

Automatizační systémy jsou v divadelních představeních důležitými prvky. Režiséři a kreativní tvůrci chtějí divákům poskytnout dokonalý zážitek. Aby mohli své nápady zrealizovat, potřebují často podporu vysoce kvalifikovaných inženýrů. Nikdo to nezná lépe než Rob Raskovsky se svým týmem z Absolute Motion Control.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2019 | Počet zobrazení: 329
 

Proběhlo finále soutěže Autoopravář Junior 2019

Nejlepší studenti oborů automechanik, autotronic, karosář a autolakýrník předvedli své znalosti a dovednosti uplynulý týden v národním finále soutěže Autoopravář Junior 2019. Soutěž probíhala za podpory společnosti Porsche Česká republika, která dlouhodobě podporuje vzdělávání studentů středních a učňovských škol zaměřených na automobilové obory.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2019 | Počet zobrazení: 320
 

Trojnásobná kapacita 3D tisku zrychluje výrobu na zakázku

Stále více zákazníků využívá rychlé 3D tiskové služby společnosti igus pro výrobu trvanlivých a otěru odolných pouzder z vysoce výkonných plastů. Tento způsob výroby využívají především k produkci náhradních dílů, prototypů nebo malých sérií.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2019 | Počet zobrazení: 305
 

Nejvýkonnější superpočítač pro výzkum AI v ČR

V rámci projektu, v němž spojily své síly Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze, byl vybudován nejvýkonnější počítačový klastr pro výzkum umělé inteligence v ČR. Unikátní zařízení v hodnotě 41,6 mil. Kč, které se svým výkonem řadí mezi superpočítače, bylo instalováno v podzemí historické budovy FEL ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

Finský jaderný blok získal provozní licenci

Třetí blok finské jaderné elektrárny Olkiluoto získal od vlády provozní licenci s platností do konce roku 2038, jeho provoz se pak očekává zhruba do roku 2080.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2019 | Počet zobrazení: 294
 

Každé šesté auto v Evropě má skla z Čech

Výrobce autoskel AGC Automotive Czech dokončil výstavbu nové haly v Chudeřicích za 100 mil. Kč pro výrobu bočních laminovaných a střešních skel do automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2019 | Počet zobrazení: 287
 

Zloději zneužívají systémy bezklíčového odemykání

I když má majitel vozu klíč u sebe doma, zloději dokážou speciálním zařízením jeho signál zachytit a zesílit natolik, že jim umožní odemknout a nastartovat vůz stojící před domem. Ford ale přišel na způsob, jak učinit tomuto typu krádeží přítrž.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2019 | Počet zobrazení: 325
 

Škoda nabízí novou kolekci jízdních kol

Na počátku cyklistické sezony rozšiřují dva nové modely horských elektrokol nabídku jízdních kol české automobilky. Elegantní design obou nových elektrokol vychází z krystalických elementů typických pro značku ŠKODA. Jako společný prvek mají nově všechna kola uveden nápis ŠKODA pouze v obrysech.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2019 | Počet zobrazení: 310