Jako první dorazili na odvrácenou stranu Měsíce Číňané

Letošní rok má za sebou sice pouhých pár dnů, ale už se stačil zapsat do klíčových milníků kosmického výzkumu: 3. ledna čínská sonda Čchang-e 4 vůbec poprvé v historii letů do vesmíru jako první lidmi vyrobené těleso úspěšně přistála na odvrácené straně Měsíce.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2019 | Počet zobrazení: 365
 

Liberecká iQLANDIA a iQPARK slaví výročí

Obě liberecká science centra letos slaví významné výročí, ke kterému nadělí veřejnosti, a především školním skupinám FABLAB – moderní dílnu digitálního věku s CNC stroji a laserovými řezačkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2019 | Počet zobrazení: 363
 

DOD na FEL představil nové exponáty i rozšířenou realitu

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádala v listopadu loňského roku Den otevřených dveří, během kterých byly představeny možnosti studia a špičkové laboratoře včetně několika nových exponátů. Navíc si zájemci z řad středoškoláků mohli vyzkoušet řešení hry s využitím rozšířené reality.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2019 | Počet zobrazení: 325
 

Ženy v Ray Service mají technický „chochmes“

Uherskohradišťská firma Ray Service zaměstnává ve výrobě 90 % žen. Hlavním důvodem je, že mají technický „chochmes“. Toto slovo hebrejského původu označuje v místním nářečí rozum, vtip, a přeneseně i technickou zdatnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2019 | Počet zobrazení: 352
 

Ocenění pro chytré ovládání dveří

Společnost Continental přišla s novým řešením pro inteligentní způsoby otevírání a zavírání dveří automobilu. Nejmodernější technologie podporují pohodlnou manipulaci s dveřmi a zároveň zabraňují jejich nežádoucímu zablokování.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2019 | Počet zobrazení: 377
 

Opel v roce 2019

Rok 2019 bude pro Opel významným momentem. Německá automobilka oslaví nejen 120 let výroby automobilů, ale akceleruje i elektrifikaci svého modelového portfolia. Už v prvním pololetí přijdou první dva elektrifikované modely: elektrická Corsa a Grandland X s plug-in hybridním pohonem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2019 | Počet zobrazení: 364
 

Pneumatiky Potenza na novém Mégane R.S. Trophy

Společnoist Bridgestone bude exkluzivním dodavatelem vysokovýkonných pneumatik Potenza S001 a Potenza S007 pro nově představený model Renault Mégane R.S. Trophy.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2019 | Počet zobrazení: 344
 

Víte kdo ponese olympijskou pochodeň v Tokiu 2020?

Toyota uzavřela oficiální dohodu o partnerské spolupráci s Organizačním výborem Olympijských a Paralympijských her, a bude součástí štafety olympijské pochodně v rámci her v Tokiu v roce 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 1. 2019 | Počet zobrazení: 341
 

Promluvte si se zlodějem přes IP kameru

Zabezpečovací systém Evolveo Securix přináší HD kvalitu obrazu, PIR snímač pohybu i detektor otevření dveří či oken. Mikrofon s reproduktorem umožňují oboustrannou komunikaci. Systém se ovládá chytrým telefonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 1. 2019 | Počet zobrazení: 355
 

Multimonitorová řešení AOC

Společnost AOC nabízí široké portfolio monitorů pro různé účely. Mnohé z nich se hodí uživatelům, kteří hledají maximální produktivitu nebo se chtějí co nejvíce ponořit do hraní. K tomu se hodí právě multimonitorová uspořádání.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 1. 2019 | Počet zobrazení: 342