Vzdušný model MasterCase H500M

Společnost Cooler Master uvádí na trh počítačovou skříň MasterCase H500M, která vyniká mohutným a zároveň vzdušným designem. Jde o nejvyšší model z řady H s řadou volitelných možností.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 6. 2018 | Počet zobrazení: 179
 

Rozvodné jednotky do racku pro datová centra

Společnost CyberPower uvedla na trh novou řadu rozvodných jednotek (PDU) určených pro připojení až 8 zařízení, jako jsou servery, NAS, aktivní síťové prvky, systémy kamerového dohledu, pokladní systémy apod. Nové modely PDU – PDU41004, PDU41005 a PDU81005 – umožňují dálkově ovládat jednotlivé výstupy včetně nastavení posloupnosti zapínání či vypínání připojených zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 6. 2018 | Počet zobrazení: 173
 

Nejtenčí herní notebook s procesorem Intel Core 8

Značka ASUS začala u nás prodávat herní notebook ROG Zephyrus M (GM501), který je vybaven procesorem Intel Core i7 osmé generace a výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1070. Jde o nejtenčí herní notebook na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 6. 2018 | Počet zobrazení: 173
 

Obraz z kamery až na 4 zařízení současně

Inspekční kamera (boroskop) Coantec M3-P představuje absolutní špičku ve své kategorii. Je určena pro zkoumání obtížně přístupných míst a je vybavena jako jedna z prvních na trhu i nočním viděním. Je určena především pro složky záchranného integrovaného systému, speciální jednotky a silové složky.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2018 | Počet zobrazení: 200
 

Rusko a Jordánsko: společně na vývoj malých reaktorů

Podle nové dohody budou obě země spolupracovat při rozvoji projektu výstavby malého jaderného reaktoru ruského typu v Jordánsku. Dohodu uzavřely Jordánská komise pro atomovou energii JAEC a společnost Rusatom Overseas. Navázaly tím na mnohaletou vzájemnou spolupráci v mírovém využívání jaderné energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2018 | Počet zobrazení: 197
 

Které jsou nejhodnotnější značka světa?

Automobilovou nejhodnotnější značkou zůstává propagátor hybridních pohonů Toyota s hodnotou 30 mld. dolarů. Nejhodnotnější značkou letos také zůstává internetová firma Google, druhé místo patří opět Apple. Na třetí místo poskočil Amazon, který předstihl softwarový gigant Microsoft.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2018 | Počet zobrazení: 204
 

Do 10 let budeme auta řídit jako letadla, říkají z ČVUT

Vědci z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT simulují chování záměrně nestabilních aut a ve spolupráci s laboratoří Porsche Engineering úspěšně otestovali technologii pro jízdní režim „drive by wire“. Jde o princip aktivního dynamického řízení, který se již delší dobu používá u letadel.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 199
 

Prémiový Amarok s novým vrcholným motorem

Volkswagen Užitkové vozy zahájil výrobu vrcholného modelu Amarok s nejvýkonnějším motorem. Mezi hlavní přednosti motoru V6 TDI o výkonu 190 kW, který je v segmentu pick-upů této velikosti jedinečný, patří kromě točivého momentu až 580 Nm také funkce přechodného zvýšení plnicího tlaku (o 10 kW) na 200 kW.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 169
 

Linde connect - Informace na stisk tlačítka

Řešení fleet managementu „connect“ od Linde Material Handling je nyní k dispozici pro všechny typy manipulační techniky. Systém shromažďuje veškeré relevantní informace o provozu vozíků. Sleduje počet najetých provozních hodin, dokumentuje otřesy a nárazy ale i prostoje, informuje o tom, kdy je potřeba provozní údržba, a mnoho dalšího.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 187
 

Sraz SEATáků

Poslední květnový víkend proběhl sraz automobilů značky SEAT, který tradičně pořádal Seat klub ČR. Majitelé a příznivci vozů této španělské značky se setkali ve Žďáru nad Sázavou již na 19. ročníku této akce.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 173